Ha egyszer kipróbálod, rájössz, hihetetlen előnyöket rejteget a masszázs. A sportmasszázs már régóta nagyon népszerű a sportolók körében, függetlenül attól, hogy valaki egy sérülés miatt fordul szakemberhez vagy sem. Hiszen az effajta kényeztetésnek számos fizikai, fiziológiai és pszichológiai előnye van. Jó, ha tudod, hogy a rendszeres sportmasszázs segít megelőzni a sérüléseket azáltal, hogy javítja az izmaid kondícióját. Edzés előtt, de pihenőnapokon is kipróbálhatod, de mindkét esetben más hatással lesz a szervezetedre.
Edzés előtt
A feszülő, merev, letapadt, görcsös izmokat fellazítja, így azok rugalmasak és terhelhetőbbek lesznek. Ennek hatására mozgásod ruganyosabbá válik, izomzatod teljesítménye növekszik. Ráadásul az izmokra gyakorolt hatások miatt elkerülheted a sérüléseket is, mint pl. az izomszakadást, izomgyulladást, izomhúzódást.
Edzés után: Ha pihenési időben használod, meglátod, sokkal gyorsabban regenerálódsz majd. A megterhelt, megfeszített izmok szövetéből a masszázs segítségével gyorsabban ki tud ürülni a salakanyag, méreganyag, mely a megterhelés alatt szabadult fel. Segítségével gyorsabban múlik az izomláz, vagy akár el is kerülheted!
Ne félj, nem fáj!
Sokszor hallottam már, hogy valaki fél ettől a gyógymódtól, mert túl intenzívnek érzi a fogásokat. Pedig ez egy tévhit, hisz a profi szakemberekkel meg lehet beszélni, hogy ingerküszöbödhöz alkalmazkodva csökkentsék egy kicsit a fogások erősségét. A technika egyébként főleg a svédmasszázs fogásrendszerét veszi alapul ám annak egy sokkal intenzívebb, erőteljesebb a mély izomzatra kiható változata, mely során erősebb dörzsölő, gyúró, ütögető fogásokat használnak.
Mikor érdemes kipróbálnod?
– Ha intenzíven sportolsz, esetleg apróbb sérülést szereztél
– Ha testtartás problémáid vannak
– Ha erőteljes fizikai munkát végzel
– Ha szeretnéd megelőzni a sérüléseket, ha fokozni akarod a teljesítményedet
– Ha merevnek érzed az izmaidat, vagy letapadtak
– Ha izomlázad van
Mire kell figyelned?
Soha ne indulj se éhgyomorral, sem teli hassal masszázsra, egy könnyű étkezés a legjobb. És az is nagyon fontos, hogy sok folyadékot igyál előtte! A kezelés alatt a szervezet ugyanis sok folyadékot veszít, így távoznak a szervezetből a káros mérgező anyagok. Szénsavmentes ásványvízzel, vagy frissítő, finom gyümölcsteával pótolhatod mindezt.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- Gyógyító masszázsok
- Aromaterápia: Így gyógyítanak az illóolajok!
- Tökéletes összhang – ájurvédikus szépségrituálék
- Fitoterápia: Hogyan használjuk a gyógynövényeket?