Fekete csoki
Az étcsoki a diétázók egyik legjobb barátja. Választhatjuk, ha édességet kívánunk, de a magas kakaótartalma miatt az emésztésünknek is jót tesz. Segíthet leadni a hasi zsírpárnát, gyorsítja az emésztést és az anyagcserét. Csökkenti a vérnyomást, ezzel pedig a szívinfarktus esélyét is. Legjobb, ha olyan étcsokit fogyasztunk, amelynek legalább 70 százalékos a kakaótartalma.
Spirulina
Ez a kék-zöld algaféle növeli a hasznos baktériumok számát a bélflórában, magas antioxidáns-tartalma miatt lassítja az öregedés folyamatát. Igazi jolly joker, hiszen az említett jótékony hatások mellett csökkenti a vér koleszterinszintjét, illetve béta-karotinban, K-, D- és B12-vitaminban, ásványi anyagokban (vas, mangán, magnézium) is gazdag. Védi a vesét és a májat, jótékony hatással van a vérszegénységgel küzdőkre, ajánlott a fogyasztása azoknak is, akik sok gyógyszert, antibiotikumot szednek.
Savanyú káposzta
Nincs kifogás, ezt a finom káposztafélét egész évben, sokféle formában kaphatjuk. Tökéletesen illik sült húsokhoz, szendvicsekhez, de akár magában is megállja a helyét – nem véletlen, hogy nem csak a várandós kismamák kedvence. Illeszkedik bármelyik diétába, segíti az emésztést, gyorsítja az anyagcserét, vitaminokban, ásványi anyagokban és antioxidánsokban gazdag, véd a betegségektől. Lactobacillus baktériumszáma magasabb, mint a joghurté – ez a baktérium védi a bélflórát. Azon baktériumtörzsek közé tartozik, amelyeket étellel viszünk be a szervezetünkbe és a vastagbélben tapadnak meg, segítenek az egészséges bélflóra kialakulásában, így védve és erősítve az immunrendszerünket. Arról már nem is beszélve, hogy egy csészényi káposzta fedezi egy felnőtt C-vitamin-szükségletének 34 százalékát, ráadásul 4 gramm rostot tartalmaz.
Zöld olívabogyó
Szintén az egészséges életmód elengedhetetlen része. Az olívabogyóval, a káposztához hasonlóan, fontos, probiotikumként működő baktériumtörzseket juttathatunk a szervezetbe, lactobacillus plantarumot és lactobacillus pentosust. Ezek a baktériumtörzsek védik a szervezetet a kórokozóktól, az emésztésben játszanak fontos szerepet, csökkentik a puffadás mértékét; a zöld olívabogyó gyakori fogyasztása főleg azoknak fontos, akik valamilyen bélrendszeri megbetegedéssel küzdenek.
Zöldborsó
Manapság a mélyzöld zöldségek közül a spenót és a kelkáposzta a legdivatosabb, a zöldborsó pedig igazságtalanul háttérbe szorult. Azonban jó, ha minél gyakrabban a tányérunkra kerül, japán kutatók felfedezése szerint ez az apró zöldség fontos probiotikumokban gazdag, védi az immunrendszert. A 2014-ben publikált kutatás szerint a zöldborsó tejsavat termel, ami védi a nyálkahártyát, véd a megbetegedések ellen. Előnyös, hogy a zöldborsót sokféleképpen felhasználhatjuk, így jó ideig nem unjuk meg: készítsünk belőle főzeléket, levest, ízesítsünk vele salátát, vagy együk nyersen, magában.