Sokan azt gondolják, hogy egy speciális övvel megtalálták a darázsderék titkát – természetesen ez közel sem ilyen egyszerű...

Alakformáló öv: működik vagy átverés?

Mindenekelőtt tisztázzuk, hogy az alakformáló öv kapcsán három nagy fajtáját különböztethetünk meg: szaunaöv, fűző és súlyemelő öv. Ezt fontos előrebocsátani, ugyanis teljesen más a céljuk és a működési elvük!

alakformáló öv

Fotó: Shuttertsock

Szaunaöv/izzasztó öv

Általában nem tartalmaz merevítőt, többnyire neoprénből készül, és tépőzár segítségével kell magadra erősíteni.

Mivel nem szellőző anyagból gyártják, viselete során fokozott izzadás jelentkezik a betekert területeken. Edzés után szembetűnő változást tapasztalhatsz a mérlegen és a tükörben is, ám a szauna hatásához hasonlóan folyadékfogyasztást követően helyreáll az eredeti állapot! Hátránya, hogy sportolás közben nem engedi elpárologni a verejtéket, márpedig a hűtőhatás jelentős részben nem magával az izzadással, hanem annak elpárolgásával érvényesül – ezáltal pedig az edzés hatékonysága csökkenni fog. Ráadásul az ásványi anyagok kiürülése miatt izomgyengeség, sőt akár izomgörcs is felléphet. Jobban jársz, ha sportolás után szaunázol, ha van rá lehetőséged! Utóbbi valóban remek módszer, hatékony segítséget nyújt a méregtelenítéshez és a feszesebb bőr eléréséhez.

 

Alakformáló fűző

Amerikából indult hódító útjára, de elődjét már az indiaiak és a dél-afrikai törzsek is ismerték.

Egyrészt biztosítja, hogy szülés után a hasi szervek visszakerüljenek a helyükre, másrészt a hasi nyomás révén csökkenti az éhségérzetet. Igen nőies alakot biztosít viselőjének, ám ez csak látszat! Sportolás közben ugyan tehermentesítheti a derekat, de azzal számolni kell, hogy a szorítás miatt csökkenti a tüdőkapacitást. Mivel kevesebb oxigénhez jutsz, nem tudsz olyan intenzíven edzeni, lelassul a keringés, a tápanyagok szállítása és az emésztés. Hosszú távon tehát inkább hátráltat a fogyásban, főleg sportolás közben. Lehetőleg csak néhanapján, egy-egy utcai ruha alá öltsd magadra. Amennyiben edzés közben szükséged van extra háttámaszra, válaszd inkább a súlyemelő övet.

 

Súlyemelő öv

Lényegileg különbözik a fent említett változatoktól, voltaképpen nem tekinthető alakformáló eszköznek.

súlyemelő öv, alakformáló öv

Fotó: Shutterstock

Vastag bőrből készül, szorosan becsatolva tartja a hasadat, derekadat, így nagyobb biztonsággal edzhetsz például a szabad súlyos guggolás során. Ha pedig nagyobb súlyt használsz, több kalóriát tudsz elégetni. A fűzőktől eltérően ez nem a mell alól indul, hanem a derekadon helyezkedik el, tehát nem gátol a légzésben.

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Zsírégető saláta? Csak a megfelelő öntet kell hozzá, mutatjuk a receptet
Könnyű, természetes, és pár perc alatt elkészül – próbáld ki, és szeretni fogod!
3 diétás recept cukkiniből, amit imádni fogsz
A cukkini most három különböző, mégis egyszerű formában mutatja meg, mit tud.
Rosalia Borpiknik, a nyárindító óriás piknik Budapest szívében
Ki ne emlékezne a friss fű illatára, a piknikplédekkel tarkított ligetre és a poharak csilingelésére? Nemsokára újra kezdetét veszi az óriás kerti parti a Városliget hatalmas fáinak árnyékában, ami idén először 4 napon át várja a borozgatni és lazítani vágyókat.
Egészségesen finomat – Így készült a diétás répás cupcake
A répás sütemények régóta kedvencei az egészségtudatos sütögetőknek, hiszen a sárgarépa természetes édessége, nedvessége és tápanyagtartalma kiváló alapot ad egy puha, szaftos muffinhoz. De mi történik, ha a klasszikus receptet egy kicsit újragondoljuk?
Szabadulj meg a hasi zsírtól - 7 napos egyszerű mintaétrend
Eleged van a makacs hasi zsírból, ami nemcsak esztétikailag zavar, de az egészségedre is veszélyt jelenthet?
Zsírégetés edzés nélkül? Ez a félperces trükk tényleg működik
Elég volt a kimerítő edzésekből és a szigorú diétákból? Egy mindössze 30 másodperces napi trükk segíthet beindítani a zsírégetést – ráadásul otthon, különleges eszközök nélkül. A megoldás meglepően egyszerű, mégis hatásos.
Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.

Ajánlataink