Manapság egyre többet hallani a bennünk lévő apró kis élőlényekről, melyek a bélflórát alkotják. Mégis csak kevesen tudják, hogy immunrendszerünk működéséért is nagy részben ezek a jótékony baktériumok felelnek, és érdemes nagyon vigyázni rájuk.

Nagy őszi immunerősítés: hihetetlen dolgokra képes a bélflóra

Az egészségért mi felelünk

Beköszöntött a hűvös idő és ezzel együtt a betegségek időszaka is. Sajnos ilyenkor sokkal gyakrabban kapjuk el a különböző nyavalyákat, és szorulunk gyógyszeres kezelésre. Ha mégis jó lenne elkerülni mindezt, és egészségünket megerősítve szeretnénk nekivágni a télnek, érdemes megismerni a testünk különös lakóját, a bélflórát, amit megannyi apró kis élősködő, köztük pre,- és probiotikum alkot.

Hoppá!

A legújabb orvosi kutatások szerint a bélben lévő probiotikumok az agyműködésre is hatással lehetnek, ezért is fontos, hogy egy antibiotikum kúra után, – amikor nem csak a betegséget kiváltó kórokozók, de az egészséges baktériumok is elpusztulnak a szervezetünkben – pótoljuk azokat. Szakemberek kutatásai szerint, különösen újszülötteknél és kisgyermekeknél lehet ennek óriási jelentősége, hiszen a bélflóra csak a születés után alakul ki, és ekkor még nagyon sérülékeny.

7 HIHETETLEN tény az egészséges bélflóráról:

  1. Egy egészséges bélflóra megakadályozza bennünk a baktériumok, paraziták és gombák elszaporodását
  2. Erősíti az immunrendszert
  3. Csökkenti az antibiotikumok által okozott gyomor- és bélrendszeri mellékhatásokat
  4. Segíti az emésztést, javítja a tápanyagok tökéletes felszívódását
  5. B-vitamint és folsavat termel
  6. Lebontja a tejcukrot
  7. A vastagbélben lakó bélflóra tömege 1-1,5 kilogramm

Ez mind az immunrendszert rombolja!

 

A bélflóra egyensúlyát könnyű felborítani, a szervezetet ugyanis nagyon leterheli egy antibiotikumos kúra, hosszan elhúzódó gyógyszer vagy fájdalomcsillapító, fogamzásgátló szedés is. De a cukorban és finomított szénhidrátokban gazdag étrend, a dohányzás, a máj különböző betegségei, a háztartási vegyszerek használata, és a hosszú, tartós stressz is tönkreteheti a jótékony baktériumokat. Nagyon fontos tehát, hogy időről időre pótoljuk ezeket!

Mikor érdemes probiotikum kúrát végezni?

  • Antibiotikumos kezelések során, vagy azt követően mindenképpen érdemes regenerálni a sérült bélflórát
  • Betegség megelőzésre, és immunrendszer erősítésre is használhatjuk a probiotikumokat
  • Hasmenéses, hányásos betegségek alatt is hasznos lehet a kúra, de egy idegen helyre utazás előtt, megelőzésként is használhatjuk
  • A laktózintolerancia (tejérzékenység) tüneteinek enyhülése is elérhető vele
  • A csontritkulás megelőzésében is fontos, mert fokozhatjuk a kalcium felszívódását
  • Különböző allergiás megbetegedések megelőzésében is szerepe lehet

Ma már a szív- és érrendszeri betegségek megelőzéséhez is ajánlják a probiotikumokat, mert a szedési időszak alatt, csökkentette a vér koleszterint és triglicerin szintjét. Sőt, a legújabb kutatások szerint a nők rettegett betegsége, a Candida gomba is sokkal könnyebben leküzdhető, ha tökéletesen egészséges a bélflóra.

EZ IS ÉRDEKELHET:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink