Minden héten fogalmazd meg az alábbi kérdésekre adott válaszokat. Ha rendszeresen lejegyzed az érzéseidet, akkor a motivációs lista segítségével figyelemmel kísérheted nem csak a fizikai, de a lelki változásokat is!
Motivációs lista általános célokkal
Írd le, hogy miért szeretnéd az életed részévé tenni a sportolást, miért szeretnél lefogyni, és vesd papírra azt is, hogy mit vársz az életmódváltástól, hogyan változtatja majd meg az életed. Ne ítélkezz önmagad felett, ne keress okokat, felelősöket a sorsodért. Csak a jövőre koncentrálj!
A testmozgással kapcsolatos motivációs lista
Hetente egyszer olvasd át az alábbi három kérdéskörre adott válaszaid. Gondold végig, hogyan változtál mentálisan és fizikailag. A motivációs lista alapján, amely fizikai és lelki tapasztalatokat is tartalmazza, látni fogod, hogy a megfelelő módon edzel-e, nem hajtod-e túl magad, és figyelemmel kísérheted a súlyod változását is.
Mind a pozitív, mind az esetleges negatív feljegyzések nagyon hasznosak lesznek a további fejlődésed szempontjából, és inspirálnak a továbbiakban is!
1. Érzések edzés előtt
Hogyan érzed magad, mi jár a fejedben, miközben edzéshez készülődsz? Írd le pozitív és a negatív gondolatokat egyaránt. Ha úgy döntesz, inkább kihagyod a mozgást, írd le, miért teszed. Nincs szükség önelemzésre, egyszerűen csak a tényeket vesd papírra.
2. Tapasztalatok edzés közben
Írd le egészen pontosan, mit csináltál edzés közben. Milyen gyakorlatokat végeztél, mennyi ideig, hány kalóriát égettél el, mennyi volt a pulzusod, mit mutatott a mérleg. De csak a konkrét tényeket, számadatokat jegyezd le.
3. Érzések edzés után
Hogyan érezted magad mozgás után? Elégedett voltál? Erősnek, energikusnak érezted magad? Esetleg jobb lett volna otthon maradni, és a kanapén heverészni? Írd le a válaszokat őszintén!
+1 lista: Motiváló zenék
Természetesen ezt nem kell leírni, de készíts zenei listát is! Legyen rajta zene mindenféle hangulatodra. Egy energikus zenei blokk az edzés intenzív részéhez, egy lassabb ritmusú, nyugtató zene a levezetéshez, a nyújtáshoz. És mindenképpen legyen egy motivációs zenei blokk! Egy olyan rész, melyet akkor kapcsolhatsz be, amikor úgy érzed, hogy nem vagy képes tovább edzeni, vagy egyáltalán nincs is kedved elkezdeni sportolni.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- 5+1 fitneszmítosz, aminek ne dőljön be, ha fejlődni akar!
- Formáló, tartást adó, erősítő gyakorlatok Béres Alexandrától
- 3+1 szupermotiváló tipp, ha épp nincs kedve edzeni
- Bevásárlólista kezdő testépítőknek