1. Inspirálj másokat!
Nem is gondolnád, milyen könnyű rávenni a barátaidat, a kollégáidat a mozgásra. Elég, ha kitűzöl magad elé egy számukra is elérhetőnem tűnő célt, és belevágsz az edzésekbe. A gondolat ilyenkor befészkeli magát a többiek fejébe: „ha ő képes rá, én is meg tudom tenni”. A célokról való beszélgetés, az elért eredmények megosztása a közösségi médiában kiváló módszer arra, hogy másokat is sportolásra ösztönözz. Egy példakép pedig nem mondhatja le az edzést…
2. Dokumentáld az eredményeid!
A közösségi média – számos káros hatása mellett – segít abban, hogy kapcsolatba lépj olyanokkal, akiknek ugyanazok a céljai a testedzésben, mint neked. Ha az edzéseidet, terveidet, eredményeidet rendszeresen megosztod ezekkel az emberekkel, „elszámoltathatóvá” válsz: az ismerőseid várni fogják a beszámolóid, és nem akarod majd cserben hagyni őket. Fontos, hogy mindig hiteles legyél, kerüld a sztereotípiákat, és ne rózsaszín álomvilágot fess az edzéseidről. Mutasd meg a valóságot!
Ötlet: Futóknak, bringásoknak kiváló motivációs-edzős felület a Strava. Az applikáció tulajdonképpen olyan, mint egy sportos közösségi oldal. Amellett, hogy megmutathatod a futóismerősöknek, hogy sikerült az edzésed, rengeteg szuper futóútvonalat találhatsz, és számos más hasznos funkcióját is kihasználhatod az appnak.
3. Nézz filmet, hallgass podcastet!
Gondoltál már arra, hogy a futópadon „szenvedve” is megnézheted a kedvenc tévéműsorod, vagy hallgathatsz podcastet? Ha így teszel, még jobb lesz a hangulatod az edzés végére, hiszen nemcsak a mozgás, hanem a szórakozás is megnövelheti a „boldogsághormon” termelődését.
4. Készíts tervet!
Ha eleged van a fitnesztermek kínálatából, esetleg unod a gyakorlatokat, edzéseket, akkor böngészd át a Pinterestet. Ezen a felületen mindenféle edzésmódszert, gyakorlatot megtalálsz, amelyekkel színesítheted, bővítheted a fitneszrutinod! A mozgásminták változatosabbá tétele csökkenti az ismétlődő mozdulatok miatt bekövetkező sérülések kialakulásának kockázatát, és segítheti a fejlődést, a jobb eredményeket.
5. Használd jól az alkalmazásokat!
Vannak olyan sportolásra, mozgásra inspiráló applikációk, amelyek egyrészt izgalmasabbá teszik az edzést, másrészt segítenek, hogy az edzésed személyre szabottabb legyen, tehát annyit és olyan ütemben mozogj, amennyi az állapotodnak megfelel. De letölthetsz különféle edzéseket (tabata, súlyzós edzés stb.), csatlakozhatsz virtuális futóközösségekhez, túrázókhoz is. Végül vannak olyan alkalmazások, amelyek online személyi edzővel teszik profibbá az edzést.
+ 1 tipp: Keress okot a mozgásra!
Egy fárasztó nap után vagy a kora reggeli órákban nem igazán csábító hely az edzőterem vagy a futópálya. Kivéve, ha valamilyen jó okot találsz a mozgásra. Lehet ez egy jótékonysági futás vagy fitneszesemény. Nálunk is egyre népszerűbbek az olyan kihívások, amelyekkel nemes ügyet szolgálhatsz: hátrányos helyzetű gyerekeket, betegeket támogathatsz. Ilyen esetekben nemcsak saját magadért és az egészségedért teszel sokat, hanem valaki másnak is megkönnyíted az életét – és ez fantasztikus.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- Sikeres fogyás: ez a 8 motivációs trükk segíteni fog!
- Vesse papírja a céljait! Hogyan segít az edzésben a motivációs lista?
- Bevásárlólista kezdő testépítőknek