1. AKKOR MOSS HAJAT, AMIKOR SZÜKSÉGES!
Arra a kérdésre, hogy milyen gyakran kell hajat mosni, nincs egységes válasz: mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia, hogy mikor, hány naponta kerül a haja olyan állapotba, hogy már szükséges egy alapos tisztítás. Van, akinek naponta célszerű megmosni a haját – ezzel sincsen semmi baj –, és van olyan, akinek elég hetente egyszer vagy kétszer.
2. VEDD FIGYELEMBE A HAJ ÉS A FEJBŐR AKTUÁLIS ÁLLAPOTÁT!
Az egészséges, erős hajú nők többsége nem egy termék mellett teszi le a voksát, hanem időről időre új sampont és balzsamot próbál ki. Állítják, így a haj és a fejbőr mindig az igényeknek megfelelő összetevőkhöz jut. A haj állapota, minősége ugyanis nem állandó, tanácsos figyelembe venni a változásokat.
3. ELÉG EGY JÓ FÉSŰ?
Nagyanyáink tanácsa, miszerint legalább százszor simítsd végig a kefét a hajadon, már a múlté. Semmi szükség az órákig tartó fésülgetésre. A fodrászok szerint bőven elég egy természetes anyagból készült fésű, amellyel kifésülöd a hajad közvetlenül a hajmosás után. Ha a frizura elkészítéséhez szükséged van kefére, válassz jó minőségű, professzionális terméket, hogy ezzel is óvd a hajad egészségét.
4. HAGYD A HAJAD A LEVEGŐN MEGSZÁRADNI
A fényes, erős haj gyilkosa a forró levegő. A legjobb, ha a hő károsító hatása nélkül hagyod megszáradni a hajad, ahányszor csak teheted. Ha nincs időd, vagy a frizura elkészítéséhez hajszárítóra van szükség, mindig használj hajvédő sprayt, amely megvédi a hajszálakat, megakadályozza a hajvégek töredezését, ellenállóbbá és fénylőbbé varázsolja a fürtjeidet. Kaphatók speciális technológiával készült hajszárítók, amelyek megakadályozzák a haj kiszáradását, védik szerkezetét.
5. RENDSZERESEN VÁGASD A HAJAD
A hajvégek rendszeres vágása elengedhetetlen: enélkül feltöredezik, ápolatlan hatást kelt. A rendszeres vágás akkor is fontos, ha valaki éppen növeszti a haját, hiszen, ha a hajvég töredezett, a haj csak roncsolódik.
6. ÓVATOSAN A HAJFESTÉSSEL!
A hajfesték egy kémiai folyamat során, a hajszálakon belül változtatja meg a haj színét. A festék áthatol a hajszál védőfelületén, az egymásra simuló keratinocitákon, és bejutva a hajszál mélyebb rétegeibe, maradandó változást okoz. A festékekkel ellentétben az úgynevezett bemosók, színezők nem hatolnak be a hajszálba, hanem a keratinfelületen rakódnak le, így színezik be a hajat. Használatuk közben nem zajlik le kémiai reakció a hajban, ezért kíméletesebbek.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- 5 hajápolási hiba, amit könnyedén kiküszöbölhetsz
- Szépítő kávé: így vesd be a bőr- és hajápolásban
- 6 luxus hajápoló a konyhából