Előfordult már, hogy egy barátnője tanácsára valami őrült diétára fogta magát, amit aztán megbánt, mert a hirtelen leszaladt néhány kiló duplán jött vissza, és nem csak a keserves fogyókúra, de a siralmas végeredmény is szenvedést okozott? Összegyűjtöttük a leghaszontalanabb diétás tanácsokat, ezeket biztosan nem érdemes betartani, már ha egészséges akar maradni.

A 8 legrosszabb tanács diétázóknak

1. A ZSÍRTÓL LESZÜNK KÖVÉREK

Nos, ez attól függ, hogy milyen zsírokról van szó. A chipsek, vastag krémes sütik, az olajban sült ételek valóban növelhetik a koleszterinszintet. De vannak jó zsírok is. Az olajos magvakban, a dióban, avokádóban, a halakban található zsírok védik a szívet, segítenek és támogatják egészségünk megtartását, és ha mértékkel fogyasztjuk őket, nem hízunk tőlük.

2. A NASSOLÁSTÓL LESZÜNK KÖVÉREK

Ha többször eszünk keveset, sokkal jobban kordában tudjuk tartani az étvágyunkat. A jól megválasztott nassok, mint például a joghurt, a diófélék, a zöldségek, a gyümölcsök egész napra biztosítják a szervezet energiaellátását.

3. MINDIG SZÁMOLNI KELL A KALÓRIÁKAT, KÜLÖNBEN KÖVÉREK LESZÜNK

Nem minden kalória egyforma, ez egyértelmű. A bevitt kalóriák minősége, a szervezetre gyakorolt hatása a döntő. A dióféléknek nagyon magas a kalóriatartalmuk, mégis összehasonlíthatatlanul hasznosabbak, mint a csokitorta kalóriái. Az édességek, a sült krumpli nem tartalmaznak igazán hasznos tápanyagokat, ezért nevezzük ezeket üres kalóriának. Nem kell persze örökre lemondani róluk, ritkán, mértékkel élvezhetjük ezeket az ízeket is.

4. A SZÉNHIDRÁTOKTÓL KÖVÉREK LESZÜNK

A zöldségben is van szénhidrát, oké? A közvélemény a szénhidrátokat gyakran a cukrokkal, a kenyérfélékkel és a tésztával azonosítja. Ezeknek a túlzott mértékű fogyasztása valóban vezethet súlygyarapodáshoz, és fokozza a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát. De nincsen olyan kutatás, amely arra utal, hogy az egészséges szénhidrátok, mint például a teljes kiőrlésű gabonák, gyümölcsök, zöldségek, illetve a hüvelyesek negatívan befolyásolják az egészségünket vagy a súlyunkat. Épp ellenkezőleg, számos tanulmány szerint a hasznos szénhidrátokban gazdag étrend, a növényi alapú élelmiszerek fogyasztásával jobb általános egészségi állapotot érhetünk el.

5. A HÉTVÉGI BULIZÁSTÓL KÖVÉREK LESZÜNK

Bizony, ez részben igaz. Sokan hét közben erősen kontrollálják, hogy mit esznek, azért, hogy hétvégén végre a lovak közé dobhassák a gyeplőt. A szakértők szerint óvatosan kell bánni a hétvégi lakomázással. Mert ha a mozgást is ellustálkodjuk, és alkoholból is több gurul le, akkor a hét közben leadott fél-egy kiló azonnal visszajön. A hétvégi étkezésre mindig legyen tervünk. Ha szombat este baráti vacsora van, akkor vasárnap mozogjunk többet, és kompenzáljuk könnyű ételekkel az előző esti elhajlást.

6. CSAK FEHÉRJÉT EGYÜNK, KÜLÖNBEN KÖVÉREK LESZÜNK

A szervezetünknek fehérjékre is, zsírokra is és szénhidrátokra is szüksége van az egészséges fogyás érdekében, ez ma a tudományos álláspont. Ha szinte kizárólag csak fehérjét fogyasztunk, mint az Atkins- vagy a Dukan-diétában, akkor megfosztjuk szervezetünket az értékes rostoktól és antioxidánsoktól. Ez székrekedést, vitaminhiányt, korai öregedést is okozhat.

7. A TILTÓLISTA NÉLKÜL KÖVÉREK LESZÜNK

Egyáltalán nem biztos, hogy csak a mindent vagy semmit üzemmódban érdemes gondolkodni. A középút mindig nagyobb élvezet és hosszabb kitartással kecsegtet. El kell ismernünk, hogy nem lehet pizza, sült krumpli és csokoládétorta egyszerre, mindennap. De a gondos tervezés lehetővé teszi, hogy alkalomadtán élvezzük ezeket az ételeket is. Ha időnként, tudatos döntéssel megengedünk magunknak egy-két szelet pizzát ebédre vagy egy desszertet, az még nem rombol le mindent.

Ezek is érdekelhetnek

Honnan tudod, hogy nem eszel elég szénhidrátot? Ezek az egyértelmű jelek!
A szénhidrátok nem ellenségek, de nem mindegy, milyeneket fogyasztunk! Az alacsony szénhidrátbevitel rövid távon fogyáshoz vezethet, de hosszú távon egészségügyi problémákat, például fáradtságot, emésztési gondokat és rosszkedvet okozhat. Az egyensúly és a megfelelő források megválasztása a kulcs!
Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.

Ajánlataink