Nagyon egészséges és rendkívül egyszerűen elkészíthető fogás a ropogós brokkolifasírt! Kovács Judit dietetikus, szakács és Ujvári Szilvia cukrász receptje következik.

Zabpelyhes brokkolifasírt – alakkímélő finomság ebédre, vacsorára

A brokkoli az egyik legerősebb rákmegelőző hatóanyagot tartalmazza, ezért mindenkinek előnyös a rendszeres fogyasztása, azoknak különösen ajánlott, akiknek a családjában előfordult ilyen megbetegedés. A zabpelyhes brokkolifasírt receptjében a két fő hozzávaló mellett olyan tápláló és egészséges alapanyagok kapnak még helyet, mint a sárgarépa vagy a zabkorpa.

 

Zabpelyhes brokkolifasírt

Hozzávalók (12 db fasírthoz):

500 g brokkoli

½ db sárgarépa

½ fej vöröshagyma

1 gerezd fokhagyma

1 db tojás (közepes, M-es méretű)

40 g gluténmentes zabkorpa

100 g gluténmentes zabpehely

őrölt fekete bors

 

Elkészítése:

1. A brokkolit mossuk meg és szedjük rózsáira. Kevés hideg, sós vízben tegyük fel párolódni, majd pároljuk 10-15 percig.

2. Közben a vöröshagymát aprítsuk fel, a sárgarépát kockázzuk fel. Amikor félig megpuhult a brokkoli, adjuk hozzá a kockákra vágott sárgarépát, és azt is pároljuk puhára fedő alatt. Ez újabb 10-15 perc.

3. Amikor a zöldségek megpárolódtak, botmixerrel turmixoljuk darabosra, aztán keverjük hozzá a zabpelyhet, a zabkorpát, a tojást és a fokhagymát. Alaposan dolgozzuk össze, hogy formázható masszát kapjunk. Ízesítsük sóval, borssal, majd ismét jól dolgozzuk át.

4. A zabpelyhes brokkolifasírt masszájából formázzunk korongokat, majd tegyük azokat szilikonos sütőpapírral fedett sütőlemezre tesszük. Előmelegített, 220 fokos sütőben süssük meg.

 

DF-tipp:

  • Köretként vagy főételként joghurttal, salátával is fogyasztható.
  • Ízlés szerint zöld fűszerekkel (például petrezselyemzöld) továbbízesítheted!
  • A receptet brokkoli helyett/mellett kipróbálhatod akár cukkinivel, karfiollal.

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink