1. EGYES ÉLELMISZEREK TELJES MEGVONÁSA
Mindenkinek van olyan kedvenc étele, amelynek nem tud ellenállni. De örökre kiiktatni az étrendből valamint csak azért, mert finom, és túl sokat tud enni belőle, hiba. Szakemberek szerint ugyanis ami tilos, az még vonzóbbá válik. A teljes tiltás helyett legyen megengedő önmagával, persze, csak néha! Havonta 1-2 alkalommal engedjen meg magának egy keveset a kedvencéből. Egyen lassan, élvezze az ízeket, az étel textúráját és aromáját.
2. KEVÉS ALVÁS
Ült már korán reggel az asztalnál, és lélegezte be szinte ájultan a forró croissant ínycsiklandó illatát? Jobb, ha tudja, hogy az alvás mennyisége és minősége jelentősen befolyásolja az étkezési szokásait: a kevés alvás az első számú bűnös a farkasétvágy kialakulásában. A jó hír az, hogy ezen nagyon könnyen változtathat, hiszen az elégséges alvásmennyiség nagyban hozzájárul a falásrohamok, az állandó szénhidrát iránti vágy megszűnéséhez.
3. TÚL SZIGORÚ ÖNMAGÁHOZ
Nem lazít szigorú diétáján még a saját születésnapján vagy sem? Ez hiba! Ne gondolja, hogy ha elfogyaszt egy vékony szeletet az szülinapi tortájából, már tönkre is tette a diétáját. A szigorú, túl alacsony energiabevitellel járó diéták amúgy sem egészségesek, és bizonyítottan nem működnek: lassítják az anyagcserét, és egy idő után minden leadott kiló visszamászik. Néha egyszerűen nem tilos a bűnözés (lásd 1. pont), legyenek ezek a jutalomalkalmak, hogy olyan szépen és kitartóan halad!
4. (SOK) ALKOHOLT ISZIK
Az alkohol csökkenti a gátlásokat, és evésre ösztönöz akkor is, ha éhségérzet nem is jelentkezik. Ahhoz, hogy ezt megakadályozza, érdemes először is fontos csak nagyon kevés alkoholt inni – és azt is csak különleges alkalmakkor, és sem éhgyomorra –, valamint egy görbe este után csupa egészséges finomsággal zárni a bulit.
5. KIHAGY FŐÉTKEZÉSEKET
Egyszerű mateknak tűnik, ugye? Ha kihagyja az ebédet, és normál vacsorát eszik, akkor egy csomó kalóriát „megspórol”. De ez sajnos nem így működik. Az étkezéssel összefüggő hormonok – az éhségérzet alakulásában szerepet játszó ghrelin és a jóllakottságot jelző leptin – működése akkor van egyensúlyban, ha rendszeres időközönként üzemanyaghoz jut a szervezet. Ha ez a kényes egyensúly felborul, előbb-utóbb megnövekszik az étvágy. Próbálja meg előre megtervezni az étkezéseit, különösen a zűrös napokon.
6. NEM FOGYASZT ZSÍRT
Ez valamikor még a ’90-es években rögzülhetett, hiszen ma már pontosan tudjuk, hogy a zsír nem „rossz”, a kiegyensúlyozott táplálkozásban igenis szükség van egészséges zsírokra, természetesen megfelelő mennyiségben. Emellett ne dőljön be a zsírmentes vagy kevesebb zsírt tartalmazó jelöléseknek sem, mert attól még cukrot, kalóriát bőven tartalmazhatnak.
EZ IS ÉRDEKELHETI:
- 8 dolog, amit feltétlenül tudnia kell a testzsírszázalékról
- Életmódváltás újratöltve: vágjon bele megint!
- Az 5 legjobb hasizomgyakorlat otthoni edzéshez