Mediterrán étrend
A mediterrán konyha alapja a friss zöldség és gyümölcs, olívaolajjal, halakkal, sovány húsokkal megbolondítva. A természetes és változatos alapanyagoknak köszönhetően, melyek igen gazdagok antioxidánsokban, a mediterrán diéta követőinek szép és egészséges a bőre. Az ómega 3 zsírsavak erősítik és rugalmassá teszik a sejteket, így a bőr könnyebben megőrzi a nedvességet, feszes marad. A leveles zöldségek, az olívaolaj véd a káros ultraibolya sugárzás és egyéb környezeti hatások ellen, amelyek károsítják a bőr mélyebb rétegeiben található kollagént és elasztint – ráncokat, pigmentfoltokat, érdes bőrt eredményezve.
Az olívaolaj, amelynek összetétele hasonlít a bőr saját lipidjeinek összetételére, remek gyulladáscsökkentő. A paradicsom likopintartalma révén védi a bőrt a napsugárzás káros hatásaitól, helyreállítja a bőr PH-ját, gyulladáscsökkentő. Igazi bőrszépítő a padlizsán, amely gazdag C-, B1-, B2-, B3-vitaminokban és niacinban, amelynek hiányában könnyebben alakul ki bőrhámlás, bőrgyulladás. A sajtok, sovány húsok, halak, kagylók, rákok fehérje-, vas- és b-vitamin-források, így védik a bőrt.
Vegetáriánus (életmód) étrend
Vannak, akik komoly filozófiai, ideológiai okokból lesznek vegetáriánusok, mások úgy gondolják, egészségesebb a vega étrend a normál, vegyes étrendnél. A vegetáriánus táplálkozásnak számos változata ismert. Jellemzőjük, hogy az étrend nem tartalmaz húst, belsőségeket, tengeri állatokat, valamint ezek felhasználásával készült ételeket. A vegetáriánusoknak kevesebb a teljes energiabevitelük, melynek kisebb hányadát fedezik zsiradékból, de több rostot, káliumot és C-vitamint fogyasztanak. A sok zöldségnek és gyümölcsnek köszönhetően antioxidánsok egész sora védi a sejteket a káros szabad gyökök ellen, a bőr pedig ezt meghálálja: kevésbé ráncosodik és az öregedés egyéb látható jelei is később jelentkeznek. A vegetáriánusoknak a gabonafélék mellett célszerű szójatermékeket, babot, olajos magvakat fogyasztani, hogy megelőzzék a fehérjehiány kialakulását.
A növényi alapú fehérjeforrások jótékonyan hatnak a bőrre. Magas fehérje-, alacsony szénhidráttartalmú étrend A finomított cukor és a finomított fehér liszt, a feldolgozott élelmiszerek kiiktatása az étrendből nemcsak a felesleges kilóktól segít megszabadulni, a bőrre is jótékony hatással van. A teljes kiőrlésű gabonafélék, a friss zöldségek sok C-vitamint és cinket tartalmaznak, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a bőr feszes és ruganyos legyen. A fehérjében gazdag étrend követésénél érdemes figyelni arra, hogy a túlzott fehérjebevitel (tej, tejtermékek) pattanásos, aknés bőrt eredményezhet.
Zsírszegény étrend
Az alacsony zsírtartalmú ételek fogyasztásával jelentősen csökkenthető a derékbőség és kiküszöbölhető számos szív- és érrendszeri betegség. Bizonyos zsírok azonban fontosak az erek egészségének megőrzéséhez, a hormonok helyes működéséhez, ráadásul az alacsony zsírtartalmú élelmiszerek fogyasztásával csökkenhet az A-, D-, E- és K-vitamin szintje, amelyek a bőr szépségét és egészségét is nagyban befolyásolják. A dióolaj E-vitamin-tartalma bőrtápláló, bőrvédő, késlelteti a bőr öregedését.