A kinti hideg, eső, hó, szél és a benti meleg, száraz levegő a fodrászok szerint a haj legnagyobb ellensége. Télen gyakori panasz a száraz, töredezett, fénytelen haj, pedig egy kis odafigyeléssel megőrizheti a haja szépségét, egészségét a hideg hónapokban is.

Ha vigyázol rá, télen is gyönyörű lesz a hajad

Mindennapos hajmosás?

Csak ha szükséges! A frissen mosott haj növeli a komfortérzetet, és a látványa is szép, de ha a fejbőre és a haja állapota nem igényli, teljesen felesleges mindennap megmosnia a haját. Az erősen igénybe vett, száraz hajat még a legkímélőbb samponnal történő mosás is károsítja valamelyest.

Hidratálás, hidratálás, hidratálás

Ha a haja olyan, mint a szalma, merev, törik és matt hatású, biztos, hogy nedvesség utánpótlásra van szükség. Ehhez számos sampon áll rendelkezésre. A hajápolást ebben az időszakban célszerű hajkondicionáló használatával kiegészíteni. A leghatékonyabb alapanyagok a nedvességpótló és kondicionáló termékekben az aloevera, az olívaolaj, az argánolaj, a glicerin, a shea vaj, a selyem- és búzaproteinek. Ezek az anyagok molekuláris struktúrájuknak köszönhetően megkötik a nedvességet a hajszálak belsejében, és védőréteggel borítják be a hajszálakat, ami lezárja a haj külső rétegét, és ez jobb nedvességmegtartó képességet eredményez.

Hajszárító: barát vagy ellenség?

Bár a természetes hajápolás hívei a szabad levegőn történő szárításra esküsznek, lássuk be, a legtöbb nő nem tud létezni a hajszárítója és a hajkeféje nélkül. Sajnos nem mindenkinek adott a természet dús, erős hajszálakat, amelyek mindenféle varázslat nélkül tökéletes frizurává állnak össze hajmosás után. Egy szó, mint száz: hajszárítót a legtöbbször igenis muszáj használni. Mivel a száraz, meleg levegő megfosztja a hajat a nedvességtől, lehetőleg alacsony fokozaton szárítsa.

Sapka kötelező!

Ahogy a meleg és a tűző nap, úgy a hideg levegő is szárítja a hajat. Viseljen sapkát. Ha a hajhagymák megfáznak, elerőtlenednek, ráadásul a lelassult anyagcsere miatt a tápanyagok is nehezebben jutnak el a szőrtüszőkhöz.

Engedjen a hosszból!

Egyes vélemények szerint a hajvágás nem segít a haj egészségén, hiszen a minőségét, szerkezetét belső tényezők – vitaminellátás, hidratálás – határozzák meg. Azonban külsőleg is védeni kell a hajat, ehhez pedig hozzátartozik a hajvégek rendszeres vágása is: e nélkül ugyanis a haj betöredezik, ápolatlan hatást kölcsönöz. Általános szabály, hogy 6-8 hetente célszerű vágatni a hajból, különösen, ha rendszeresen használ hajsütő vasat, hajvasalót. A szakemberek mindenkit óva intenek attól, hogy otthon, maguknak vágják a hajukat, hiszen nem könnyű egyenesen és roncsolásmentesen vágni.

Olajos ápolás

Ha nagyon száraz a haja, próbálja ki a jojoba-, az argán- vagy a kókuszolajat. Dörzsöljön néhány cseppet a nedves hajra, hagyja hatni néhány percig, majd mossa ki az olajat hidratáló samponnal és kenje be a haját balzsammal. Amikor csak teheti, ne használjon hajformázó eszközöket, és hagyja a haját a fűtött szobában megszáradni.

Óvatosan a vegyszerekkel!

A hajfestékek többsége rengeteg kémiai anyagot tartalmaz. A drogériában megvásárolható, otthoni használatra ajánlott hajfestékek zömében hajszínkrémet és színelőhívót tartalmaznak. Az utóbbi úgy működik, hogy megbontja a haj külső szerkezetét, utat engedve a festéknek. Ez a folyamat természetesen a hajszálak roncsolódásával jár. Keresse a természetes alapú hajfestékeket, amelyek kímélik a hajat és a fejbőrt.

Védelem alvás közben

Ahhoz, hogy reggel könnyen kifésülhető, jó tartású hajjal ébredjen, nem mindegy, hogy milyen frizurával bújik ágyba. Mielőtt lefekszik, fésülje ki a haját, kösse ne túl szoros copfba a feje tetején, és formáljon laza kontyot úgy, hogy nem húzza át teljesen a hajvégeket a gumin. Szükség esetén a hajszálak végére tehet kiöblítést nem igénylő hajvégápoló szérumot.

EZ IS ÉRDEKELHET:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…
Diétás napok, isteni ízekkel– levestől könnyebb az élet
A levest nemcsak a tested melegítésére fogyasztod, hanem egyúttal folyadékpótlásra és energiabevitelre is kiváló megoldás.
Hizlaló zöldségek, ezektől óvakodj, ha diétázol
Jobb, ha körültekintő vagy, mert ha ezeket választod a diétádhoz, súlyod nemhogy csökkenni nem fog, de több kilót fel is szedhetsz magadra. Érdemes mindig utánajárni, mitől kell óvakodni!
Esküvő előtti diéta
Minden menyasszony arra vágyik, hogy amikor oltár elé áll, tökéletesen mutasson rajta a ruha, és ragyogjon. Ez a diéta minden álmot valóra vált!
Színek és anyagok, melyek vékonyítanak
A megfelelő ruházati anyagok és minták megválasztása elősegítheti az áramvonalasabb sziluette kialakítását.
3 édesség, amit fogyni vágyóként is nyugodtan ehetsz húsvétkor
Húsvétkor sem kell lemondanod az édességekről, ha figyelsz az alakodra! Mutatok három egyszerű és finom desszertet, amit bűntudat nélkül élvezhetsz az ünnepi asztalon.
Nem tudsz fogyni? 5 dolog, amitől piszokul lelassul az anyagcseréd
Hiába edzel és eszel tudatosan, a fogyás mégsem indul be? Lehet, hogy az anyagcseréd lassult be – mutatjuk az 5 leggyakoribb hibát, amit érdemes mielőbb elkerülnöd!
Gyaloglással fogynál 50 felett? Íme egy heti edzésterv!
Nézd meg, hogyan építheted be ezt a mozgásformát a mindennapjaidb

Ajánlataink