A véranalízis képes egy csepp vérből jelezni betegségeket még a tünetek megjelenése előtt.

Véranalízis, akár egy csepp vérből

Vérvétel, másképp

Egy golyóstollszerű eszközzel megszúrják egy ujjunkat és a kiserkenő vércsepp mikroszkopikus képét együtt nézzük a szakemberrel. Az okleveles élelmiszermérnök számára az élő vér számos információval szolgál a szervezet állapotáról, a betegségekről, sőt azok előjeleiről. Az első öt-tíz perc nagyon informatív, a vér ilyenkor még őrzi diagnosztikai értékeit, azután ahogy alvad, ez fokozatosan csökken. A véranalízis a szervezet sav-bázis egyensúlyát vizsgálja, ha ez eltolódik: túl sok savas anyag jut a szervezetbe, a méreganyagok felhalmozódnak és gyengül az immunrendszer.

Mi minden látható a vércseppben?

– A vér alakos elemeit; a vörös- és fehérvérsejteket, vérlemezkéket figyeljük, ezek minőségi paraméterei árulkodóak – mondja Heszberger Diána. – Minél jobban vagy hosszabb ideig maradnak mozgásban, annál jobb állapotban van a szervezet. – Fehérvérsejteket is látunk, amelyeknek szintén mozogniuk kell és a számuk is informatív. Feladatuk, hogy összeszedjék a lerakódásokat és eltüntessék a méreganyagokat. Ha nem mozognak, a kórokozók lehetőséget kapnak a szaporodásra. A sok fehérvérsejt gyulladásra utal, de az elszaporodásukat okozhatja vérképzőszervi rendellenesség is. A vérben lévő nagy fekete pacák az immunrendszert terhelő vegyianyag-lerakódásokat mutatják, amelyek keletkezhetnek amalgámtömésből, dohányzásból, nem jó minőségű gyógygombák, algák fogyasztásából, gyógyszermaradványokból. Ha valakinél sok a gomba és a vörösvértestek nagyon összetapadtak, nagy valószínűséggel daganat kialakulása előtt áll. Sokszor koleszterinkristálykák is látszanak a vérben. Ha sok, valószínű, hogy állandó savas terhelés alatt van a szervezet.

A máj által termelt koleszterin feladata, hogy a savas jellegű anyagokat kicsapja, így védje meg a vér pH-értékét. Helyreállítja a megfelelő kémhatást, de ha túl sok marad a vérben, az lerakódik és szív- és érrendszeri problémákat okozhat. Vannak fogaskerékre hasonlító, úgynevezett BURR-sejtek, amelyek a vese terheltségére utalnak. Vesehomok, ciszta vagy vesekő esetén szinte az összes vörösvértest így néz ki.

Sok esetben lehet látni mozgó parazitákat, amelyeket a háziállatainktól, rossz minőségű húsfogyasztással, szennyezett ivóvízzel vihetünk be a szervezetünkbe. Ha az immunrendszer nem tudja eltávolítani ezeket, eleszik a sejtek elől a tápanyagokat és az ásványi anyagokat, de belénk is ürítenek, ami azért baj, mert az anyagcseretermékeik toxinok. Az ízületi problémák, a májterheltség, a B12-vitamin- és vashiány jelei is láthatók a vérben. A stressz, a légszennyezés is olyan hatással van a szervezetre, mintha túl savasan táplálkoznánk.

Ezeket is ajánljuk!

Titkos súlycsökkentő fegyverek

Jó testvérek – harmonikus kapcsolatok

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink