A csokoládéban található flavonoidok köszönhetően a nassolás – megfelelő mértékben – segít csökkenteni a vércukorszintet és a testzsírt. Azonban a mértékletesség nagyon fontos, desszertként legfeljebb 1-2 kocka étcsoki van pozitív hatással az egészségre. Tehát ha ebből a finomságból sütsz desszertet, akkor is vigyáznod kell, és érdemes mértéket tartani. A csokoládé egyébként nagy mennyiségű rostot tartalmaz (Egy tábla 70%-os étcsoki például az ajánlott napi bevitel 16%-át tartalmazza), aminek nem csak étvágycsökkentő hatása van, de a telítettségérzést is növeli. Szóval ha rád tör az éhség, néhány kocka étcsoki után akár órákra elbúcsúzhatsz a korgó gyomortól. De lássunk a mindmegette.hu megújult oldalásól egy remek receptet.
A csokitorta cukormentesen is elkészíthető, ráadásul az így kapott végeredmény íz élménye szinte semmiben nem különbözik klasszikus társaitól. Videón mutatjuk az elkészítést.
Hozzávalók:
A tésztához:
- 10 db tojás
- 9 ek. teljes kiőrlésű liszt
- 1 ek. sikér
- 1 csomag sütőpor
- 9 ek. eritrit
- 1 ek. holland kakaópor
A csokoládé krémhez:
- 25 dkg margarin
- 25 dkg poreritrit
- 12,5 dkg holland kakaópor
- 1 doboz vegán krém
- só
Elkészítés
- A tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjéket kemény habbá verjük, ezután a sárgáját az eritrittel habosra keverjük. A lisztet és a felvert habot kis adagokban a sárgájához adjuk, végül belekeverjük a sikért és a sütőport is.
- A tésztát kilisztezett vagy sütőpapírral bélelt tortaformába öntjük, és előmelegített sütőben 180 fokon körülbelül 40 perc alatt készre sütjük. Tűpróbával ellenőrizzük.
- Amíg a torta pihen, elkészítjük a krémet. A szoba-hőmérsékletű margarint a poreritrittel habosra keverjük, hozzáadjuk a kakaóport és a csipet sót, végül az egy doboz vegán krémet.
- A tortát két részre vágjuk, a közepét megkenjük a krémmel, majd a maradékkal az oldalát is lekenjük. Tálalás előtt a hűtőben pihentetjük. A tetejét ízlés szerint megszórhatjuk kakaóporral.