A funkcionális tréning sosem fog kimenni a divatból! Ez a természetes mozgásforma felkészít a mindennapi feladatokra, működővé teszi a testet, és sokféle eszköz használható hozzá.

Gyúrjunk a hétköznapokra! – Miért hatékony a funkcionális edzés?

Használjuk a testünket!

A kissé elcsépelt funkcionális szó annyit jelent: működő. A funkcionális, vagy más néven saját testsúlyos edzés ugyanis működővé, minket szolgálóvá teszi a testünket, arra használ hatjuk, amire „ki van találva”, célszerű ugyanis, ha arra „gyúrunk”, amit az életünkben csinálunk. A funkcionális edzés észrevétlenül könnyebbé tesz mindent, például egy idő után nem fog fájni a hátunk, ha a fejünket a kádba hajtva mossuk meg a hajunkat. Az anyukák megtanulhatják helyes technikával felemelni a gyereket, nem lesz gerincsérvük.

 

A funkcionális edzés jótékony hatásai

A saját testsúlyos tréning előkészíti a szervezetünket, az izomzatunkat a mindennapi igénybevételre. Olyan, természetes mozdulatokból álló gyakorlatsor, amelynek köszönhetően hatékonyabban tudjuk végezni a hétköznapi feladatokat.

A saját testsúllyal végzett edzés nemcsak az erőt növeli, de jótékony hatással van az állóképességre, a mobilitásra és az egyensúlyra is.

Arányosak, kidolgozottak, egészségesek, szálkásak leszünk, mivel csak a saját testünket használjuk, mindenünk egyformán fog erősödni. A legfőbb előnye, hogy kíméli és fokozatosan megerősíti az inakat és az ízületeket, csökkenti a fájdalmat. Sok guggolás, kitörés, támaszgyakorlat van benne, ami az ízületi csatlakozási pontoknál erősít. Nagyon jó vázizomzati edzés is, nem sérülékeny, felszíni izomzatot eredményez, hanem a csontokra tapadó izomzatot erősíti meg. A saját testsúlyos gyakorlatok több izomcsoportot is igénybe vesznek, bevonják a munkába és stabilizálják a törzs izmait, és ezzel a központi idegrendszert is stimulálják.

 

Odafigyelve a technikára

Fontos része az is, hogy örömmel végezzük és szellemileg is terheljük magunkat. Komplex edzésprogramot lehet összeállítani olyan gyakorlatokból, amelyekhez nincs szükség speciális felszerelésre, így a funkcionális edzés bárhol végezhető. Az izmok nem tesznek különbséget a súlyzók és a saját testsúly között, csak a terhelést és annak időtartamát érzékelik. Ennél az edzésmódszernél a technika fontosabb, mint az ismétlések száma. Mindaddig, amíg elég kihívást jelent egy gyakorlat, használható az erő növelésére.

Egyszerű eszközök

A funkcionális edzéshez sokféle eszköz használható, az a fontos, hogy ezek engedjenek szabadon mozogni, ne legyenek kötöttek – mint a súlyzós gépek –, hogy teljes mozgásterjedelemben és az egész testre kiterjesztve végezhessük a gyakorlatokat. A leggyakoribb eszközei például a kettlebell, a coreboard, a medicinlabda, a kézi súlyzó, a TRX, a buzogány, a gumiszalag, a kötél, a bosu stb..

 

EZ IS ÉRDEKELHETI:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink