Snack az, amit a főétkezések között eszünk. Magyarul: tízórai és uzsonna, hiszen az éjszakai falatozgatásra ezt a kettőt nem mondhatjuk. Persze éjszaka nem is kellene falatozgatni. A jó és tápláló snackek hasznosak a fogyókúrában, és valóban sok múlik azon, hogy jól válogatjuk-e össze őket.

Mostantól szabad nassolni: Engedett snackek a diétában

Adjunk meg mindent az agynak!

Kutatások azt sugallják, hogy a hatékony önuralomhoz az agy maximális egészsége és egészséges táplálása szükséges. Ennek alapja a megfelelő mennyiségű alvás és az alkoholfogyasztás minimalizálása. Az agy működéséhez nagy szükség van a glükóz nevű szénhidrátra, így a szénhidrátcsökkentett diéták nem előnyösek. Tehát mindenképpen szükségünk van napi szinten a szénhidrátokra, a lényeg az, hogy az értékes fajtákból válasszunk. Gyümölcsből, zöldségből és teljes őrlésű gabonákból szerezzük be, ne fehér lisztből és cukorból.

Ellenben naponta 3 dkg jó minőségű étcsokoládét megengedhetünk magunknak, jótékony hatása ma már bizonyított. Célszerű úgy összeállítani az étrendünket, hogy mindennap gondoljunk arra, az agyunk is megkapja a számára szükséges tápanyagokat. Nem kell semmi különleges dologra gondolni, a tonhal barna rizzsel, avokádóval például remek párosítás, csak a mennyiséget kell maximalizálni. Ugyanez vonatkozik a tojásra. Egy főtt tojás, egy fél avokádó és egy szelet csökkentett szénhidráttartalmú kenyér ideális és laktató. A banán, a diófélék, az áfonya és a bogyós gyümölcsök is hasznosak és támogatják agyunk működését, együnk mindennap belőlük.

Fehérje, egészséges zsírok és rost

Ennek a háromnak a kombinációját tartalmazza az ideális snack. A fehérje energiát ad a holtpontokon, a zsír és a rost növeli a jóllakottságot. Szakértők azt mondják, nem kell feltétlenül pontosan kiszámolni a kalóriát, elegendő, ha a 150-200 kcal értéktartományban maradunk. Ilyen lehet egy alma néhány szem mandulával vagy zöldségek humuszba mártogatva, ill. pár karika házikolbász kígyóuborkával, koktélparadicsommal a húsevőknek.

Lehet maradék is

Az ebédről megmaradt grillezett húst is elfogyaszthatjuk délután, nem kell feltétlenül gyártani valami pluszételt. Akár be is vezethetjük, hogy megfelezzük az ebédünket, és a második felét 3-4 óra között esszük meg, amikor érezzük, hogy fogy az energiánk, fáradunk. Dobozoljunk előre Az előre gondolkozás komoly fegyver a diétázás idején. Ha mindennap gondosan kikészítjük a délelőtti és délutáni snacket, akkor nem csábulunk el a kolléganők szülinapi muffinjai irányába, és ki tudjuk hagyni a „szaladjunk le egy kávéra a büfébe” programot. Mert az mindig egy kávé meg egy kakaós csiga kombó szokott lenni, lássuk be őszintén.

Snack meg víz

Kössük össze ezeket a kis étkezéseket egy nagy pohár víz felhörpintésével. A hidratáltság is elejét veszi a felesleges evésnek. Másrészt a kisétkezéseket is tiszteljük meg azzal, hogy leállunk, abbahagyjuk a munkát, és az étkezésre fordítjuk a figyelmünket, élvezzük az ízeket, a lehetőséget, hogy ehetünk. Így az agyban is tudatosodik a folyamat, és nem járunk úgy, hogy nem is emlékszünk arra, ettünk, mert a neten szörfölgettünk közben.

Mit mond a testem?

Ha tudunk annyira tudatosak lenni, hogy felismerjük a testünk valódi jelzéseit, és az éhséget nem keverjük össze a sóvárgással, akkor lehet, hogy számunkra a három nagyobb étkezés az ideális. Másoknak viszont esetleg épp ellenkezőleg, hat kisebb. Nagyon eltérő módokon is működhetünk, van, akinek muszáj sportolás után enni, van, akinek nem. Ahhoz, hogy ezt bölcsen felismerjük, gyakorlottnak és ébernek kell lennünk, ez pedig a nagy túlsúllyal rendelkező kezdő fogyókúrázókra nem igazán jellemző. Maradjunk tehát annál a stratégiánál, hogy pontosan megtervezzük és szabályozzuk a napi étkezéseinket, így nem esünk az önbecsapás kellemetlen hibájába.

Agyő, esti nasi!

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.
Szeretnél igazán hatékonyan edzeni? Ezekre a szabályokra figyelj!
Akár régi, rutinos, akár új edzőtermi látogató vagy, akár gyorsulni, erősödni vagy éppen fogyni szeretnél, a motiváció időnként alábbhagy. Hogy átlendülj a holtponton, vagy, hogy még többet kihozz izzasztó edzéseidből, érdemes pár jó tanácsot megfogadnia. Nem nehéz vagy bonyolult trükkök ezek, azonban jelentősen növelhetik a sportolás hatékonyságát.
Ezek a legjobb tavaszi vitaminbombák, így fiatalítsd meg a tested
A téli hideg időben lemerülnek szervezetünk vitaminraktárai, így tavaszra legyengül az immunrendszer. A friss zöldségek és gyümölcsök azonban óriási energiával töltik fel testünket!
Maradj fitt a mobiloddal: öt applikáció, ami segít ebben
Az okostelefonunk mindig a zsebünkben van. Miért ne használnánk arra is, hogy segítsen az egészséges életmód kialakításában?
Epres álom sütés nélkül, és nincs benne cukor!
Ez a csodálatos epres süti nem csak az ízlelőbimbóidra lesz kedvező hatással, de az alakodat sem kell féltened, ráadásul percek alatt elkészíthető!
A barátai sem ismerték meg Gábort, annyit fogyott! Mi a titka?
Egész nap nem evett, este viszont már alig látott az éhségtől. Nem mozgott, állandóan az autóban ült, így szép lassan rakódtak egymásra a fölösleges kilók... Egy magánéleti válság kellett hozzá, hogy Miklay Gábor drasztikusan változtasson az életmódján.

Ajánlataink