1. KÜLSŐ HŐMÉRSÉKLET
Ha nem vigyáz, a téli hónapokban biztosan felszed néhány pluszkilót. Kutatások szerint az emberek a hosszan tartó hideg időben hajlamosak többet enni, mint a meleg napokon, mert úgy érzik, több energiára van szükségük az állandó, 37 fok körüli testhőmérséklet megőrzéséhez. Ráadásul télen könnyebben választják a magas zsír- és szénhidráttartalmú élelmiszereket, mint a könnyű, finom, de energiaszegény ételeket.
2. A MUNKÁJA
A legtöbb ember azok közül, akik ülőmunkát végeznek, bizony akkor is eszik, ha nem éhes. nagyon könnyű az íróasztal fiókjából előkapni egy szendvicset és elmajszolni, pedig lehet, hogy egy pár lépés séta és egy pohár víz is segített volna legyőzni az „éhséget”. Tanulmányok azt is bebizonyították, hogy akik az íróasztalnál ülve fogyasztják el az ebédjüket és közben dolgoznak vagy a számítógépen játszanak, többet esznek, mint azok, akik csak az étkezésre koncentrálnak.
3. ALVÁSHIÁNY
Az alváshiány felborítja a hormonháztartás egyensúlyát. természetesen érinti azokat a hormonokat is, amelyek az étvágyat szabályozzák. A kialvatlanság, a fáradtság fokozza a vágyakozást a cukros élelmiszerek után, amelyek hirtelen emelik meg a vércukorszintet, és így gyors energiaszint-növekedést okoznak.
4. A CIKLUSA
Az ösztrogénprogeszteron szint változása szerepet játszhat abban, hogy mit és mennyit eszik. Gyakran a menstruáció előtt 7-8 nappal jelentkezik a csillapíthatatlan éhségérzet, amely az alacsony szerotoninszintnek köszönhető.
5. KEDVENC TVMŰSORA
Bizonyított, hogy minél jobban elmerül kedvenc sorozata nézésében, annál több snacket fogyaszt. Az ember ugyanis egyszerre csak egy dologra tud koncentrálni: ha arra figyel, hogy mi történik a képernyőn, akkor a nassolást már nem tudja kontrollálni.