Az éhségérzet sokféle lehet. Támadhat hirtelen, elemi erővel, de befészkelheti magát akár órákra is a gondolatainkba, hogy mindennapi tevékenységeink közben folyamatosan ott motoszkáljon a fejünkben a „mit egyek?” kérdés. A legjobb, ha az éhezés minden formáját megelőzzük. Erre adunk most 10 tippet, amelyeket bármikor bevethet vagy kipróbálhat.

ŰZZE EL AZ ÉHSÉGET! 10  tipp,  trükk,  ételről,  italról

1. BOGYÓS KINCSEK

A bogyós gyümölcsök rendkívül jó rostforrásnak számítanak. Egy csészényi, vagyis egy nagyobb maroknyi adagban átlagosan 8-10 gramm rost található. Ezáltal telít, hosszan tartó jóllakottságérzést biztosít. Keverje a reggeli müzlibe vagy joghurtba, így a reggeli még tartalmasabb lesz, még tovább érzi majd jóllakottnak magát.

2.  KENYÉRCSERE

A fehér vagy félbarna kenyeret cserélje teljes kiőrlésű kenyérre. A teljes kiőrlésű, magokkal is dúsított kenyérféleségek 5,5-szer hosszabb időre biztosítanak jóllakottságérzetet, ráadásul hamarabb is lakunk jól az ilyen kenyérrel. Mivel töményebbek, hamar telítenek, kevesebbel is beérjük belőlük.

3. GYÜMÖLCSÖK

A délelőtti gyümölcsnassolással kellemesen eltelíthetjük a gyomrunkat az ebédig. A legjobb, ha teljes értékű gyümölcsöt fogyaszt, vagyis nem készít belőle gyümölcslevet, mártást vagy pépet. A gyümölcsöknek ugyanis feldolgozatlanul a legnagyobb a rost- és a folyadéktartalmuk, így telítik legjobban a gyomrot.

4.  LÉLEGEZZEN MÉLYEKET

Amikor úgy érzi, kezd éhessé válni, holott annak még egyáltalán nincs itt az ideje, próbáljon kijutni a friss levegőre és lélegezzen legalább 5-10 alkalommal jó mélyen és alaposan, lehetőleg hasi légzéssel. Majd igyon meg egy nagy pohár hideg vizet és térjen vissza aktuális tevékenységéhez.

5.  EGYEN TÖBB BABOT!

A hüvelyesek nagy szolgálatot tesznek a diétás étrendben. Nagyon jól lehet velük húsokat helyettesíteni. Lassan szívódnak fel, lassan, egyenletes mértékben növelik a vércukorszintet, és hosszan tartó teltségérzetet biztosítanak. Szénhidráttartalmuk elég magas, így mellettük már nem érdemes plusz szénhidrátforrást fogyasztani. Készíthető bableves, babsaláta, zöldbableves, lencseleves vagy lencsesaláta, de nagyon ízletes a vöröslencse-főzelék is.

6.  VITAMINT CSAK A TERMÉSZETBŐL

Dicséretre méltó, ha vitaminkészítményekkel próbálja növelni szervezete ellenálló képességét és fedezni az esetleges hiányokat. Ennek ellenére jó, ha tisztában van azzal, hogy ezek a készítmények, vitaminok, multivitaminok növelhetik az étvágyat, így hatásukra lehet, hogy többet kíván majd enni. Próbálja inkább természetes módon, megemelt zöldség- és gyümölcsfogyasztással fedezni napi vitaminszükségletét.

7. EGYEN ÖTSZÖR

Napi ötszöri étkezéssel elkerülhető a vércukorszint hirtelen csökkenése, sőt az anyagcsere sem lassul le. Természetesen fontos ügyelni a porciókontrollra. Vagyis, az adagok legyenek kisebbek, ne okozzanak kellemetlen teltséget. Mindig csak annyit együnk, amennyivel éppen jóllakunk.

8. KERÜLJE A BÜFÉVACSORÁKAT

Ha ügyel a testsúlyára, érdemes kerülni a büféjellegű vagy korlátlan fogyasztást engedő éttermeket. Egy felmérés szerint ilyen helyeken hajlamosak vagyunk az optimális vacsoraadagnál akár 73 százalékkal is többet enni. Hiszen minden elérhető, bármi választható. A bőség zavarában pedig nagyon nehezen vesszük észre az agy jelzését, miszerint: elég már!

9. ELEGENDŐ ROSTOT!

A javasolt napi rostfogyasztás 2530 gramm körül van, ha fogyni szeretnénk, érdemes ezt a mennyiséget megnövelni az erősebb teltségérzet érdekében. Ezt a mennyiséget például két szelet teljes kiőrlésű kenyérből, egy marék natúr mandulából és egy adag brokkoliból nyerheti ki egy nap alatt.

10. KEZDJEN LEVESSEL!

Ha egyszerű, rántás-, habarás- és tejszínmentes levessel kezdi a főétkezéseket, sokkal kevesebbet kíván majd enni a főételből. Hamarabb tapasztalja majd a jóllakottságot, és kalóriákban mérve is kevesebbet eszik majd. A legjobb a zöldségleves, a fűszeres paradicsomleves és az erőleves. A levesbetétet hagyja ki az ételből, koncentráljon a folyadék és a zöldségek mennyiségére.

Ezek is érdekelhetnek

Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.

Ajánlataink