Kölesliszt
Könnyen emészthető, sok fehérjét, vitamint és ásványi anyagot tartalmaz. Szépíti a bőrt, vérszegénység ellen is jól használható. Erősíti az immunrendszert.
Zabliszt
A zab jelentős fehérjeforrás, nagy mennyiségben tartalmaz B-vitaminokat, E-vitamint, kalciumot, vasat. Rostokban gazdag. Tartalmazza mind a nyolc életfontosságú esszenciális aminosavat. Zsiradéktartalma magas: 20 százalékban tartalmaz telített és magas arányban telítetlen zsírsavakat. Csökkenti a káros koleszterin szintjét, és segít egyensúlyban tartani a vércukorszintet.
Rizsliszt
Hagyományos módon fényezett fehér vagy barna rizsből őrlik. Állaga selymes, púderszerű. Nem tartalmaz glutént, így sütésre kevésbé alkalmas, de porhanyós, omlós tésztákhoz jól használható. Magas keményítőtartalmának köszönhetően viszont kiváló sűrítőanyag. Kókuszliszt A kókusz húsából készül, sajtolással: kisajtolják belőle az olajat, és utána lisztté őrlik. Gazdag vitamin-, ásványianyag-forrás, sok rost és fehérje található benne. Kalória-, zsír- és szénhidráttartalma alacsony.
Gesztenyeliszt
Az egészben szárított, pörkölt gesztenyét őrlik meg. Illatos, zsíros állagú por lesz a végeredmény, amely nem emlékeztet a klasszikus gabonalisztekre. Alacsony zsír-, kalória- és szénhidráttartalma miatt jól beilleszthető fogyókúrába, diétába. Rostban gazdag. Nem ajánlott azoknak, akik allergiásak a diófélékre.
Mandulaliszt
Sajtolásos eljárással készül. Alacsony a szénhidrát- és kalóriatartalma, és hevítés hatására csökken a gyulladásos folyamatokat és allergiát okozó ómega 6 zsírtartalma is. Nagy mennyiségben tartalmaz fehérjét, vitaminokat, ásványi anyagokat és rostot. Nagy a folyadék- és zsiradékfelvevő képessége, így sűrítéshez is kiváló.
Lenmagliszt
A lenmagból hidegen kipréselik az olajat, majd finomlisztté őrlik. Az így nyert liszt nagy mennyiségben tartalmaz ómega 3 zsírsavakat, amelyek segítik a szív és az érrendszer egészségének megőrzését, gátolják a vérrögök kialakulását, csökkentik a vér koleszterinszintjét. Gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban – különösen káliumban, foszforban, magnéziumban, kalciumban.
Tökmagliszt
A tökmag sajtolása után fennmaradó szárazanyagot finomra őrlik. Íze és illata igen jellegzetes, színe zöld. Magas E-vitamin-tartalma révén védi a szívet és az érrendszert, vas- és magnéziumtartalma pedig jótékonyan hat az idegrendszeri folyamatokra. Magas a rost- és fehérje-, viszont zsír- és szénhidráttartalma alacsony.
Konjakliszt
A konjak növény gyökérgumójából készül, íztelen, szagtalan lisztféleség, amely gyakorlatilag szénhidrátmentes. Jól megköti a vizet, így főleg sűrítéshez használható. Szezámmagliszt A szezámmagból hidegen kisajtolják az olajat, majd a visszamaradt terméket finomra őrlik. Gazdag ásványi anyagokban – különösen magas a kalciumtartalma. Szezámliszt hozzá- adásával növelheti az ételek vitamin-, ásványi anyag-, rost- és fehérje-, csökkentheti a kalória- és szénhidráttartalmát. Íze finom, karakteres.