A hámlasztás – peeling – lényege a stimuláció, azaz a sejtaktivitás fokozása. Az elhalt hámréteg eltávolításával új, fiatal hámréteg képződésére serkenti a bőrt. Hatására a hám egyenletes felszínű lesz, az irha volumene megnő, az arc simává és teltebbé válik. A pórusok összehúzódnak, a bőrfoltok elhalványodnak, a ráncok mélysége csökken, a bőrfelszín egyenletes lesz.
Többféle hámlasztási módszer létezik, a bőrelváltozás súlyosságától – és persze az anyagi lehetőségektől – függően lehet választani a bőrgyógyász, kozmetikus vagy otthon is elvégezhető kezelési módok közül. A bőr a felső hámréteg lehámlasztásával átmenetileg elveszíti védekező- képességét és az erős napsütés hatására pigmentálódhat. Ezért a kezeléseket ősszel vagy télen kell elvégezni, de még ilyenkor is ajánlott fényvédő krémet használni.
Mechanikai hámlasztás
Ez a hámlasztás legelterjedtebb változata. Lényege, hogy az elhalt hámsejteket dörzsöléssel koptatják le. Legegyszerűbb módja a krémekkel történő bőrradírozás, amit otthon is elvégezhetünk. A leggyakoribb dörzsanyagok a mandulakorpa és a barackmagőrlemény, amelyek vagy az arcon száradó maszkokba, vagy krémekbe, zselékbe, szappanokba vannak belekeverve. Az előbbieket száradás után dörzsöléssel kell eltávolítani, az utóbbiakat nedves kézzel vagy szivaccsal kell dörzsölni a bőrön.
Csak szakember által végezhető a mikrodermabrázió, amelynek lényege, hogy egy speciális bőrcsiszoló gép segítségével nagyon finom állagú, steril kristályport (többnyire alumínium-oxidot) fújnak a bőrre, ami simára dörzsöli az egyenetlenségeket, és ezzel egyidejűleg egy vákuumos szívás eltünteti a kristályport és a leoldott sejtrészeket. A kezelés gyors és fájdalommentes, a bőr utána hatékonyabban tudja hasznosítani a felvitt tápláló krémeket.
A MIKRODERMA BRÁZIÓS KEZELÉS:
- serkenti a bőr minden rétegének megújulását;
- elősegíti a hám- és a bőr alatti kötőszövet vastagságának növekedését;
- javítja a bőr vér- és nyirokkeringését.
MILYEN PROBLÉMA ESETÉN AJÁNLOTT A KEZELÉS:
- a bőr öregedése következtében kialakult elváltozások kezelésére;
- pigmentfoltok, öregedési foltok, májfoltok halványítására;
- tág pórusok megszüntetésére;
- aknés bőr állapotának javítására;
- felszínes ráncok, hegek halványítására, eltüntetésére.
Kémiai hámlasztás
A kémiai hámlasztás során savas termékekkel oldják le az elhalt szaruréteget, aminek hatására több új bőrsejt termelődik, a vérkeringés fokozódik, ezáltal a bőr rugalmasabbá, ragyogóbbá válik. A használt kémiai anyagtól függően a leggyakoribb kémiai hámlasztás az AHA (alfa-hidroxi savas) és a BHA (szalicilsavas) hámlasztás. Az alfa-hidroxi savak (glikolsav, tejsav, gyümölcssavak) a leggyengébb hámlasztószerek. Kíméletesen oldják a bőr felszínéről az elhalt sejteket, behatolnak a szaruréteg alá, serkentik a sejtosztódást, elősegítik a bőr regenerálódását.
Már az első alkalom után látványos eredményt lehet elérni. Előnyös, hogy a kezelés után rögtön folytatható a mindennapi tevékenység. A BHA sav mélyhámlasztó, behatol a pórusokba és tisztítja azokat, csökkenti a mitesszerek mennyiségét, a gyulladást, a kipirosodást. A kémiai hámlasztás után – az alkalmazott készítmény savtartalmától függően – előfordulhat bőrpír, égő fájdalom.