Az évek múltával egyre több időt töltünk az edzőtermekben és próbáljuk megőrizni testünk rugalmasságát, feszességét, de nem szabad megfeledkeznünk az arc érzékeny bőréről sem. A húszas évek közepétől a bőr egyre inkább elveszíti fiatalos ragyogását, a haj vékonyabb lesz. A napozás és a dohányzás felgyorsítja az öregedést, de szerencsére sokat tehetünk a szépségünk megóvásáért.

Legyen fiatalabb a koránál!

Ajak

Az ajak olyan, mint a szivacs: nedvesség hatására feltöltődik, feszessé válik. A hideg, szeles idő, az erős napfény, a szél, a forró víz vagy a nyál hatására azonban dehidratálttá válik, kiszárad és összezsugorodik. Az ajak nem tartalmaz faggyúmirigyeket, ezért sokkal könnyebben kiszárad. Az idő múlásával a kötőszövetek öregednek, és a felsőajak vékonyabb lesz. ugyanakkor az öregedési folyamat a csontsűrűség csökkenését is eredményezi, így az ajkat támogató csontok tömegének és alakjának változása miatt a száj feszessége csökken.

MIT TEHET?

Óvja ajkát a káros környezeti hatásoktól. Mindig használjon fényvédőt tartalmazó ajakbalzsamot. Az E-vitamin, valamint a shea vaj segít megőrizni az érzékeny bőr természetes nedvességtartalmát, véd a leégés ellen.

Arcbőr

Az arcbőr öregedése elkerülhetetlen: a húszas évek közepétől évente 1 százalékkal csökken a kollagénnek, a bőr fő építőanyagának mennyisége. Ez – az elasztin csökkenésével együtt – a bőr szerkezetének károsodásához vezet. kialakulnak a ráncok, a rugalmasság csökken, így nagyobb eséllyel lesznek mikrosérülések és szakadnak el a hajszálerek. a bőr gyengébb vérellátása következtében a tápanyagok és az éltető oxigén egyre korlátozottabban jut el a bőrfelszínhez. Lassabb lesz a sejtmegújulás, a bőrsejtek regenerálódása nehezebbé válik.

MIT TEHET?

Használjon retinoltartalmú éjszakai krémet. A retinoidok A-vitamin-savszármazékok. Bőrmegújító hatásuk tudományosan bizonyított. Serkentik a sejtek megújulását, megakadályozzák a kollagénleépítő enzimek termelődését. Segítik a bőr regenerálódását. A retinoid az egyik legnépszerűbb hatóanyag a bőr öregedése elleni harcban. Ne feledkezzen meg az UV-sugarak bőröregítő hatásáról sem, használjon egész évben fényvédő krémet.

Szempilla

A szempilla színe, vastagsága, mennyisége többnyire genetikailag meghatározott. Ám hiába örökölt csodálatos pillákat, sajnos a gének sem nyújtanak védelmet a hormonális ingadozások káros hatásaival szemben. A harmincas évektől az ösztrogén és a progeszteron hormonok szintje csökkenni kezd, a szempillák pedig elvékonyodnak. a sminkelésnél is figyelni kell a pillákra: kerülje a vegyi anyagokat tartalmazó szempillaspirálokat. Minden este távolítsa el a festéket speciális sminklemosóval. a folyamatos irritációtól a tüszők sérülhetnek, így a szőrszálak nem nőnek vissza.

MIT TEHET?

Óvja szempilláját természetes olajokkal. A ricinusolaj dúsítja, fényesebbé és erősebbé teszi a pillákat. Két-három hét rendszeres használat után már látványos eredményt érhet el. Az olívaolajtól a szempillája egészségesen csillogó lesz. Ne használja mindennap: hetente néhány alkalommal kenje be pilláit fülpiszkáló segítségével, majd reggel öblítse le a megmaradt olajat.

Haj

Idővel a haj minősége megváltozik: romlik a tápanyagfelszívódás, a vérkeringés, a fejbőr vérellátása, lassul a sejtosztódás üteme. Ez nagyrészt örökletes tényezőktől függ, hogy a fiatalkori hajból mi marad idősebb korra. Meghatározóak lehetnek a hormonrendszeri változások, illetve az, hogy milyen a hajhagymák férfi nemi hormonokra való érzékenysége. Ugyanakkor az évek során használt vegyi anyagok és a rendszeres, magas hőfokon történő hajszárítás következményeként is ritkul a hajkorona.

MIT TEHET?

A hajhagymák aktiválására érdemes A-, B- és E-vitamint szedni. Az ásványi anyagok, nyomelemek szintén jó hatással vannak a hajképződésre. A legfontosabbak a réz, a vas, a cink és a kén. A kén nélkülözhetetlen szerepet játszik a hajszálak alapjául szolgáló keratin szintézisében.

Ezek is érdekelhetnek

Ínhüvelygyulladás: Hogyan szüntethető meg a fájdalom és előzhető meg a visszatérése?
Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
A legjobb tippek, hogy nyárra tökéletes formában légy
Kedvetlennek és állandóan kimerültnek érzed magad? Lehet, hogy te sem tudod leküzdeni a hosszú téli hónapok után jelentkező tavaszi fáradtságot.
Íme a legdurvább okok, amiért nem tudsz lefogyni
Salátát eszel salátával, megvonod magadtól a finom falatokat, még némi sportra is ráveszed magad, a mérleg mégsem mozdul. Vagy ha igen, akkor is csak felfelé. Mit csinálhatsz rosszul? El sem hiszed, milyen apróságokon múlhat a fogyókúra sikere.
Bazsalikom, a fűszerek királya
A bazsalikom egyike a legkedveltebb és legnagyobb becsben tartott fűszernövényeknek, ami nem is csoda, mert aromája egyedülálló és nagyon különleges növény. Sokszor emlegetik együtt a rozmaringgal: „a bazsalikom a fűszerek királya”, a „rozmaring a fűszerek királynője”.
3 egyszerű diétás vacsora, ami hús nélkül is remek
Régóta bizonyított tény, hogy azoknál, akik kerülik a húsfogyasztást, vagy legalább csökkentik annak mennyiségét, azoknál bizonyos betegségek ritkábban fordulnak elő.
Puffad a hasad? Segítünk kideríteni az okát!
Mindenki lapos hasra vágyik. És sokan igencsak kitartóak, ha áramvonalas testről van szó. Mégis, vannak helyzetek, amikor minden igyekezet dacára a has puffadt, feszes, még behúzni is képtelenség. Mi lehet az oka?
Egy hetes diéta eperrel: itt a pontos program
A május minden évben az eperről szól: gyakorlatilag alig akad olyan, aki nem szereti ezt a csodálatos, zamatos gyümölcsöt. Nemcsak finom íze, de az egészségre gyakorolt jótékony hatásai miatt is érdemes pár napos eperdiétát tartani. Alább egyhetes menüt ajánlunk, középpontban a szuper bogyós gyümölccsel.

Ajánlataink