Mindennapos hajmosás?
Csak ha szükséges! A frissen mosott haj növeli a komfortérzetet, és a látványa is szép, de ha a fejbőre és a haja állapota nem igényli, teljesen felesleges mindennap megmosnia a haját. Az erősen igénybe vett, száraz hajat még a legkímélőbb samponnal történő mosás is károsítja valamelyest.
Hidratálás, hidratálás, hidratálás
Ha a haja olyan, mint a szalma, merev, törik és matt hatású, biztos, hogy nedvesség utánpótlásra van szükség. Ehhez számos sampon áll rendelkezésre. A hajápolást ebben az időszakban célszerű hajkondicionáló használatával kiegészíteni. A leghatékonyabb alapanyagok a nedvességpótló és kondicionáló termékekben az aloevera, az olívaolaj, az argánolaj, a glicerin, a shea vaj, a selyem- és búzaproteinek. Ezek az anyagok molekuláris struktúrájuknak köszönhetően megkötik a nedvességet a hajszálak belsejében, és védőréteggel borítják be a hajszálakat, ami lezárja a haj külső rétegét, és ez jobb nedvességmegtartó képességet eredményez.
Hajszárító: barát vagy ellenség?
Bár a természetes hajápolás hívei a szabad levegőn történő szárításra esküsznek, lássuk be, a legtöbb nő nem tud létezni a hajszárítója és a hajkeféje nélkül. Sajnos nem mindenkinek adott a természet dús, erős hajszálakat, amelyek mindenféle varázslat nélkül tökéletes frizurává állnak össze hajmosás után. Egy szó, mint száz: hajszárítót a legtöbbször igenis muszáj használni. Mivel a száraz, meleg levegő megfosztja a hajat a nedvességtől, lehetőleg alacsony fokozaton szárítsa.
Sapka kötelező!
Ahogy a meleg és a tűző nap, úgy a hideg levegő is szárítja a hajat. Viseljen sapkát. Ha a hajhagymák megfáznak, elerőtlenednek, ráadásul a lelassult anyagcsere miatt a tápanyagok is nehezebben jutnak el a szőrtüszőkhöz.
Engedjen a hosszból!
Egyes vélemények szerint a hajvágás nem segít a haj egészségén, hiszen a minőségét, szerkezetét belső tényezők – vitaminellátás, hidratálás – határozzák meg. Azonban külsőleg is védeni kell a hajat, ehhez pedig hozzátartozik a hajvégek rendszeres vágása is: e nélkül ugyanis a haj betöredezik, ápolatlan hatást kölcsönöz. Általános szabály, hogy 6-8 hetente célszerű vágatni a hajból, különösen, ha rendszeresen használ hajsütő vasat, hajvasalót. A szakemberek mindenkit óva intenek attól, hogy otthon, maguknak vágják a hajukat, hiszen nem könnyű egyenesen és roncsolásmentesen vágni.
Olajos ápolás
Ha nagyon száraz a haja, próbálja ki a jojoba-, az argán- vagy a kókuszolajat. Dörzsöljön néhány cseppet a nedves hajra, hagyja hatni néhány percig, majd mossa ki az olajat hidratáló samponnal és kenje be a haját balzsammal. Amikor csak teheti, ne használjon hajformázó eszközöket, és hagyja a haját a fűtött szobában megszáradni.
Óvatosan a vegyszerekkel!
A hajfestékek többsége rengeteg kémiai anyagot tartalmaz. A drogériában megvásárolható, otthoni használatra ajánlott hajfestékek zömében hajszínkrémet és színelőhívót tartalmaznak. Az utóbbi úgy működik, hogy megbontja a haj külső szerkezetét, utat engedve a festéknek. Ez a folyamat természetesen a hajszálak roncsolódásával jár. Keresse a természetes alapú hajfestékeket, amelyek kímélik a hajat és a fejbőrt.
Védelem alvás közben
Ahhoz, hogy reggel könnyen kifésülhető, jó tartású hajjal ébredjen, nem mindegy, hogy milyen frizurával bújik ágyba. Mielőtt lefekszik, fésülje ki a haját, kösse ne túl szoros copfba a feje tetején, és formáljon laza kontyot úgy, hogy nem húzza át teljesen a hajvégeket a gumin. Szükség esetén a hajszálak végére tehet kiöblítést nem igénylő hajvégápoló szérumot.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- 6 trükk a fényes és erős hajkoronáért
- A leggyakoribb kérdések a hajfestésről
- Szépítő kávé: így vesd be a bőr- és hajápolásban!
- A legjobb házilag elkészíthető szépítőszerek: krém, bőrradír, hajpakolás