A közhiedelemmel ellentétben a húsvétnak nem kell a mérhetetlen, több napon át tartó csokievésről, az édes semmittevésről és az ünnepek után érezhető súlygyarapodásról szólnia. Egy kis odafigyeléssel, néhány apró változtatással, valamint az ételek tudatos tervezésével az ünnepi időszakban is sokat tehetünk az egészségünkért- írja a Bors.
Indítsuk jól a napot
A kiegyensúlyozott reggeli nemcsak finom és laktató, de fontos eleme a megfelelő napi rostbevitelnek, ami támogatja az emésztőrendszer egészségét és csökkentheti a krónikus betegségek kialakulásának esélyét. A füstölt főtt sonkához és a finom, főtt tojáshoz fogyasztott kenyér helyett válasszunk inkább teljes kiőrlésű, rozsos vagy hosszan érlelt kovásszal készült változatot.
Vigyázzunk a túlevéssel
Húsvétkor a finom falatok mellett sem árt odafigyelni arra, hogy miből mennyit eszünk, ezzel elkerülve a fájdalmas puffadást, és a még ünnepek után is tartó emésztési panaszokat. Próbáljunk meg az ünnep alatt is a kiegyensúlyozott étkezésre törekedni: ha például szeretjük a majonézes salátákat, érdemes azokat zöldsalátával fogyasztani, a sonka-tojás kombináció mellé pedig készíthetünk finom zöldségkrémeket. Ha pedig ropogós nassolni valóra vágyunk, érdemes házilag elkészítenünk az egészségesebb verziót.
Ne szóljon minden a csokinyusziról
Sütés-főzés közben a gyerekek izgalmas, játékos formában számos dolgot elsajátíthatnak: a kalácson gyakorolhatják a fonást, a kiszúróformákkal izgalmas süteményvilágot építhetnek. A közös sütögetés és főzőcskézés pedig remek lehetőséget nyújt arra is, hogy a kicsik megismerjék a zöldségek-gyümölcsök változatos felhasználási módját, így például felfedezhetik azt is, hogyan került a tortába reszelt répa, és miért jobb választás az étcsoki a tejcsokinál.
Hozzuk vissza a tojásvadászatot
A rohanó világban bizony az együtt töltött időt is érdemes tudatosan megtervezni, így megelőzhetjük, hogy a húsvéti emlékeink csupán az eszeveszett takarításból és főzésből álljanak. Próbáljunk meg időben elkezdeni készülődni, így akár olyan kreatív közös játékokra, például egy izgalmas tojáskeresésre is marad időnk, ami a későbbiekben családi hagyománnyá válhat. Akinek nincs kertje, az részt vehet valamelyik arborétum vagy intézmény tojáskeresésén is.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- 8 szuper tipp a húsvéti sonkafőzéshez
- 3 édesség, amit fogyni vágyóként is nyugodtan ehetünk
- Könnyű és finom alakkímélő menü húsvétra