Ritka az a nő, aki ne lenne elégedetlen valamely testrészével, legyen szó zömök lábakról vagy vastag derékról. A testalkat azonban nemcsak esztétikai kérdés. Az átlagostól eltérő testrészek arról is árulkodhatnak, milyen betegségek megjelenésével lehet számolni.

Árulkodó testi jellemzők

Zömök lábak

A rövid lábak nemcsak a cukor- és a szívbetegségre való hajlamra figyelmeztetnek, hanem májbetegségre is. A rövid lábú nők májenzimszintje magasabb értéket mutat. Ezek a markerek a májkárosodás különböző aspektusait jelzi. Egyébként a láb hosszúsága utal a gyermekkori táplálkozásra is. Kísérletekkel bizonyították, hogy a szoptatás, a megfelelő energiabevitel, a vitamindús táplálkozás hosszabb felnőttlábat eredményez.

Rövid mutatóujj

Az ön mutatóujja rövidebb, mint a gyűrűsujja? Érdemes lenne az ízületei egészségére koncentrálni. Egy 2008-as tanulmány szerint azok a nők, akiknek a mutatóujja rövidebb, mint a gyűrűsujja, hajlamosabbak ízületi gyulladásra. Az artrózis vagy degeneratív ízületi gyulladás elsősorban a teherviselő ízületekben, így a térdben, a csípőben vagy a gerincben alakul ki, de előfordulhat az ujjakban vagy más ízületekben is.

Vastag boka

Ha úgy érzi, zongoralábakon áll, örülhet, mert az sokkal egészségesebb, mint a karcsú boka. Egy francia tanulmány szerint a vékony lábikrával rendelkező nők (33 cm vagy annál kisebb körfogat) sokkal hajlamosabbak arra, hogy nyaki verőerükben plakk képződjön, ami a stroke ismert kockázati tényezője. A kutatók szerint a vaskos vádliban található bőr alatti zsírréteg elvonja a vérből a zsírsavakat és olyan helyen köti meg azokat, ahol nem okoznak komolyabb gondot.

Rövid karok

A rövid karú nőknél másfélszer nagyobb valószínűséggel alakul ki Alzheimer-kór, mint a hosszabb karúaknál. A rövid kar oka a gyermekkori táplálkozás hiányosságaiban is keresendő, és ezek a hiányok előrevetítik az időskori kognitív hanyatlás lehetőségét is.

Gyűrött fülcimpa

Több tanulmány is kimutatta, hogy a gyűrött fülcimpa előrevetít egy jövőbeli kardiovaszkuláris eseményt, például szívinfarktust vagy egy szükséges by pass- műtétet. Bár a pontos okot a szakértők sem tudják, azt gyanítják, hogy a ráncok kialakulása, amelyeket az elasztikus rostok sérülése okoz, együtt jár az artériák megkeményedésével.

Rossz szaglás

Azoknál az idősebb felnőtteknél, akik nem tudják azonosítani a banán, a citrom, a fahéj illatát, ötször nagyobb eséllyel alakul ki Parkinson-kór négy éven belül. Kutatók úgy gondolják, hogy az agy szaglásért felelős funkciójára lehet először hatással a Parkinson-kór, így már 2–7 évvel a diagnózis előtt sejthető a baj.

Nagy mell

A D kosaras vagy nagyobb melltartót viselő nőknél kétszer akkora eséllyel alakul ki 2-es típusú diabétesz. A jelenség mögött a kamaszkori hormonális változások állnak. A pubertáskorban ugyanis emelt inzulinrezisztencia figyelhető meg, mert ilyenkor a szervezet nem úgy dolgozza fel a glükózt, ahogyan felnőttkorban. Normális esetben ez a folyamat tizenéves kor után véget ér. A dúsabb keblű – és többnyire túlsúllyal rendelkező – lányoknál azonban az emelkedett vércukorszint továbbra is fennállhat, ami a 2-es típusú diabétesz előfutára lehet.

Vastag derék

Ha az övvonal mentén több mint 85 centimétert mért, ideje meglátogatnia egy edzőtermet. A zsigeri zsír körülveszi a szerveket, méreganyagokat, gyulladást okozó hormonokat aktivál. A túlsúly komoly betegségeket: cukorbetegséget, szív- és érrendszeri problémákat, Alzheimer-kórt, stroke-ot, depressziót vagy akár különböző daganatos betegségeket is okozhat.

Ezek is érdekelhetnek

Ezek a gyógynövények segíthetnek, ha allergiás vagy
A pollenszezonnal járó szénanátha hónapokig megkeserítheti az érintettek életét: bedugult, kipirosodott orr, gyakori tüsszögés, viszkető szemek… Számukra jó hír, hogy rengeteg olyan növény van, ami enyhíti a szervezet által adott túlzott reakciókat.
Így eddz, ha városban élsz!
Sok városlakó figyeli irigykedve a zöldövezetben, agglomerációban, vidéken lakókat: ők bezzeg mindennap kirándulhatnak, ha akarnak. Pedig a nagyváros is megannyi lehetőséget rejt, felfedezni valót kínál, szóval túracipőt fel, indulhat az urbánus túra!
Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.
Szeretnél igazán hatékonyan edzeni? Ezekre a szabályokra figyelj!
Akár régi, rutinos, akár új edzőtermi látogató vagy, akár gyorsulni, erősödni vagy éppen fogyni szeretnél, a motiváció időnként alábbhagy. Hogy átlendülj a holtponton, vagy, hogy még többet kihozz izzasztó edzéseidből, érdemes pár jó tanácsot megfogadnia. Nem nehéz vagy bonyolult trükkök ezek, azonban jelentősen növelhetik a sportolás hatékonyságát.

Ajánlataink