A fogyókúra alapvetően igen egyszerű. Kevesebbet kell enni, mint amennyi kalóriát egy nap a szervezet felhasznál. Kevesebbet enni, többet mozogni, és akkor majd olvadnak a kilók. Ez elméletben nagyon jól hangzik, de a gyakorlatban nem feltétlenül működik, vagy legalábbis nem ilyen egyszerűen.
Az első akadály akkor állja utunkat, amikor hiába tartjuk be ezt az egyszerű szabályt, a mérleg nyelve nem mozdul. Ezt eltűrjük egy, maximum két hétig, utána pedig, minden mindegy alapon hagyjuk az egészet. Pedig nem kellene! Talán olyasvalami miatt adjuk fel, amely egy-két trükkel orvosolható. Ráadásul a fogyókúra nem kizárólag a súlyvesztésről szól, ne feledkezzünk meg az egészségünkről sem! Ha stagnál a súlyvesztés, vessük be ezeket a trükköket!
1. Vegyük elő a régebbi ruháinkat!
Nem csupán a mérlegen látott számokból vonhatunk le a következtetést. Ha úgy érezzük, mindent betartottunk, amit be kellett tartani, de a mérleg mégsem mutat kevesebbet, ne keseredjünk el. Nem a mérleg és az ő nyelve az egyetlen eszköze annak, hogy megtudjuk, történt-e változás a testünkkel a fogyókúra során. Például próbáljunk fel egy régebbi nadrágot vagy szoknyát, és figyeljük meg, ugyanannyira szorít-e a derekban, mint régebben, esetleg kényelmesebb-e leülni benne, nem vág be annyira az oldala. Amennyiben kényelmesebb viselni, akkor biztosan elindult valamilyen folyamat a testben, de ezt a mérleg még nem tudja mérni. Néha az is sokat segít, ha egyszerűen csak jó alaposan megnézzük magunkat a tükörben, mert a tükör nem hazudik.
2. Számoljunk másképp!
Ha mégis a számokban bíznánk, akkor se a mérleg legyen az egyetlen kiindulási pont a fogyókúra alatt. Mielőtt belekezdenénk a diétába, mérjük le a legfontosabb vagy legkritikusabb pontjainkat. Jegyezzük fel, hány centi a derekunk, a haskörfogatunk, a combunk, a karunk. Négy hét elteltével vegyük elő újra a mérőszalagot, és lehet, hogy egészen kellemes meglepetés ér minket. Talán nem adtunk le egy dekát sem, de a mérőszalagot deréktájban jóval beljebb kell majd húznunk. Ez épp olyan mérhető és látványos eredmény, mint amilyet a mérleg kijelzője mutatna.
3. Érezzük az energiát!
Jó fokmérője lehet a diétának vagy életmódváltásnak a mindennapi energiaszint is. Figyeljük csak meg, hogy ezek a jelek legalább olyan fontosak, mint a mérlegen látható számok, hiszen nagy dolog az, ha jobban érezzük magunkat a mindennapokban. Az, hogy egészségesebbek, energikusabbak vagyunk, és több időt tölthetünk aktívan a szeretteinkkel, többet ér, mint egy leadott kiló. Ha így haladunk, ne aggódjunk. Hamarosan leadott kilókkal is büszkélkedhetünk!
4. Élvezzük az egészséget!
A legfontosabb azonban, hogy hogyan érezzük magát. Boldogabbnak? Elégedettebbnek? Nagyobb az önbizalmunk? Ha minderre igen a válasz, akkor nem teljesen mindegy, hogy megmozdult-e a mérleg nyelve és kevesebbet mutat-e? Ha kitartóak és következetesek maradunk, akkor hamarosan a súlyvesztés is elindul. Sokkal fontosabb azonban, hogy ne adjuk fel! A zsírsejtek egyszer csak megadják magukat és továbbállnak, a lényeg azonban az, hogy az egészséges életmód útjára léptünk, és ennek köszönhetően akár évekkel meghosszabbíthatjuk az életünket.
EZ IS ÉRDEKELHETI:
- 7 működő fogyókúrás tipp, amit érdemes kipróbálnod!
- Sikeres fogyás: ez a 8 motivációs trükk segíteni fog