Az alakformáló fehérnemű ideig-óráig segíthet, de a rendszeres puffadásnak, a makacs hasi zsírpárnáknak több oka lehet. Az biztos, hogy az étrend beállítása sokat segít a bajokon. Lássuk, mit kell tennünk!

12 trükk a lapos hasért

1. Ki kell zárni a betegségeket

Csak orvos tudja eldönteni, hogy a rossz táplálkozási szokások vagy betegség okozza a gyomortáji panaszainkat, a puffadást. Ha az derül ki, hogy nincsen szervi ok, sem gyulladás, akkor nekifoghatunk a számunkra kedvező és előnyös étrend beállításának. Először ki kell tapasztalnunk, hogy melyek azok az alapanyagok, amelyek a kellemetlen tüneteket okozzák, majd le kell cserélni őket.

2. A probiotikumok hasznosak

A probiotikumokat nemcsak egy hasmenéses betegség után érdemes szedni, hanem rendszeresen. A jótékony bélbaktériumok megkönnyítik az emésztést, megszüntetik a puff adást, felszabadítják az emésztőrendszert a gázoktól.
Mi tartalmaz probiotikumokat? Vásárolhatunk a gyógyszertárban is készítményeket, de jó erre a célra a kefir, a joghurt, a savanyú káposzta, hasznos a fokhagyma és az étcsokoládé is.

3. Rostokban gazdag étrend

Ha naponta fogyasztunk rostokban gazdag ételeket, akkor megkönnyítjük az emésztőszervek munkáját. Másrészt a rostok a jóllakottságérzetet is kedvezően befolyásolják. Mindennap legyen az étlapunkon zabpehely vagy zabkorpa, chiamag, útifűmaghéj, friss zöldségek, gyümölcsök.

4. A sózás csökkentése

Ha szeretjük a markáns, sós ízeket, és zömében ezek teszik ki a napi étrendet, ezt felül kell vizsgálni. Érdemes csökkenteni a sófogyasztást, mert az is okozhatja, hogy puffadtak, vizet tartanak vissza a szöveteink. Nem kell lenullázni a sót, de vissza kell terelni az egészséges mértékre. Arról se feledkezzünk meg, hogy sok készétel, konzerv, szósz, mustár már eleve tartalmaz jelentős mennyiségű sót.

5. A rágózás is puffaszt

Ha sokat rágózunk, mert így szeretnénk csökkenteni a sóvárgást, túl sok levegőt nyelünk le, az pedig gázosodást okoz. De a rágókban található édesítőknek is lehet ilyen mellékhatásuk. Mindig rágjunk csukott szájjal, ezzel megelőzhetjük a felesleges levegő benyelését.

6. Csökkentsük az alkoholt

A nyáresti sörözgetések, koktélozások ugyan nagyon kellemesek, de sok felesleges kalóriával terhelik a szervezetet. Emellett az alkohol hatására a gyomorban elszaporodhatnak olyan rossz baktériumok, amelyek gázokat termelnek.

7. A cukor is bűnös

Azon túl, hogy a cukor konkrétan zsírpárnákká alakul a hason és a deréktájon, az emésztés során is okoz kellemetlenséget, felfúvódást, feszülést. A cukorral ma már a táplálkozástudomány is egyre szigorúbb, ha teljesen elhagyjuk, akkor járunk a legjobban.

8. Ha felborul a hormonrendszer oda a lapos has

A hízás mindig együtt jár a hormonrendszer kisebb-nagyobb zavarával. Ha nem sikerül fogyni, akkor érdemes orvoshoz fordulni, és a hormonrendszer, különösen a pajzsmirigy működését ellenőriztetni.

9. Ne maradjon ki az uzsonna!

Délután három és négy óra között együnk jó minőségű fehérjét tartalmazó ételt, joghurtot, tojást, kis darabka sajtot, fehérjeturmixot. Ez segít megelőzni az esti falást, szinten tartja a vércukrot és az anyagcserét.

10. Bizonyos zöldségek

Hiába imádjuk a brokkolit, a karfiolt, a borsót, a babféléket, ha rendszeresen kellemetlen panaszokat okoznak, akkor olyan zöldségeket kell keresni, amelyeket jobban elvisel az emésztőrendszerünk.

11. Nem mindegy, mit iszunk

A tej és a szénsavas italok olyan gyulladásos folyamatokat indíthatnak el, amelyek puffadással járnak. Hagyjuk el egy időre ezeket, és figyeljük meg, jobb lett-e a közérzetünk, változik-e az állapotunk. Ezzel párhuzamosan emeljük meg a vízfogyasztásunkat, ez segíteni fogja a pangó víz ürülését is.

12. A természet patikája segít

Már kutatásokkal is alátámasztották, hogy az édeskömény, a borsmenta és a gyömbér nyugtató hatással bír az emésztőrendszerre. Ezen túlmenően a borsmenta csökkenti a görcsöket és a gázosodást, a gyömbér enyhíti a hányingert és a gyulladást, az édesköménynek vízhajtó hatása is van.

Ezek is érdekelhetnek:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.

Ajánlataink