Zavarja a narancsbőrös combja, popsija? Nincs egyedül a problémájával, hiszen ez a kellemetlen állapot a nők közel 90 százalékát érinti. A cellulit független a testalkattól, nem csak a túlsúllyal küzdőknél alakul ki. A cellulitról rengeteg téves információ kering, egyebek között arról, hogy pontosan hogyan is nevezik, mi okozza, és főleg arról, hogy hogyan lehet tőle megszabadulni. Íme, a leggyakoribb mítoszok és a tények.

Mítoszok és tények a narancsbőrről

CELLULITISZ VAGY CELLULIT – MINDKETTŐ UGYANAZT JELENTI
MÍTOSZ

A cellulitisz a laza kötőszövet fájdalmas gyulladásának elnevezése, a cellulit pedig a bőr irharétegében lerakódó salakanyagokat jelenti, amelyek a környező szövetekből magukhoz vonják a vizet és különböző méretű gömböcskéket alakítanak ki. A felgyülemlett nedvesség ödémát okoz, a megduzzadt csomók felszakítják a rostok rácsszerkezetét, és a bőr felülete egyenlőtlenné válik – olyan lesz, mint a narancs héja.

A NARANCSBŐRT A SZERVEZETBEN LÉVŐ TOXINOK OKOZZÁK
MÍTOSZ

Egyes narancsbőr elleni készítmények azt ígérik, hogy segítenek eltávolítani a szennyeződéseket és toxinokat a szervezetből. Azonban a tudomány nem igazolta ezeknek a készítményeknek a hatékonyságát, sem a cellulit és a méreganyagok közötti egyértelmű összefüggést. Cellulit leginkább akkor alakul ki, amikor a zsírsejtek lerakódnak a sejtekben, a bőrszövet rostjai közé. A kötőszövet meglazul, és máris kialakulnak a gödröcskék. A kötőszövet gyengesége lehet örökletes, de a hormonális egyensúly felborulása, a testmozgás hiánya és a rossz vérkeringés is gyengítheti.

A NŐKNÉL GYAKORIBB A CELLULIT, MINT A FÉRFIAKNÁL
TÉNY

A női csípő és comb körül könnyebben alakulnak ki zsírpárnák, illetve a nőknek kevésbé erős a kötőszövetük, állítják szakértők. Becslések szerint a férfiak kb. 10 százaléka narancsbőrös, de ők nem tulajdonítanak a dolognak akkora jelentőséget, mint a nők. Náluk egyébként nem a popsi-combkar terület a leginkább érintett, hanem a nyak és a has.

A CELLULIT ROSSZABBODIK A KORRAL
TÉNY

A narancsbőr kialakulásában a hormonok is szerepet játszhatnak. Az életkor előrehaladtával a női szervezet egyre kevesebb ösztrogént termel, ez a hormon pedig segít fenntartani a véredények egészségét. Az alacsony ösztrogénszint gyengébb keringést eredményezhet, ami azt is jelentheti, hogy csökken a kollagéntermelés és a kötőszövet elveszti rugalmasságát.

A CELLULITRA VALÓ HAJLAM ÖRÖKÖLHETŐ
TÉNY

Ha édesanyja és nagymamája is narancsbőrös volt, nagyobb eséllyel alakul ki önnél is a cellulit. Létezik egy genetikai teszt, amely megmondja, van-e olyan génváltozata, amely növeli az esélyt mérsékelt vagy súlyos cellulit kialakulására, de figyelembe véve, hogy a legtöbb nőnél élete során kialakul a narancsbőr, nem éri meg elvégeztetni a vizsgálatot. Ráadásul a genetika csak egy a hajlamosító tényezők közül, hiszen a nem megfelelő étkezési szokások, a testmozgás hiánya, az ülő életmód szintén nagy szerepet játszik a narancsbőr kialakulásában.

NARANCSBŐR CSAK A TÚLSÚLLYAL KÜZDŐKNÉL ALAKUL KI
MÍTOSZ

A cellulit testalkattól független, a túlsúly csak jobban láthatóvá teszi a problémát. Minél súlyosabb ugyanis valaki, annál nagyobb valószínűséggel terheli a kötőszövetét, és annál több a „gyenge” pont.

A TESTMOZGÁS CSÖKKENTHETI A CELLULIT MEGJELENÉSÉT
TÉNY

A rendszeres testmozgás ugyan nem szünteti meg a narancsbőrt, de a megelőzésben, illetve a már kialakult tünetek enyhítésében sokat segíthet. Cellulit akkor fordul elő, ha a bőr alatti kötőszövet gyenge vagy elveszíti a rugalmasságát, de ezeknek a területeknek a nyújtása és erősítése (az erőteljes zsírégetés mellett) segíthet. Az izomzat megerősödése és tónusossá válása feszessé teszi a bőrt, és így a cellulit kevésbé észrevehető.

ZSÍRLESZÍVÁS UTÁN ELTŰNIK A NARANCSBŐR
MÍTOSZ

A zsírleszívás gyógyító mechanizmusként működik; ahogyan a bőr duzzad és feszesebbé válik, a narancsbőr jelenléte csökken. A legtöbb módszer azonban csak átmeneti megoldást jelent, és hosszú távon nem szünteti meg a narancsbőrt.

Ezek is érdekelhetnek

Fitness lady lett a nagymama, Gabi 50 évesen kezdett versenyezni
Sokan alig akarják elhinni, hogy Koltai Gabriella túl van a hatodik X-en. Az pedig még meglepőbb, hogy csak 40 éves kora után kezdett el edzőterembe.
Ez a legjobb őszi vacsora, ha le akarsz dobni pár kilót
A francia hagymalevesek ízvilágát varázsolhatod az asztalra ezzel a recepttel. Olcsó, egyszerű és nagyon finom! A fűszeres, krémes mártásban sült cukkinispagetti méltán lehet az ősz egyik legkedveltebb vacsorája nálad is!
Így kerüld el az őszi depressziót, ez a legjobb trükk
Ahogy a nyári napok véget érnek és beköszönt az ősz, szinte törvényszerű, hogy sokkal rosszabb lesz a kedvünk. De miért? És mit tegyünk ellene?
Íme a nagy bőrtípus teszt! Mutatjuk, hogy kell ápolni az arcod
A legtöbben nem vagyunk pontosan tisztában azzal, hogy milyen is a bőrtípusunk, így gyakran nem is olyan termékeket használunk, amelyek nekünk valók. Épp ezért érdemes ennek utánajárni!
Mennyei cukormentes csokitorta őszre
Azt hitted, hogy ha fogyókúrázol, a csokoládé szigorúan tilos? Pedig nem, ha étcsokiról van szó! Építsd bele a diétádba, mutatjuk, miért!
Tésztát és pizzát esznek egész nap, mégsem híznak: íme az olasz titok
Az olaszok híresek arról, hogy imádják a konyhájukat, és aki járt már Itáliában, pontosan tudja, hogy miért: finom ízek, minőségi alapanyagok, és az ember csak utólag gondolkodik el azon, vajon ennyi tészta után hogyhogy nincsenek tele az olasz utcák túlsúlyos emberekkel.
Főtt tojás vagy lágy tojás? Melyik az egészségesebb?
A hatékony diéta titka a fehérjében és tápanyagokban dús reggeli, hiszen így egészen délig nem leszel újra éhes, így a délelőtti nassolás kimarad a napi menüből.
Nem mindegy, miből főzöl: lisztválasztó kisokos
A liszt egy fontos alapanyag, amelyet sokféle étel elkészítéséhez használunk. Egyes fajták azonban egészségesebbek, mint mások. Honnan tudjuk, hogy melyiket válasszuk? Mutatjuk!

Ajánlataink