Lassan három hónapja, hogy új életet kezdett? Diétázik, mégsem elégedett az eddig elért eredménnyel? Nem kell, hogy forradalmasítsa újévi fogadalmát, néhány egyszerű trükkel felturbózhatja életmódváltó programját

Befuccsolt a diétája? Megoldjuk!

1. Váltson szódavízre!

Akik nem tudnak lemondani a szénsavas italokról, fogyókúrájuk ideje alatt előszeretettel fogyasztanak diétás üdítőket vagy ízesített vizeket abban a hiszemben, hogy ezzel jelentősen csökkentik a bevitt kalóriamennyiséget. Valójában ezek az italok csak cukormentesek, de mesterséges édesítőszerekben, színezékekben, aromákban gazdagok, amely anyagok nem segítik a súlycsökkenést és egészségesnek sem mondhatjuk őket. Jó alternatíva lehet az otthon készített szódavíz vagy a szénsavas ásványvíz gyümölcsökkel ízesítve. Citrom-, lime- és narancsszeletek, gránátalmadarabok vagy pár szelet uborka segítségével egészséges frissítőket készíthet.

2. Gondoskodjon megfelelő tízórairól!

Előfordulhat, hogy reggeli után 2-3 órával újra éhesnek érzi magát. Ilyenkor jön el a tízórai ideje, ami stratégiailag nagyon fontos étkezés. Ha ugyanis valamilyen édességet választ vagy egyszerűen csak túl sokat eszik, könnyen túleheti magát, ha pedig nem eszik semmit, túl éhesen ebédel majd. Egyen tízóraira magokat – diót, mandulát – és zöldségeket – répát, céklát, paprikát, zellert.

3. Kenyér helyett válassza a salátalevelet!

A kenyér – különösen a fehér kenyér – bár nem az ördögtől való, nem tartalmaz túl sok értékes tápanyagot, ellenben a kalóriatartalma igen magas. Készítse a szendvicsét kenyér helyett salátalevélből! Csavarja be a szendvicsbe szánt finomságokat nagy római saláta- vagy káposztalevélbe

4. Egyen több fehérjét reggel!

Ha diétázik, egészen biztosan ügyel arra, hogy tápláló és egészséges reggelit fogyaszszon. A teljes kiőrlésű gabonából készült pirítóshoz jó választás a tojás, a vaj és a joghurt is. Az egészséges reggeli összetett szénhidrátokat, rostokat, jótékony zsírokat és fehérjét tartalmaz – ezek biztosítják, hogy egész nap lendületes és energikus legyen.

5. Tanulmányozza az élelmiszercímkéket!

A csomagoláson fontos információk találhatók a termékről: nettó mennyisége, az összetevők listája és a tápértékekre vonatkozó adatok (energiatartalma, tápanyagtartalma stb.). Ne fogyasszon tápanyagban és vitaminban szegény ételeket! Kerülje a hozzáadott cukrot és sót tartalmazó, színezőanyagokban, aromákban, ízfokozókban gazdag élelmiszereket.

6. Használjon mérőedényt!

Rendszeresítsen egy kis mérőpoharat és adagolja azzal magának kedvenc gabonáját. Ez segít megtanulni, mennyit kell ennie, amikor barna rizst, quinoát vagy bulgurt eszik köretként.

7. Foglalja el magát tévénézés közben!

Általában az ember azért ül le a tévé elé, hogy megnézzen egy jó filmet. Ha az leköti a figyelmét, nincs is baj. Gond akkor van, ha csak fél szemmel tévézik: olyankor gyakorlatilag mindenki nassolnivaló után nyúl. Ha csak pihenni vágyik, olvasson inkább egy jó könyvet vagy hallgasson zenét, így nem jut eszébe az evés. De ha mégis a tévé előtt lazítana, foglalja le a kezét például kötögetéssel, horgolással.

8. Kerülje a változatosságot!

Mármint a kalóriadús ételek esetében. A megszokott ízekből ugyanis bizonyítottan kevesebbet eszik az ember. A zöldségeket viszont kedvére variálhatja – garantált, hogy ezek fogyasztását nem tudja túlzásba vinni.

9. Mindig hagyjon egy falatot a tányérján!

Ha rendszeresen a tányérján hagyja az utolsó falatot, az segít felismerni, hogy nem kell mindig megenni az egész ételmennyiséget ahhoz, hogy jóllakott legyen. Ezzel a módszerrel az adagok méretét fokozatosan csökkentheti.

Ezek is érdekelhetnek

Honnan tudod, hogy nem eszel elég szénhidrátot? Ezek az egyértelmű jelek!
A szénhidrátok nem ellenségek, de nem mindegy, milyeneket fogyasztunk! Az alacsony szénhidrátbevitel rövid távon fogyáshoz vezethet, de hosszú távon egészségügyi problémákat, például fáradtságot, emésztési gondokat és rosszkedvet okozhat. Az egyensúly és a megfelelő források megválasztása a kulcs!
Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.

Ajánlataink