NEM MEGFELELŐ ALAPOZÓ
Az egyik leggyakoribb sminkelési hiba a nem megfelelő színű alapozó használata. Az üzletben, a mesterséges fények miatt nagyon nehéz kiválasztani a bőr tónusához illő árnyalatot. Érdemes az arcon kipróbálni, és természetes fényben ellenőrizni, hogy megfelelő-e a szín.
TONIK MELLŐZÉSE
Az arctonikból létezik alkoholos és alkohol nélküli változat. Az előbbi főleg zsíros, pattanásos bőrre ajánlott, és vizet von el, valóban szárítva a bőrt, ezért nagyon fontos használata után a hidratálás. Az alkohol nélküli tonik, elsősorban a lemosótej a szennyeződések maradéktalan eltávolítására szolgál, nem szárít, sőt visszaállítja a bőr pH-egyensúlyát és hidratál is.
SZÁRAZ BŐR SMINKELÉSE
Szintén gyakori hiba, hogy az alapozót dehidratált, száraz bőrre visszük fel. Ilyenkor az alapozó nem fedi el a tág pórusokat, a finom ráncokat, sőt éppen azokat a hibákat emeli ki, amiket el szeretne fedni. Ezért a tonizálás után mindig használjon hidratáló krémet, hagyja felszívódni és csak ezután vigye fel az alapozót.
KORREKTOR HELYTELEN HASZNÁLATA
Sokan ugyanazt a korrektort használják erre a két műveletre, holott az, amelyik képes elfedni mondjuk egy pattanást, túl „nehéz” a szem körüli érzékeny, finom bőrnek. Ez bizony baki! A szemek alá használjon egy árnyalattal világosabb korrektort, és a szemzugtól kifelé haladva, ujjal simítsa a korrektort a bőrbe. A nagyobb bőrhibák, pirosodás elfedésére sárga vagy zöldes árnyalatú bőrhibajavítót használjon az alapozó felvitele után.
FÉNYVÉDELEM HIÁNYA
Szerencsére egyre többen használnak a mindennapok során is fényvédő krémeket. Sajnos azonban vannak olyan területek, amelyek védelméről elfeledkezünk. Az arc, a fül, a nyak érzékeny bőre védelem nélkül nem tud ellenállni a káros sugárzásnak. A megpirult bőr nemcsak fájdalmas: a súlyos következmények – pigmentfoltok, ráncok – később jelentkeznek.
DURVA TISZTÍTÁS ÉS HÁMLASZTÁS
A durva arcradírok hatására a bőr „elfelejti”, hogyan kell megóvnia a nedvességet, és sérül természetes védőrétege. Bőven elegendő hetente egyszer vagy kétszer leradírozni az elhalt hámsejteket, de ha érzékeny a bőre, használjon inkább tisztító maszkokat.
OTTHONI ARCTISZTÍTÁS
Az otthoni arctisztítás nem veszélytelen: a nyomkodás során a bőr sérül, és ha nem tisztítja, fertőtleníti a bőrt, könnyen elfertőződhet még a legkisebb pattanás is, így pedig nemhogy javítana, sokkal inkább ront a helyzeten. A legjobb, ha szakemberre bízza az arctisztítást.
TÚL SOK HAJÁPOLÓ SZER HASZNÁLATA
A legfontosabb a hajtípusának megfelelő sampon kiválasztása. A hajvégeket ápolja balzsammal. Speciális problémák esetén ajánlott még különféle szérumok használata, de teljesen felesleges különféle habokat és ragyogást ígérő csodaszereket használni.
SMINKELÉS MESTERSÉGES FÉNYNÉL
A legtöbb sminkbaleset a mesterséges fényeknek köszönhető. Így lesz maszkszerű az alapozó, túl sok a pirosító, csomós a szempillán a festék. Ha befejezte a sminkelést, egy kézi tükörben nézze meg a végeredményt az ablaknál.
NEM A BŐRTÍPUSNAK MEGFELELŐ KRÉMEK HASZNÁLATA
A bőrápolás fontos alapszabálya, hogy mindig a bőrtípusnak megfelelő készítményeket használjunk. Érdemes szakemberhez fordulnia, aki segít kiválasztani azokat a termékeket, amelyekre a bőrének szüksége van.
TÚLSZEDETT VAGY ELHANYAGOLT SZEMÖLDÖK
A szemöldök keretbe foglalja az arcot, világossá teszi a tekintetet, de persze csak akkor, ha megfelelően van formázva. A legjobb, ha első alkalommal szakember segítségét kéri a formázáshoz.
ERŐS SZÁJKONTÚROZÁS
Szerencsére az erős szájkontúrok ideje leáldozott. Ezek használatával ugyanis nem a kívánt nagyobbító hatást érték el, sokkal inkább természetellenes volt a végeredmény. Hogy elkerüljük a bakit, legjobb, ha csak szájfényt használ, ez valóban optikailag teltebbé teszi az ajkakat. Ha mégis ragaszkodik a szájceruzához, az színben mindig harmonizáljon a rúzzsal és a szájfénnyel