A nők nagy része nem szívesen ismeri be, de általában sokkal több ételt fogyaszt el egy-egy étkezés alkalmával, mint amennyire a szervezetének szüksége van. Ilyenkor valami „megtéveszti” az érzékeket, és tévesen azt kelti az agyban, hogy azonnal pótolni kell az energiát. Megmutatjuk, mi az öt leggyakoribb oka, hogy éhesnek érzi magát és segítünk, hogy jobban odafigyeljen arra, mennyi ételt fogyaszt.

Éhes? Csak azt hiszi!

1. KÜLSŐ HŐMÉRSÉKLET

Ha nem vigyáz, a téli hónapokban biztosan felszed néhány pluszkilót. Kutatások szerint az emberek a hosszan tartó hideg időben hajlamosak többet enni, mint a meleg napokon, mert úgy érzik, több energiára van szükségük az állandó, 37 fok körüli testhőmérséklet megőrzéséhez. Ráadásul télen könnyebben választják a magas zsír- és szénhidráttartalmú élelmiszereket, mint a könnyű, finom, de energiaszegény ételeket.

2. A MUNKÁJA

A legtöbb ember azok közül, akik ülőmunkát végeznek, bizony akkor is eszik, ha nem éhes. nagyon könnyű az íróasztal fiókjából előkapni egy szendvicset és elmajszolni, pedig lehet, hogy egy pár lépés séta és egy pohár víz is segített volna legyőzni az „éhséget”. Tanulmányok azt is bebizonyították, hogy akik az íróasztalnál ülve fogyasztják el az ebédjüket és közben dolgoznak vagy a számítógépen játszanak, többet esznek, mint azok, akik csak az étkezésre koncentrálnak.

3. ALVÁSHIÁNY

Az alváshiány felborítja a hormonháztartás egyensúlyát. természetesen érinti azokat a hormonokat is, amelyek az étvágyat szabályozzák. A kialvatlanság, a fáradtság fokozza a vágyakozást a cukros élelmiszerek után, amelyek hirtelen emelik meg a vércukorszintet, és így gyors energiaszint-növekedést okoznak.

4. A CIKLUSA

Az ösztrogénprogeszteron szint változása szerepet játszhat abban, hogy mit és mennyit eszik. Gyakran a menstruáció előtt 7-8 nappal jelentkezik a csillapíthatatlan éhségérzet, amely az alacsony szerotoninszintnek köszönhető.

5. KEDVENC TVMŰSORA

Bizonyított, hogy minél jobban elmerül kedvenc sorozata nézésében, annál több snacket fogyaszt. Az ember ugyanis egyszerre csak egy dologra tud koncentrálni: ha arra figyel, hogy mi történik a képernyőn, akkor a nassolást már nem tudja kontrollálni.

Ezek is érdekelhetnek

Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.
Marianna 26 kilót fogyott: „Újra érzem, hogy nő vagyok”
Fontos, hogy a gyerekek, kamaszok milyen környezetben nőnek fel, és milyen nőképet látnak maguk előtt. Marianna (50) ebből a szempontból is gondos anya, aki még a fogyásnál is ügyelt arra, hogy jó példát mutasson.
Hogyan ehetünk birsalmát, ha diétázunk?
Savanykás ízű, nehezen tisztítható gyümölcs – mégis, a birsalma az egyik legegészségesebb őszi csemege. Érdemes esélyt adni az illatozó, aranysárga almának.
A legjobb trükkök, amivel megerősítheted a gyerek immunrendszerét
Nagyon fontos, hogy a hűvösebb hónapokra alaposan és tudatosan állítsuk össze a gyerekeink étrendjét, hogy megerősítsük az immunrendszerüket.
Ez az ősz legjobb zsírfaló itala, éjszaka segíti a fogyást
Maradj formában ősszel is. A legjobb, ha mindig frissen készíted el és minden nap iszol belőle egy keveset. Hidd el a látványos hatás nem marad el.
Hihetetlen, milyen egészséges! Nagyanyáink titkos alapanyaga: Jászvaj
Folyékony arany, amelynek nem csak az íze mennyei, de az egészségünkre is fantasztikus hatással van.

Ajánlataink