Bármi is legyen az oka, hogy jógázni kezdünk, a fiatalosabb külső, a feszesebb bőr velejárója ennek a mozgásformának, akár akarjuk, akár nem. De miért is ne akarnánk?!

Botox helyett jóga! Íme a legjobb bőrfeszesítő gyakorlatok

A jógában nem csak az ászanák helyes kivitelezésére, azaz a testtartásokra kell figyelmet fordítani, hanem a légzésre és az elme lecsendesítésére is. Ennek köszönhetően a jóga fizikai, energetikai és lelki szinten is kifejti jótékony hatását: felpezsdíti a vérkeringést, összhangba hozza a testet, a lelket és az elmét, energiával tölt fel minket, fokozza a vérkeringést, alaposan átmozgatja a belső szerveket, és ezeknek összhatásának köszönhetjük, hogy az egész testünk megfiatalodik. Ha fontos számunkra a ráncok csökkentése, akkor a fordított és félfordított pózokat soha ne hagyjuk ki a gyakorlásainkból! Minden olyan ászana, melynek során a fejünk alacsonyabban van mint a szívünk, sokat segíthet a ráncok elleni harcban. Nézzünk néhányat, melyet a Fanny magazin ajánl.

Halpóz az energiák áramlásához

Helyezkedjünk el hanyatt fekvésben, majd a nyújtott karokat hozzuk a törzs alá, de legalább a hüvelykujjunkat helyezzük a combunk alá. A tenyereket nyomjuk a talajba, támaszkodunk a könyökökre, belégzéssel emeljük ki a mellkast. Homorítsunk, a fejtetőnket pedig próbáljuk leérinteni a talajra. A medencénk mindvégig maradjon a talajon, a lábfejünkkel spicceljünk. Tartsuk ki legalább öt mély belégzés-kilégzésig.

Lefele néző kutyapóz a pihenésre

jóga

Fotó: shutterstock

Üljünk le sarokülésben, vegyünk egy mély levegőt, majd kilégzésre nyújtott karokkal hajoljunk előre. A homlokunk legyen a talajon, a tenyerek lefelé nézzenek. A karokkal nyújtózzunk előre úgy, hogy közben a fenekünk továbbra is érintse a sarkainkat. Nyomjuk a tenyereket erősen a talajba, majd emeljük a csípőt, és nyújtsuk ki a lábainkat, amennyire tudjuk, a fejünk lógjon lazán. Fontos, hogy egyenes háttal végezzük a gyakorlatot. Tartsuk ki öt mély és lassú be és kilégzésig.

Fél fejenállás, egy kis könnyítés lehet

jóga

Fotó: shutterstock

Helyezzük a talajra a két könyökünket a térdek előtt, egymástól vállszélességnyi távolságban. Kulcsoljuk össze az ujjakat úgy, hogy a tenyerekkel egy kis kosarat formázzunk. Helyezzük a fejünk hátsó részét a kosárkába kulcsolt kezünkbe úgy, hogy a fejtető legyen a talajon. A térdeket kinyújtva emeljük meg a csípőt és kezdjünk el közelebb lépkedni a fejünkhöz, mindaddig, ameddig a medenceöv a vállöv fölé nem kerül. A karokra támaszkodva folyamatosan emeljük a medencét az ég felé. Minél tovább tartsuk ki ezt a pózt, akár 5-10 percig is, ha bírjuk.

Fejenállás, a jóga királya

jóga

Fotó: shutterstock

Helyezkedjünk el a félfejenállásba, majd zsugortartáson keresztül vegyük fel a teljes fejenállást. Ehhez emeljük el a lábakat a földtől, hajlítsuk be a térdeket úgy, hogy azok a mellkast érintsék és közelítsük a sarkakat az ülőgumókhoz, majd innen nyújtsuk föl a lábakat. Addig emeljük és nyújtsuk a lábakat, ameddig a fej, a törzs és a láb egy vonalba kerül egymással. Ha tehetjük, minden nap legalább húsz légzésig tartsuk ki ezt a pózt! Nem véletlen nevezik az ászanák királyának. Csodát tesz velünk.

Gyertya, a jóga királynője

jóga

Fotó: shutterstock

Hanyatt fekvésben húzzuk talpra a lábainkat, hajlítsuk be a könyököket, támasszuk meg a törzset a tenyerekkel a medenceöv felé mutató ujjakkal. Forgassuk be a vállakat minél jobban magunk alá, egymáshoz közelítve, hogy a vállövön támaszkodjunk. A tenyerünket csúsztassuk a bordakosarak alá, és emeljük fel a lábakat a talajra merőlegesen, a törzzsel egy vonalba, és nyújtózzunk a lábakkal fölfelé. Minden nap gyakoroljuk legalább húsz légzésig, hiszen ez az ászanák királynője.

EZ IS ÉRDEKELHET

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.
Mónika fitt nagyi akart lenni: 4 hónap alatt 18 kilót fogytam
Borda Mónika évtizedekig el sem tudta képzelni, hogy sportolásba kezdjen. Életmódváltása után, 55 évesen kezdett el futni. Azóta minden hétköznap hajnalban megtesz 10 km-t, hétvégén pedig a dupláját.
Kifinomult ízléssel, stílusosan megkomponálva közeleg hazánk legszebb Borfesztiválja
A Borfesztivál látogatói újra megcsodálhatják Magyarország gazdag örökségét és felfedezhetik hazánk borkiválóságait a hagyományokat őrző épületek között sétálva.
A nyár végén sem késő megszabadulni a narancsbőrtől
A nyár beköszöntével újra előtérbe kerül a kérdés: vajon idén sikerül-e végre elérni a sima, narancsbőrmentes bőrt a bikini szezonra? Lehet, hogy már mindent kipróbáltál – krémek, pakolások, különféle kezelések –, de a makacs narancsbőr még mindig nem adta meg magát. Az idő sürget, és attól tartasz, hogy ismét lemaradsz a vágyott alakról ebben a strandszezonban is. Ismerős érzés, ugye?

Ajánlataink