Akinek volt már valaha migrénes rohama, tudja, milyen fájdalmas lehet egy ilyen időszak. Nem csak magáról a fejfájásról van szó. A migrénes rohamot kísérheti hányinger, hányás, szédülés, étvágytalanság és teljes fizikai legyengülés. Lehet küzdeni ellene erős fájdalomcsillapító gyógyszerekkel, de érdemes lenne kipróbálni néhány természetes praktikát is, nem csak a tünetek kezelésére, de megelőzésére is.

Harc a migrén ellen

Akupunktúra

Az akupunktúra évezredes keleti gyógymód, amelyet számos betegség kezelésére alkalmaznak. Egyebek között a migrénes fejfájás megelőzésére is alkalmazzák, hiszen az apró tűk segítenek abban, hogy az energia újra szabadon, akadály nélkül áramolhasson a testben, megakadályozva ezzel a migrén kialakulását. Érdemes akkor belevágni, amikor éppen nincsenek tünetek, így a kezelés hatására a rohamok elkerülhetők lehetnek.

Zöld tea

A zöld tea nem csak természetes antioxidáns és immunerősítő, de jól alkalmazható a fejfájás enyhítésére is. A zöld teában található koffein ugyanis tágítja az agyi ereket, javítja a vérkeringést, így csökkenti a már kialakult fejfájás tüneteit, erősségét is. Ízesítheti citrommal vagy mentával, de kerülje a cukrot, mert az csökkenti a tea pozitív tulajdonságainak hatásfokát.

Tipp: Migrén esetén készítsünk hideg-meleg vizes lábfürdőt. Először a meleg, majd a hideg vízbe áztassuk a lábunkat, és ezt ismételgessük. A hideg-meleg váltakozása szintén tágítja az ereket, nem csak az agyban, de az egész testben, így enyhítheti a fájdalmakat.

Magnézium

Tény, hogy a magnéziumhiányban szenvedők gyakrabban küszködnek migrénes fejfájással, mint azok, akiknek rendben van a magnéziumszintjük. A rendszeres és elegendő magnéziumbevitel segít csökkenteni a migrénes rohamok jelentkezését, hiszen stabilizálja a sejtmembránokat, nyugtatja az idegrendszert, oldja az idegek és az izmok feszültségét. Szedhet naponta magnéziumos étrend-kiegészítőt, de érdemes sötétzöld zöldségeket, dió- és magféleségeket fogyasztani, hogy természetes úton is hozzájussunk ehhez a létfontosságú ásványi anyaghoz.

Barna rizs

Bármilyen hihetetlen, a barna rizs csökkenti a fejfájást. A barna rizs a legjobb vértisztító és salaktalanító hatású élelmiszer. Azáltal, hogy megtisztítja a vért, a májat a káros méreganyagoktól, valamint letisztítja a bélfalakat, rengeteg méregtől szabadítja meg a szervezetet. Méghozzá olyan méreganyagoktól, amelyek rendszeres migrénes rohamokat idézhetnek elő. Érdemes hetente többször barna rizst fogyasztani, de jó praktika az is, ha hetente egyszer rizsnapot tartunk a szervezet teljes tisztaságáért.

Q10

Azt már régóta tudjuk, hogy a Q10 enzimnek fontos szerepe van az energiatermelésben, zsírégetésben, bőrfeszesítésben, de most azt is fel kell ismernünk, hogy még a migrénes fejfájás is megelőzhető rendszeres szedésével. Akinek a szervezetében a koenzimtartalom a megfelelő szinten van, annál akár 30 százalékkal is csökkenhet a migrénes fejfájás kialakulásának az esélye. Sőt a koenzim még a rohamok hosszát is képes megrövidíteni.

Gyömbér

A gyömbért sokféleképpen alkalmazzák a gyógyászatban. Fogyasztásával enyhíthető a hányinger, az émelygés, és hatékonyan orvosolható vele a fejfájás vagy a migrén is. Hatással van a kitágult vérerekre, megkönnyíti a vér áramlását, nyugtatja az idegrendszert. Készítsünk gyömbérteát és migrén esetén kortyolgassuk el. Megelőzésként is fogyaszthatunk rendszeresen finom, intenzív aromájú gyömbérteát, amely nemcsak a fejfájást enyhíti, de segíti az emésztést is.

Levendula

A levendula illata természetes úton nyugtatja az idegrendszert, csillapítja az esetleges heves szívdobogást. Már az is elegendő, ha meggyújtunk egy levendulaillatú gyertyát vagy szárított levendulával illatosítjuk a szobát. A levendulaillat segít oldani az idegi és az izomzatban jelentkező feszültséget.

Ezek is érdekelhetnek

Egy hetes diéta eperrel: itt a pontos program
A május minden évben az eperről szól: gyakorlatilag alig akad olyan, aki nem szereti ezt a csodálatos, zamatos gyümölcsöt. Nemcsak finom íze, de az egészségre gyakorolt jótékony hatásai miatt is érdemes pár napos eperdiétát tartani. Alább egyhetes menüt ajánlunk, középpontban a szuper bogyós gyümölccsel.
Mutatjuk, hogy szépít meg a kávé! Most figyelj!
Összegyűjtöttük, mire használhatja szépségápolási rutinjában a kávét, illetve a kávézaccot.
Ezek a gyógynövények segíthetnek, ha allergiás vagy
A pollenszezonnal járó szénanátha hónapokig megkeserítheti az érintettek életét: bedugult, kipirosodott orr, gyakori tüsszögés, viszkető szemek… Számukra jó hír, hogy rengeteg olyan növény van, ami enyhíti a szervezet által adott túlzott reakciókat.
Így eddz, ha városban élsz!
Sok városlakó figyeli irigykedve a zöldövezetben, agglomerációban, vidéken lakókat: ők bezzeg mindennap kirándulhatnak, ha akarnak. Pedig a nagyváros is megannyi lehetőséget rejt, felfedezni valót kínál, szóval túracipőt fel, indulhat az urbánus túra!
Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.

Ajánlataink