1. Néha-néha kihagyja az edzést
Az edzők nem győzik elégszer hangsúlyozni, hogy mennyire fontos a pihenőnap, amikor az izmok regenerálódnak, a sejtek újjáépülnek és megerősödnek. Ha az edzések napjai között egy-egy nap pihenéssel telik, a szervezet jobban bírja a terhelést és a teljesítmény is javul. ráadásul szakértők szerint nincs különbség azoknak az eredményei között, akik hetente négyszer, illetve hatszor edzettek. Sőt, akik többször edzenek egy héten, fáradtabbak és kevesebb energiájuk marad, mint azoknak, akik több pihenőnapot is beiktatnak edzésprogramjukba. Ne aggódjon hát, ha kihagyott egy edzést!
2. Előfordul, hogy több kávét is megiszik egy nap
Kimutatták, hogy a kávé csökkenti bizonyos ráktípusok – prosztata-, bőr- és szájüregi rákok – kialakulásának a kockázatát. A kávé ugyanis gazdag polifenolokban, amelyek legfontosabb tulajdonsága az antioxidáns hatás, azaz képesek a szervezetben lévő ártalmas szabad gyökök semlegesítésére. A kávé mérsékelt fogyasztása csökkenti a 2-es típusú cukorbetegség, az Alzheimer-kór és egyes szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát is. Az orvosok szerint a jótékony hatás eléréséhez napi két csésze kávé fogyasztása ajánlott, de ha nagy ritkán ennél többet iszik, nem veszélyezteti az egészségét. Gondoskodjon a szervezete hidratálásáról, és figyeljen arra, hogy a délutáni órákban fogyasztott koffein álmatlanságot okozhat.
3. Nem mindig az „alacsony zsírtartalmú” opciót választja
Nem azt mondjuk, hogy az olajban sült ételek, a vajban tocsogó pattogatott kukorica egészséges, de néha belefér, hogy ilyen ételeket fogyasszon. egyébként a zsírt nem szabad kiiktatni a szervezetből. „Egészséges”, telítetlen zsírokra a szervezetnek szüksége van: elengedhetetlen a zsírban oldódó vitaminok felszívódásához, egyes hormonok termelődéséhez, sőt a gyulladások csökkentésében, a vérnyomás szabályozásában és a vér koleszterinszintjének optimalizálásában is fontos szerepük van. telítetlen zsírokban gazdagok a növényi olajok, a mandula, a mogyoró, a dió, az avokádó és a tengeri halak. A telítetlen zsírok rendszeres fogyasztásával csökkenhet a depresszió kialakulásának esélye, illetve a memória működése is javítható.
4. Izeg-mozog, mint a sajtkukac
Még mindig nem tudja, hogyan kell nyugton maradni? Akkor önnek valószínűleg egész jó a testtömegindexe (BMI). Legalábbis a Mayo Klinika egyik orvosa szerint, aki a nem szándékos mozgás és a testsúly összefüggését kutatja. Tanulmánya tíz túlsúlyos és tíz sovány személy mozgását rögzítette, és azt találta, hogy a soványabbak naponta átlagosan 150 perccel többet izegtek-mozogtak, és ezzel 350 kalóriával többet égettek el. Persze ez nem tervezett testmozgás volt, csupán időnkénti felállás a székből, nyújtózás, lábak keresztezése vagy egyszerűen a súlypont áthelyezése.
5. Időnként káromkodik
2011-ben érdekes kísérletet folytattak a Keele Egyetemen. Azt vizsgálták, hogy az alanyok mennyire tudnak ellenállni a stresszes helyzeteknek. A hallgatóknak jeges vízbe kellett tartaniuk a kezüket, ameddig csak bírták. Első alkalommal egy általuk tetszés szerint megválasztott káromkodás folyamatos, hangos ismételgetése mellett, másodszor pedig egy semleges szó ismételgetése közben. Az eredmény: akkor bírták tovább a hideg vízben tartani a kezüket, ha káromkodhattak közben. Pontos magyarázat erre nincs, csak feltételezik, hogy a káromkodás fokozza az adrenalintermelést, felgyorsítva a szívverést – általános harckészültségbe helyezve az embert –, erősítve a szívósságot és a fájdalomtűrő képességet a túlélésért vívott harcban. Nyugodtan káromkodjon hát, ha a helyzet úgy kívánja – de a mindennapi beszélgetés során inkább kerülje a csúnya szavak használatát.
REFLUX, A LEGGYAKORIBB BŰNÖSÖK