Az egészséges életmód nem csak a helyes étkezést és úgy általában a sportolást jelenti. Olyan tényezőket is figyelembe kell vennünk, mint az alvás minősége, az anyagcsere, vagy hogy nem elég csak mozogni, hanem meg kell találni a számunkra legideálisabb mozgásformát. Fülöp Levente életmód-tanácsadó tippjei.

Az egészséges életmód titkai

1#EGYÜNK A TEST IGÉNYEINEK MEGFELELŐEN

Számos divat-, orvosi vagy kutatással megalapozott sportolói diéta él a köztudatban. Annyi van belőlük, hogy nehéz választani. „Ahelyett, hogy felkapott diétairányokat követnénk, szánjunk egy kis időt arra, hogy megismerjük a saját testünket, hallgassunk egy kicsit befelé, és értsük meg, hogy mire van szüksége a szervezetünknek” – javasolja Fülöp Levente életmód-tanácsadó. „Az életmódunk ugyanis a test és a lélek igényeiből indul ki, nem pedig a környezetünk által kreált irányzatokból. Ha megtanuljuk, hogy a szervezetünk igénye a legfontosabb, és ne tartsuk a jelzését utólagos tünetnek, amit kezelni kell, akkor rengeteg fáradságtól és hasztalan próbálkozástól kíméljük meg magunkat. Ha úgy tekintünk a testünkre, mint egy növésben lévő virágra, eldönthetjük, mit tennénk meg azért, hogy a kis növényke a legszebb virágot hozza. Ahelyett, hogy az étvágyunkat vagy a pillanatnyi evési szeszélyünket szolgálnánk ki, kedvezzünk a lelkünknek és a testünknek egyaránt, hogy megtaláljuk az egyensúlyt” – ajánlja szakértőnk.

2#NE CSAK A KINÉZETÜNKÉRT MOZOGJUNK

Valljuk be őszintén, ma legtöbben azért járunk edzőterembe, mert csinosak, szépek, szexik akarunk lenni. Ezzel egyáltalán nincs baj mindaddig, amíg azt nem felejtjük el, hogy a kinézetnél az egészségi állapot fontosabb. Kérdezzük meg magunktól: vajon azért járok edzeni, hogy erősebb legyek, hogy 60 évesen ne bottal kelljen botorkálnom, vagy mert egyszerűen csak jól akarok kinézni a ruhámban? „Ha ápolni szeretnénk ezt a kis növényt (a szervezetünket), a legtermészetesebb módon tegyük. Erre a funkcionális mozgás a legalkalmasabb, mert támogatja a mindennapi testmozgást, jó hatással van az ízületekre, egyensúlyban tart és így tovább. Sétálás, futás, kitörés, guggolás, lépcsőmászás, húzódzkodás, tolódzkodás, fekvőtámaszozás, plank tartás, kézen állás, nyújtás – ezek mind olyan alapmozgások, amelyekre a testünk képes, ha jól karban van tartva. Ha ezek közül egy gyakorlat is kihívást jelent, helyre kell állítani az eredeti állapotot. Így megelőzhetjük, hogy idős korunkban nehezünkre essen megmászni egy lépcsőt vagy együtt szaladni az unokáinkkal.”

3# SZÁNJUNK IDŐT A REGENERÁCIÓRA

A regeneráció olyan folyamat, amely nagyban befolyásolja az izomépítést. Edzés közben ugyanis mikroszakadások keletkeznek az izmokon – bizony, nem edzés közben nő az izom, akkor inkább „bántjuk”. Az erőfeszítés hatására az izmok stresszen mennek át. Ezért a szervezetünk elkezd felkészülni arra, hogyan vészelje át, ha megint ilyen stressznek lesz kitéve. Ehhez még társul a helyes étkezés, és a szervezetünk már el is kezdte termelni azokat a hormonokat, amelyek segítenek felépíteni a testünket és erősebbé tenni, felkészíteni a következő megpróbáltatásokra. Tehát a testünk megtanulja kezelni a stresszhelyzeteket úgy, hogy minél kevesebb energiájába kerüljön. Ezért folyamatosan nehezíteni kell az edzésterven. Ne adjunk időt a testünknek, hogy teljesen hozzászokjon az őt ért hatásokhoz.

Egészséges életmódot kezd? Ezeket dobja ki a lakásából!

Látványos jégfolyosó Budapesten

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.

Ajánlataink