A te fejében is megfordult már, hogy túl sok olyan dolog vesz körül a hétköznapi életben, amikre valójában nincs szükséged? A minimalista életmód lényege, hogy csak azokat a tárgyakat tartsuk meg, amelyekre valóban szükségünk van, hogy élhetőbb környezetet teremtsünk. A minimalizmust nem kell azonnal drasztikus irányba vinni, lépésről lépésre érdemes haladni.

Mit jelent a minimalista életmód?

1. NÉZD ÁT A RUHATÁRADAT!

Nőként időről időre szembesülünk azzal, hogy tele a szekrény ruhákkal. Ez még nem is lenne baj, de valószínűleg te is tapasztaltad, hogy rengeteg az olyan ruhadarab, amelyet gyakorlatilag nem is hordasz, vagy amelyikből több színt is megvettél egy gyengébb pillanatában. Pakolj ki mindent a szekrényből, és válogasd át a ruháid a következők szerint: azonnal leselejtezhető, elajándékozható, hordható. Csak a hordható kupacba került ruhadarabokat tedd vissza a szekrénybe, a leselejtezhetőt azonnal zsákozd be, és készítsd az előszobába, hogy el tuddd vinni a szelektív gyűjtőbe vagy a rászorulóknak. Az elajándékozható a legproblémásabb kupac, ezt valószínűleg még kerülgetni fogod pár napig a lakásban. A minimalista életmód szabálya: új ruhát csak akkor vehetsz, ha abból a zsákból valamit továbbadtál.

2. MINDENBŐL EGYET TARTS MEG!

Lehet, hogy végig sem gondoltad, de valószínűleg a te lakásod is tele van már nem használt konyhai eszközökkel, ollókkal, fejhallgatókkal és hasonló „fontos” dolgokkal. Amiből két egyforma van, azonnal szabadulj meg az egyiktől (főleg azoktól, amik már nem működnek, használhatatlanok). Rá fogsz jönni, hogy nincs szükséged rájuk, és ami igazán megdöbbentő: soha nem fogod keresni a kidobott vagy elajándékozott darabokat.

3. TEDD FEL A KÉRDÉST: VALÓBAN SZÜKSÉGED VAN AZ ADOTT TÁRGYRA?

A minimalista életmód jegyében nemcsak a felesleges ruháktól és cipőktől lehet megszabadulni, hanem például bútoroktól, könyvektől, konyhai eszközöktől is. Nézd át a lakásod – egyszerre csak egy helyiséget minimalizálj! –, és gondold át, hogy miket nem használsz. Tedd őket dobozba, és ha egy hónap alatt nem hiányoltad az elcsomagolt holmit, ajándékozd oda valakinek, vagy add el.

4. LASSÍTS!

Nem elég a fizikai változásokra koncentrálni, a minimalista életmód mentális változásokkal is jár. Meg kell tanulnod a jelenre fókuszálni, nem rágódni a múlton és aggódni a jövőn. Fontos szüneteket tartani, amikor csak önmagadra figyelsz. Ints búcsút azoknak az embereknek, akik leszívják az energiáid, és akik szorongást, feszültséget ébresztenek benned. Írj bakancslistát, és lassan, tudatosan valósítsd meg álmaid.

5. EGYSZERŰSÍTSD AZ ÉTRENDED!

Rengeteg felesleges élelmiszert vásárolunk. Biztosan te is bosszankodtál már, hogy mennyi étel végzi a kukában, és valószínűleg azon is elgondolkodtál néhányszor, hogy teljesen felesleges három-négyféle köretet kínálni a vasárnapi ebédhez. Nézd át a kamrát és a hűtőszekrényt, dobj ki vagy ajándékozz el minden mesterséges, feldolgozott élelmiszert. Törekedj arra, hogy minél több friss zöldséget, gyümölcsöt, húst és halat, fűszereket használj az ételek elkészítéséhez. Ha tudod, hogy az étel, amelyet fogyasztasz, hasznos a szervezeted számára, nagyobb élvezet lesz a táplálkozás.

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.
Mónika fitt nagyi akart lenni: 4 hónap alatt 18 kilót fogytam
Borda Mónika évtizedekig el sem tudta képzelni, hogy sportolásba kezdjen. Életmódváltása után, 55 évesen kezdett el futni. Azóta minden hétköznap hajnalban megtesz 10 km-t, hétvégén pedig a dupláját.
Kifinomult ízléssel, stílusosan megkomponálva közeleg hazánk legszebb Borfesztiválja
A Borfesztivál látogatói újra megcsodálhatják Magyarország gazdag örökségét és felfedezhetik hazánk borkiválóságait a hagyományokat őrző épületek között sétálva.
A nyár végén sem késő megszabadulni a narancsbőrtől
A nyár beköszöntével újra előtérbe kerül a kérdés: vajon idén sikerül-e végre elérni a sima, narancsbőrmentes bőrt a bikini szezonra? Lehet, hogy már mindent kipróbáltál – krémek, pakolások, különféle kezelések –, de a makacs narancsbőr még mindig nem adta meg magát. Az idő sürget, és attól tartasz, hogy ismét lemaradsz a vágyott alakról ebben a strandszezonban is. Ismerős érzés, ugye?

Ajánlataink