Snack az, amit a főétkezések között eszünk. Magyarul: tízórai és uzsonna, hiszen az éjszakai falatozgatásra ezt a kettőt nem mondhatjuk. Persze éjszaka nem is kellene falatozgatni. A jó és tápláló snackek hasznosak a fogyókúrában, és valóban sok múlik azon, hogy jól válogatjuk-e össze őket.

Mostantól szabad nassolni: Engedett snackek a diétában

Adjunk meg mindent az agynak!

Kutatások azt sugallják, hogy a hatékony önuralomhoz az agy maximális egészsége és egészséges táplálása szükséges. Ennek alapja a megfelelő mennyiségű alvás és az alkoholfogyasztás minimalizálása. Az agy működéséhez nagy szükség van a glükóz nevű szénhidrátra, így a szénhidrátcsökkentett diéták nem előnyösek. Tehát mindenképpen szükségünk van napi szinten a szénhidrátokra, a lényeg az, hogy az értékes fajtákból válasszunk. Gyümölcsből, zöldségből és teljes őrlésű gabonákból szerezzük be, ne fehér lisztből és cukorból.

Ellenben naponta 3 dkg jó minőségű étcsokoládét megengedhetünk magunknak, jótékony hatása ma már bizonyított. Célszerű úgy összeállítani az étrendünket, hogy mindennap gondoljunk arra, az agyunk is megkapja a számára szükséges tápanyagokat. Nem kell semmi különleges dologra gondolni, a tonhal barna rizzsel, avokádóval például remek párosítás, csak a mennyiséget kell maximalizálni. Ugyanez vonatkozik a tojásra. Egy főtt tojás, egy fél avokádó és egy szelet csökkentett szénhidráttartalmú kenyér ideális és laktató. A banán, a diófélék, az áfonya és a bogyós gyümölcsök is hasznosak és támogatják agyunk működését, együnk mindennap belőlük.

Fehérje, egészséges zsírok és rost

Ennek a háromnak a kombinációját tartalmazza az ideális snack. A fehérje energiát ad a holtpontokon, a zsír és a rost növeli a jóllakottságot. Szakértők azt mondják, nem kell feltétlenül pontosan kiszámolni a kalóriát, elegendő, ha a 150-200 kcal értéktartományban maradunk. Ilyen lehet egy alma néhány szem mandulával vagy zöldségek humuszba mártogatva, ill. pár karika házikolbász kígyóuborkával, koktélparadicsommal a húsevőknek.

Lehet maradék is

Az ebédről megmaradt grillezett húst is elfogyaszthatjuk délután, nem kell feltétlenül gyártani valami pluszételt. Akár be is vezethetjük, hogy megfelezzük az ebédünket, és a második felét 3-4 óra között esszük meg, amikor érezzük, hogy fogy az energiánk, fáradunk. Dobozoljunk előre Az előre gondolkozás komoly fegyver a diétázás idején. Ha mindennap gondosan kikészítjük a délelőtti és délutáni snacket, akkor nem csábulunk el a kolléganők szülinapi muffinjai irányába, és ki tudjuk hagyni a „szaladjunk le egy kávéra a büfébe” programot. Mert az mindig egy kávé meg egy kakaós csiga kombó szokott lenni, lássuk be őszintén.

Snack meg víz

Kössük össze ezeket a kis étkezéseket egy nagy pohár víz felhörpintésével. A hidratáltság is elejét veszi a felesleges evésnek. Másrészt a kisétkezéseket is tiszteljük meg azzal, hogy leállunk, abbahagyjuk a munkát, és az étkezésre fordítjuk a figyelmünket, élvezzük az ízeket, a lehetőséget, hogy ehetünk. Így az agyban is tudatosodik a folyamat, és nem járunk úgy, hogy nem is emlékszünk arra, ettünk, mert a neten szörfölgettünk közben.

Mit mond a testem?

Ha tudunk annyira tudatosak lenni, hogy felismerjük a testünk valódi jelzéseit, és az éhséget nem keverjük össze a sóvárgással, akkor lehet, hogy számunkra a három nagyobb étkezés az ideális. Másoknak viszont esetleg épp ellenkezőleg, hat kisebb. Nagyon eltérő módokon is működhetünk, van, akinek muszáj sportolás után enni, van, akinek nem. Ahhoz, hogy ezt bölcsen felismerjük, gyakorlottnak és ébernek kell lennünk, ez pedig a nagy túlsúllyal rendelkező kezdő fogyókúrázókra nem igazán jellemző. Maradjunk tehát annál a stratégiánál, hogy pontosan megtervezzük és szabályozzuk a napi étkezéseinket, így nem esünk az önbecsapás kellemetlen hibájába.

Agyő, esti nasi!

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!

Ajánlataink