Csak tíz apró tanács, amely megváltoztathatja az életmódját, az egész életét. Olyan egyszerű dolgokról van szó, amelyekre talán nem is nagyon gondol, pedig nagymértékben befolyásolják az egészségét.

10 pici lépés, amivel változtathat az életmódján

1. Sok vizet, de kortyokban!

Sokkal jobb, ha kortyokban fogyasztja el a napi folyadékmennyiséget, mint 2-3 deciliterenként, egyszerre lehúzva. Kortyokban a folyadék átöblögeti, átmossa a szervezetét, míg nagyobb adagban csökkenti az emésztőrendszer működését. A legjobb, ha az étkezések előtt, és fél órával utánuk fogyaszt folyadékot, nem evés közben.

2. Étkezés nyugodtan

Soha ne egyen, amikor ideges, nyűgös vagy éppen egy veszekedés után van a kedvesével. Egyrészt rossz lesz az emésztése, másrészt – ha hajlamos a stresszes evésre – sokkal többet fog fogyasztani, mint amennyit normális esetben. Várja meg, amíg lenyugszanak a kedélyek, és csak utána üljön le enni. Jobb lesz az emésztése, és nem fenyegeti a túlevés veszélye.

3. Változatos táplálkozás

Mindenkinek megvannak a jól bevált, kedvenc élelmiszerei, de itt is érvényes a mondás: jóból is megárt a sok. Ha túl sűrűn fogyasztjuk ugyanazt az ételt, az ételintoleranciához, allergiához vagy ételérzékenységhez vezethet. Ugyanabból az ételből ne fogyasszunk mindennap, legfeljebb négynaponta kerüljön az asztalra.

4. A szervezet sosem hazudik!

Ha valamit nagyon megkívánunk, ízt, illatot, bármit, csak rajta, fogyasszuk, élvezzük bátran! Előfordulhat, hogy azért vagyunk annyira kívánósak, mert a szervezetünknek szüksége van egy adott tápanyagra, amely a kívánt ételben megtalálható. Nem feltétlenül csokitortára vagy kekszre gondolunk, inkább fűszerekre, zöldségekre. Nyitott szemmel és lélekkel bolyongjunk az áruházak zöldség-gyümölcs részlegén!

5. A legfontosabb étkezés: a reggeli

A gyomor energiaszintje reggel a legmagasabb, emésztőnedveink ilyenkor a legaktívabbak. Reggeli nélkül a gyomor teljesítőképessége folyamatosan romlik, így reggel egyen valami egészségeset és táplálót. Müzli, zabpehely, friss gyümölcs a legideálisabb.

6. Méregtelenítsen!

Egyen minél több káposztát, brokkolit, kelbimbót és karfiolt. Ezek az úgynevezett keresztes virágú zöldségek segítik a szervezet méregtelenítését.

7. Aludjon!

A máj és az epehólyag éjjel 11 és hajnali 2 között dolgozik, vagyis ekkor méregtelenít. Feküdjünk le 11 óra előtt, hogy segítsük ezt a természetes folyamatot. Ha időben ágyba bújunk, szervezetünk nem válik nehézkessé és túlterheltté.

8. Radírozzon!

Méghozzá hetente egyszer, tetőtől talpig, száraz kefével. Ez nem csak a bőrnek, hanem a szervezetnek is jót tesz, ugyanis serkenti a nyirokáramlást.

9. Enzimbomba

Kevesen tudják, hogy az enzimek azért fontosak, mert ezek a tápanyag-felszívódás legfontosabb elemei. A magvak – akár olajosak, akár nem – tele vannak enzimekkel, ezért akár napi rendszerességgel fogyasszunk natúrmagvakat. Így nehezebben rakódnak le a beleken káros anyagok.

10. Hideg, meleg? Langyos!

Az ételek hőmérséklete jobban befolyásolja a szervezet működését, mint gondolnánk. A túl meleg ételek roncsolják a nyálkahártyát, a gyomorfalat, és az ízlelőbimbóknak sem tesznek jót. A túl hideg italok pedig egyszerűen gyengítik a szervezetet. A legideálisabb a szobahőmérsékleten fogyasztott étel és ital.

BMI-től a célpulzusig – 5 számítási módszer életmódváltáshoz

Az egészséges életmód titkai

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink