Melltartó a hétköznapokra
1. Hiba: Ha túlságosan vékony a vállpánt
Nagyobb mellű hölgyeknek nem tart kellően a melltartó, ha túlságosan vékony pántú darabot választanak. Ilyenkor fordul elő az is, hogy szűk és bevág a pánt. Ha a melltartó levétele után piros csík éktelenkedik a vállán, akkor feltehetően rossz méretet és fazont választott. Ilyenkor már nemcsak a vékony pánt, de az 1-2 mérettel kisebb körméret is lehet a gond.
2. Hiba: Kibuggyanó keblek
Előfordul, hogy pont akkor csúszik el a melltartó, amikor rohan a villamoshoz vagy egy meetingre. Ez általában akkor esik meg, ha túl kicsi kosárméretet választ. Ha a kosár alatt/felett a melle kicsúszik, akkor jobb lecserélni azt a fehérneműt egy megfelelő méretűre.
Melltartó sportoláshoz
3. Hiba: Nem megfelelő pántok
Sportmelltartók esetében, mellmérettől függetlenül, érdemes szélesebb pánttal rendelkező darabot választani. Ezzel ugyanis jobban eloszlik a vállon a terhelés, a pánt pedig nem okoz kipirosodást, fájdalmat. Mindegy, hogy klasszikus- vagy keresztpánttal ellátott darabot választ, itt csakis az a fontos, hogy önnek melyik a kényelmesebb.
4. Hiba: Nem megfelelő tartású melltartó
Sokan úgy gondolják, hogy amennyiben a hétköznapi melltartójuknál egy számmal kisebb sportmelltartót vásárolnak, akkor egyben a kellő tartást is biztosították a sportoláshoz. Csakhogy ez nem igaz! A kisebb melltartó nem garancia a jó tartásra, ellenben nagyon kényelmetlen lehet. Mindig a csomagoláson feltüntetett erősséget kell figyelni, valamint D kosárméret felett csakis a legerősebb tartást biztosító fazont érdemes megvenni! A megfelelő sportmelltartó egy nő számára majdnem, sőt, legalább annyira fontos, mint a lábszerkezethez tökéletesen passzoló sportcipő.
5. Hiba: Nagy méret, semmi tartás
Az előbb már részben említettük, hogy nagyobb méretek esetében mire érdemes figyelni. Amikor felpróbálja a sportmelltartót, győződjön meg róla, hogy alulról, oldalról, lehajlásnál, sőt, ugrálás közben is kellően tartja-e a melleit a melltartó. Mindig tartsa szem előtt, hogy sportmelltartó vásárlásakor egyáltalán nem ciki ugrálni, már-már kötelezőnek számít, mert csak így derül ki, ellátja-e az alsónemű a funkcióját egy intenzívebb edzés közben is. Javasolják, hogy 85D méret felett már kapcsos, de kényelmes fazont válasszon az ember, mert a „sima”, gumis melltartók nem biztosítanak megfelelő tartást.