A véranalízis képes egy csepp vérből jelezni betegségeket még a tünetek megjelenése előtt.

Véranalízis, akár egy csepp vérből

Vérvétel, másképp

Egy golyóstollszerű eszközzel megszúrják egy ujjunkat és a kiserkenő vércsepp mikroszkopikus képét együtt nézzük a szakemberrel. Az okleveles élelmiszermérnök számára az élő vér számos információval szolgál a szervezet állapotáról, a betegségekről, sőt azok előjeleiről. Az első öt-tíz perc nagyon informatív, a vér ilyenkor még őrzi diagnosztikai értékeit, azután ahogy alvad, ez fokozatosan csökken. A véranalízis a szervezet sav-bázis egyensúlyát vizsgálja, ha ez eltolódik: túl sok savas anyag jut a szervezetbe, a méreganyagok felhalmozódnak és gyengül az immunrendszer.

Mi minden látható a vércseppben?

– A vér alakos elemeit; a vörös- és fehérvérsejteket, vérlemezkéket figyeljük, ezek minőségi paraméterei árulkodóak – mondja Heszberger Diána. – Minél jobban vagy hosszabb ideig maradnak mozgásban, annál jobb állapotban van a szervezet. – Fehérvérsejteket is látunk, amelyeknek szintén mozogniuk kell és a számuk is informatív. Feladatuk, hogy összeszedjék a lerakódásokat és eltüntessék a méreganyagokat. Ha nem mozognak, a kórokozók lehetőséget kapnak a szaporodásra. A sok fehérvérsejt gyulladásra utal, de az elszaporodásukat okozhatja vérképzőszervi rendellenesség is. A vérben lévő nagy fekete pacák az immunrendszert terhelő vegyianyag-lerakódásokat mutatják, amelyek keletkezhetnek amalgámtömésből, dohányzásból, nem jó minőségű gyógygombák, algák fogyasztásából, gyógyszermaradványokból. Ha valakinél sok a gomba és a vörösvértestek nagyon összetapadtak, nagy valószínűséggel daganat kialakulása előtt áll. Sokszor koleszterinkristálykák is látszanak a vérben. Ha sok, valószínű, hogy állandó savas terhelés alatt van a szervezet.

A máj által termelt koleszterin feladata, hogy a savas jellegű anyagokat kicsapja, így védje meg a vér pH-értékét. Helyreállítja a megfelelő kémhatást, de ha túl sok marad a vérben, az lerakódik és szív- és érrendszeri problémákat okozhat. Vannak fogaskerékre hasonlító, úgynevezett BURR-sejtek, amelyek a vese terheltségére utalnak. Vesehomok, ciszta vagy vesekő esetén szinte az összes vörösvértest így néz ki.

Sok esetben lehet látni mozgó parazitákat, amelyeket a háziállatainktól, rossz minőségű húsfogyasztással, szennyezett ivóvízzel vihetünk be a szervezetünkbe. Ha az immunrendszer nem tudja eltávolítani ezeket, eleszik a sejtek elől a tápanyagokat és az ásványi anyagokat, de belénk is ürítenek, ami azért baj, mert az anyagcseretermékeik toxinok. Az ízületi problémák, a májterheltség, a B12-vitamin- és vashiány jelei is láthatók a vérben. A stressz, a légszennyezés is olyan hatással van a szervezetre, mintha túl savasan táplálkoznánk.

Ezeket is ajánljuk!

Titkos súlycsökkentő fegyverek

Jó testvérek – harmonikus kapcsolatok

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.

Ajánlataink