A kettlebell multifunkcionális eszköz, de a boka stabilitására és derékfájdalmakra rendkívül jól használható.

3 kettlebell alapgyakorlat, ami gyönyörűen formálja a testet

Guggolás és állig húzás kettlebell segítségével

Álljunk széles terpeszbe úgy, hogy a lábfejeink kifelé nézzenek. A súlyzó végig a kezünkben van, mélyen leguggolunk, a kettlebell szinte súrolja a talajt, majd elkezdünk kiegyenesedni. A súlyt végig magunk előtt húzzuk fel, egészen az állunkig. (Ismétlés: 10x)

Guggolás és állig húzás kettlebell segítségével

Guggolás és állig húzás kettlebell segítségével
Fotó: Shutterstock

Kettlebell swing

Más néven harangozás. Ez a gyakorlat nem csak a kőkemény popsikért felel, de derékbántalmakra is kifejezetten jó, mert stabilizálja a törzset. Álljunk vállszélességnél valamivel nagyobb terpeszbe, majd a súly előttünk van, és leguggolunk. Vegyük fel a kettlebellt, vegyünk egy nagy levegőt, közben álljunk fel, a súlyt pedig lendítsük előre. Kilégzésnél ereszkedünk vissza guggolásba, a súly ekkor megy a lábaink közé. A hátunk a gyakorlat alatt egyenes, figyeljünk a helyes csípőtartásra, és arra, hogy hogy izmainkkal kontrolláljunk lendítésnél a súlyt. (Ismétlés: 20x)

Kettlebell swing

Kettlebell swing
Fotó: Shutterstock

Kettlebell szélmalom

Lábfejünket abba az irányba fordítsuk, amerre először fogunk dőlni. Egyik kezünkbe fogjuk meg a kettlbellt, majd emeljük a magasba úgy, hogy a másik kezünkkel megpróbáljuk megérinteni a földet, az azonos lábunk előtt. Ügyeljünk arra, hogy a fenék nem megy hátra, a karunk pedig végig egyenes a gyakorlat alatt. A lábakat sem hajlítjuk be. Alapos bemelegítés javasolt a gyakorlat előtt! (Ismétlés 10-10/oldal)

Kettlebell szélmalom

Kettlebell szélmalom
Fotó: Shutterstock

Miért fontos fejleszteni az egyensúlyt?

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Ezek a gyógynövények segíthetnek, ha allergiás vagy
A pollenszezonnal járó szénanátha hónapokig megkeserítheti az érintettek életét: bedugult, kipirosodott orr, gyakori tüsszögés, viszkető szemek… Számukra jó hír, hogy rengeteg olyan növény van, ami enyhíti a szervezet által adott túlzott reakciókat.
Így eddz, ha városban élsz!
Sok városlakó figyeli irigykedve a zöldövezetben, agglomerációban, vidéken lakókat: ők bezzeg mindennap kirándulhatnak, ha akarnak. Pedig a nagyváros is megannyi lehetőséget rejt, felfedezni valót kínál, szóval túracipőt fel, indulhat az urbánus túra!
Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.
Szeretnél igazán hatékonyan edzeni? Ezekre a szabályokra figyelj!
Akár régi, rutinos, akár új edzőtermi látogató vagy, akár gyorsulni, erősödni vagy éppen fogyni szeretnél, a motiváció időnként alábbhagy. Hogy átlendülj a holtponton, vagy, hogy még többet kihozz izzasztó edzéseidből, érdemes pár jó tanácsot megfogadnia. Nem nehéz vagy bonyolult trükkök ezek, azonban jelentősen növelhetik a sportolás hatékonyságát.

Ajánlataink