A hús nem hizlal, igaz?
Persze, hogy nem, a hagyma sem, így máris felkerülhet a pörkölt a listára. A viccet félretéve, az valóban igaz, hogy a húsokat és a zöldségeket a legjobb párosítani, és a legtöbb gond a sok szénhidrátot tartalmazó köretekkel, a galuskával, tésztával, rizzsel van. Márpedig a magyaros ételek egy része köretet igényel. De erre is van megoldás!
Pörköltek diétás körettel
Egy csirkepörköltet uborkasalátával, köret nélkül is megesznek a rutinos fogyókúrázók, mert az omlós hús és a zöldség együtt finom. De ma már kapható szénhidrátcsökkentett és paleo tészta is, ezekből nyugodtan ehetünk. a paleo tészták maglisztből készülnek, kalóriatartalmuk miatt mértékkel adagoljuk, de laktatóak, és nagyon alacsony a szénhidráttartalmuk. Ha nem kedveljük meg ezeket a tésztahelyettesítőket, akkor barna rizst is adhatunk a pörköltek mellé, két evőkanálnyi mennyiségben.
Pörköltalapú rakott ételek
A rakott káposzta, karfiol, brokkoli, tök mind nagyszerű étel a diétában. Ha sovány húsból készítjük sok zöldséggel, és a szokásos rizsmennyiséget barnára váltjuk és felezzük, akkor biztosan jó lesz az ételünk tápanyag-összeállítása. A rakott ételeket készíthetjük pörköltes, natúr vagy tejszínes alappal, ez utóbbi azért már több zsiradékot tartalmaz, figyeljünk erre. A tejszínes változatoknál a sajtot már hagyjuk el vagy egészen minimalizáljuk, mert az már nemigen fér bele.
Disznótorost biztosan tilos
A jó hír az, hogy ez sem tilos, ha elhagyjuk a kenyeret. Tíz deka sült kolbász vagy májas hurka házi csalamádéval, mustárral, esetleg egy szelet szénhidrátcsökkentett kenyérrel simán mehet ebédre is, vacsorára is. A mennyiséget kell kordában tartani, mindenképpen kis tányérra szervírozzuk, ne nagyra. A füstölt kolbászokkal, májasokkal ugyanez a helyzet. Készítsünk hidegtálat sok zöldséggel, főtt tojással, néhány kolbászkarikával és két kocka szalonnával, és tökéletes szénhidrátban szegény vacsorát vagy reggelit fogyaszthatunk. a bolti bacont is használhatjuk főzelékek, krémlevesek mellé betétnek, egy kevés is nagyon jó ízt ad az ételnek.
Főzeléket hogyan?
A főzelékek esetében a magyaros rántás a kritikus pont, azt kellene valahogy módosítani. A fehér lisztet lecserélhetjük rizslisztre, akkor már a glutént elkerültük. De sűríthetünk saját anyaggal és főtt krumplival is, nem lesz olyan, mint anyukánk imádott borsófőzeléke, de az ízekkel javíthatunk az állagban keletkezett veszteségen.