Sokak számára ismerős az érzés: heteken át dolgozik az álomalakon, betartja az előírt egészséges étrend szabályait, rendszeresen sportol, nem csal – aztán mérlegre áll, az eszköz pedig ugyanazt a számot mutatja, mint korábban. Elkeseredünk, pedig látható az arcunkon, az alakunkon a változás, jobban állnak rajtunk a ruhák, kiegyensúlyozottabbak vagyunk. A mérleg ugyanis csak egy számot mutat, de abból nem derül ki, hogy a súlyunknak mekkora része zsír, mennyi izom és mennyi a víz. Nem azt tanácsoljuk, hogy dobja ki mindenki a mérleget. De feltétlenül gondoljunk arra, hogy a masinán megjelenő szám nem minden, sőt, a fogyókúrában mérleg helyett mást is használhatunk az eredmények ellenőrzésére.
Mérleg helyett vegyük elő a centit!
A ruhához hasonlóan a centi is megmutatja a változást: ne csak a mérleg által mutatott számokat nézzük. Vegyük elő a centit, mérjük meg pár hetente vagy havonta egyszer a csípő- és derékméretünket, a combunk, a karunk vastagságát, és hasonlítsuk össze a diéta elején mért adatokkal. Ezek a számok biztosan mást mutatnak majd, mint a mérleg.
Készítsünk előtte-utána fotókat!
Saját magunkon nehezebben vesszük észre a változást, még akkor is, ha látványos. Készítsünk időről időre fotót a testünkről (ha lehet, ugyanabban a ruhában és ugyanabban a napszakban, mondjuk ébredés után, reggeli előtt). A változás látványos lesz, ha pár hét vagy hónap után új fotót készítünk, és összehasonlítjuk a két képet.
Próbáljunk fel kisebb ruhákat!
Ha minden megy a maga útján, és jól halad a diétánk, egy idő után a régi ruháink lötyögni kezdenek rajtunk. Még látványosabb a változás, ha egy számmal kisebb méretet próbálunk, vagy elővesszük a rég nem hordott ruháinkat – semmi sem meggyőzőbb, hogy jó úton haladunk, mint ha újra beleférünk a kisebb méretbe.
Mérjük vagy méressük le a testzsírszázalékunkat!
Ma már egyre több helyen, rendelőben, egészséges életmóddal foglalkozó központban van lehetőségünk megméretni a testzsírszázalékunkat. Így olyan eredményeket láthatunk, amelyeket egy egyszerű fürdőszobai mérleg soha nem mutatna meg: nem csak azt követhetjük nyomon, hogy mennyit fogytunk zsírból és mennyi izmot építettünk, de kiderül az is, hogy mennyire vannak elzsírosodva a belső szerveink.
Jöhet az óra!
Mármint a sportóra, amely pontos képet ad a fejlődésünkről: sport közben folyamatosan „közvetít”, láthatjuk, hogy mennyivel bírunk többet, miként fejlődtünk, mennyire gyorsan regenerálódik a szervezetünk egy-egy kiadósabb edzés után. De napközben is fontos információkkal lát el. Az alacsonyabb vérnyomás, a kiegyensúlyozott pulzusadatok mind arról árulkodnak, hogy egészségesebbek, fittebbek vagyunk, mint korábban.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- 8 dolog, amit tudnia kell a testzsírszázalékról
- Adele fogyása: ezekkel a módszerekkel adott le több mint 40 kilót az énekesnő
- Éhség vagy étvágy? Ha fogyni akar, meg kell különböztetnie a kettőt!
- 7 olcsó szuperzöldség, amivel könnyebben lefogyasz