Reggelire főtt tojás teljes kiőrlésű pirítóssal, ebédre saláta csirkemellel, vacsorára egy kis tonhal grillezett zöldségekkel. Szuper diétás menünek tűnik... Csak éppen nem minden napra, állandóan.

Elrontjuk a diétát, ha mindig ugyanazt esszük?

Ha fogyókúrázni kezdünk, életmódot váltunk, az első lépéseink egyike, hogy kiszórjuk a konyhából, kamrából az egészségtelen ételeket, és telepakoljuk a hűtőt egészséges finomságokkal. Étrendet alakítunk ki, porciókat és kalóriákat számolunk. És ugyanazokat az ételeket esszük, majdnem mindennap. Mert az sokkal egyszerűbb. Hiszen egyszer már kiszámoltuk, hogy minek mennyi a tápértéke, mennyi cukrot, zsírt, szénhidrátot, fehérjét tartalmaz, percek alatt, könnyedén összedobjuk a reggelit vagy a vacsit. És mivel rászokunk – esetleg ráununk – az ízére, a túlevésre is kevésbé vagyunk hajlamosak. Azt gondoljuk, mindent jól csinálunk, a fogyás el is indul, azonban aztán megáll és stagnál. Vagy csak már nem érezzük olyan jól, olyan energikusnak magunkat, mint az elején.

Miért stagnálhat a súlyunk a fogyókúra alatt?

A hibát azzal követjük el, hogy elkerüljük a változatosságot. Alapszabály: mindent (majdnem) lehet enni, csak a mértéket kell megtalálni és aztán betartani. Mert nem csak a fogyásunk torpanhat meg, de az egészségünkre sincs túl jó hatással, ha mindig ugyanazokat az – amúgy egészséges – ételeket fogyasztjuk. Ez esetben sok más, értékes tápanyagtól, vitamintól fosztjuk meg a szervezetünket. Mindenfajta élelmiszer tartalmaz ugyanis olyan, számunkra hasznos tápanyagot, amely elengedhetetlen a szervezetünk működéséhez. A lényeg tehát: a diéta alatt mindenből együnk, de csak keveset. Ha például mindennap tojással és spenóttal töltjük fel „raktárainkat”, és soha nem eszünk áfonyás zabkását, egy idő után a tojás és a spenót tápanyagai sem szívódnak fel könnyen, hiszen az ehhez szükséges baktériumok hiányoznak a szervezetünkből.

 

Lelassul a fogyása? Változtasson!

 

A bélflóra egészséges működéséhez szükséges az egyensúly: anélkül pedig nem csak a fogyás torpanhat meg, de akár vissza is szedhetjük a kínkeservesen leadott kilókat. Az emésztési rendszer rendkívül érzékeny harmóniáját könnyű megtörni, ám ha minden rendben, egészségesek, erősek leszünk. A rossz hír az, hogy a különböző típusú baktériumok és tápanyagok különböző hatással vannak a szervezetünkre – egyik az éhségérzetet szabályozza, másik a vércukorszintet tartja kordában, harmadik a gyulladások kialakulását gátolja meg, a sor pedig hosszan folytatható – tehát mindegyikre szükségünk van, különböző okokból. Ahogyan kellenek a sovány húsok, a halak, jó minőségű állati és növényi eredetű fehérjék, különböző olajok az egészséges étrendhez, úgy szükségünk van a gyümölcsökre (amelyektől korábban talán cukortartalmuk miatt ódzkodtunk), kenyérfélékre (jobb, ha a teljes kiőrlésűt választjuk), és néha a zsírosabb fogásokra is.

Kezdjük kicsiben a változtatásokat

Nem este, a tévé előtt kell bepótolni, de jó, ha észben tartjuk, a vitaminok és ásványi anyagok nélkülözhetetlenek a fogyókúránkhoz. Legjobb tehát, ha figyelünk az egyensúlyra, és minél kevesebbet hagyunk el a fontos tápanyagokból. Variáljuk az esti zöldségköretet, improvizáljunk akár, találjunk ki újabb és újabb ízkombinációkat. Kezdjük kicsiben a változtatást: a reggeli szokásos turmixhoz adjunk más gyümölcsöt, keverjünk a salátába brokkolit, ha eddig hanyagoltuk volna – lassan adagoljuk az új ízeket, ha ódzkodunk tőlük. Turbózzuk fel a zöldséglevest, próbáljunk ki a megszokottakon túl is zöldségeket. Hamar hozzászokunk majd az új ízekhez is.

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.

Ajánlataink