A rizsdiéta kidolgozója: a Duke Egyetem
Az alapelv: Igazából a rizsdiétának nem túl sok köze van a rizshez. Alapvetően egy alacsony zsír- és sótartalmú étrendről van szó, amely végül jó egészséget eredményez. A kúra két részből tevődik össze. Az első fázisban főleg gyümölcsökből és gabonafélékből áll az étkezés – sokszor orvosi felügyelet mellett. (Önnek is javasoljuk, hogy háziorvosa irányításával végezze.) A második fázisban a haltól a csirkéig több héten át változatosan lehet étkezni – az egyetlen szabály, hogy amennyire csak lehet, iktassa ki a sót.
Mi az újdonság? A rizsdiéta egészséges: segíthet a magas vérnyomás csökkentésében, az elmeszesedő artériák karbantartásában, és bevált módszere a cukorbetegeknek.
Mit ehetek? Az egyetlen tiltás a tejtermékekre vonatkozik: egyik fázisban sem fogyaszthatók. Ami viszont korlátlan mennyiségben ehető a második fázisban (méricskélés nélkül) az egyértelműen a rizs.
Mennyi súlycsökkenést ígér a módszer? Az első fázis alatt – 2 kg hetente, a második fázisban – 1 kg hetente, vagyis átlagban – 1,5 kg.
Kritika: Sóból még mindig átlagosan tízszer annyit használunk, mint amennyi egészséges lenne. A túl sok só a vérben és az erekben számos betegség és elváltozás oka lehet – és fő tényező a magas vérnyomás kialakulásában. Ha tehát egészségünk érdekében végzünk diétát (nem csak azért, hogy fogyjunk), ez a módszer tökéletes.
Lemaradt az első részéről? Nézze meg itt!