A funkcionális tréning sosem fog kimenni a divatból! Ez a természetes mozgásforma felkészít a mindennapi feladatokra, működővé teszi a testet, és sokféle eszköz használható hozzá.

Gyúrjunk a hétköznapokra! – Miért hatékony a funkcionális edzés?

Használjuk a testünket!

A kissé elcsépelt funkcionális szó annyit jelent: működő. A funkcionális, vagy más néven saját testsúlyos edzés ugyanis működővé, minket szolgálóvá teszi a testünket, arra használ hatjuk, amire „ki van találva”, célszerű ugyanis, ha arra „gyúrunk”, amit az életünkben csinálunk. A funkcionális edzés észrevétlenül könnyebbé tesz mindent, például egy idő után nem fog fájni a hátunk, ha a fejünket a kádba hajtva mossuk meg a hajunkat. Az anyukák megtanulhatják helyes technikával felemelni a gyereket, nem lesz gerincsérvük.

 

A funkcionális edzés jótékony hatásai

A saját testsúlyos tréning előkészíti a szervezetünket, az izomzatunkat a mindennapi igénybevételre. Olyan, természetes mozdulatokból álló gyakorlatsor, amelynek köszönhetően hatékonyabban tudjuk végezni a hétköznapi feladatokat.

A saját testsúllyal végzett edzés nemcsak az erőt növeli, de jótékony hatással van az állóképességre, a mobilitásra és az egyensúlyra is.

Arányosak, kidolgozottak, egészségesek, szálkásak leszünk, mivel csak a saját testünket használjuk, mindenünk egyformán fog erősödni. A legfőbb előnye, hogy kíméli és fokozatosan megerősíti az inakat és az ízületeket, csökkenti a fájdalmat. Sok guggolás, kitörés, támaszgyakorlat van benne, ami az ízületi csatlakozási pontoknál erősít. Nagyon jó vázizomzati edzés is, nem sérülékeny, felszíni izomzatot eredményez, hanem a csontokra tapadó izomzatot erősíti meg. A saját testsúlyos gyakorlatok több izomcsoportot is igénybe vesznek, bevonják a munkába és stabilizálják a törzs izmait, és ezzel a központi idegrendszert is stimulálják.

 

Odafigyelve a technikára

Fontos része az is, hogy örömmel végezzük és szellemileg is terheljük magunkat. Komplex edzésprogramot lehet összeállítani olyan gyakorlatokból, amelyekhez nincs szükség speciális felszerelésre, így a funkcionális edzés bárhol végezhető. Az izmok nem tesznek különbséget a súlyzók és a saját testsúly között, csak a terhelést és annak időtartamát érzékelik. Ennél az edzésmódszernél a technika fontosabb, mint az ismétlések száma. Mindaddig, amíg elég kihívást jelent egy gyakorlat, használható az erő növelésére.

Egyszerű eszközök

A funkcionális edzéshez sokféle eszköz használható, az a fontos, hogy ezek engedjenek szabadon mozogni, ne legyenek kötöttek – mint a súlyzós gépek –, hogy teljes mozgásterjedelemben és az egész testre kiterjesztve végezhessük a gyakorlatokat. A leggyakoribb eszközei például a kettlebell, a coreboard, a medicinlabda, a kézi súlyzó, a TRX, a buzogány, a gumiszalag, a kötél, a bosu stb..

 

EZ IS ÉRDEKELHETI:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink