Ennek követői pontosan tudják, mikor fokozhatják a tempót, illetve mikor álljanak le, mikor tartsanak pihenőnapot edzés közben. Így biztosan nem fogják megutálni a kedvenc mozgásformájukat, sőt testüknek is jót tesznek vele.
Ne mások mondják meg!
Aki úgy érzi, hogy rendkívül kimerül a mások által előírt és követett edzésterv miatt, és már képtelennek érzi magát arra, hogy legközelebb is nekiálljon a programnak, azoknak jó hírünk van. Nem kell felhagyniuk a sportolással, elég innentől kezdve a saját ösztöneiket követniük. Tépjék össze a szigorú szabályokkal megtűzdelt tervet, és hallgassanak testük belső hangjára. Ez azt is jelenti, hogy nem csak a programot, de akár a sportot is felcserélhetik egyes napokon, például, ha aznap nem érzik magukban az erőt a futáshoz vagy edzőtermi súlyemeléshez, inkább úszni vagy táncolni lenne kedvük, akkor tegyék azt. Ezzel nemcsak a kimerült izmaiknak, de a lelküknek is jót tesznek.
Hogyan végezzük?
Az intuitív edzés követőinek nem kell semmilyen tervet készíteniük, hiszen éppen ez a lényege ennek a mozgalomnak, hogy mindig a pillanatnyi érzéseiket követik. A mozgásforma, a gyakorlatok és az intenzitás kiválasztásánál a legfontosabb szempont, hogy az adott napon, órában mire vágynak, mennyit bírnak, mihez van erejük és kedvük. Vagyis innentől kezdve nem az előre kitűzött edzésterv irányítja a napjaikat és az életüket.
Akik már kipróbálták, úgy tartják, hogy ennek legfőbb motivációs forrása az önfejlesztés vágya, a lélektani előnyök és a társas kapcsolatok kielégítése, nem pedig egy társadalmi elvárás a külsejükkel kapcsolatban és nem a kényszer. Ezzel a saját örömök, a testi- és a szellemi egészség érdekében tűzik ki a célokat. Az intuitív program hívei azt tanácsolják, hogy engedjük el az elérhetetlen szépségideálok hajszolását, és kizárólag önmagunkra, a vágyainkra figyeljünk.
Ez nem lustaság!
Itt nem elsődleges szempont a magas kalóriafelhasználás és az izomépítés, így nincs jó vagy rossz mozgásforma. Sőt, nem kell erőltetni a testünket, ha fáj valamink, vagy kicsit rosszul érezzük magunkat, és nem is kell emiatt kellemetlenül éreznünk magunkat. Emiatt azonban felmerülhet a kérdés, hogy ez nem fordul-e át lustaságba? Ha azt vesszük észre, hogy már a sokadik napon nincs kedvünk sprotolni, akkor érdemes egy kicsit erőltetni a mozgást, annyira, ami még jólesik. Ez az esetek többségében meghozza a kedvet a folytatáshoz is, de csak akkor, ha kedvünkre való a mozgásforma. Így a kitartás új értelmet nyer az intuitív edzésformát követők számára, hiszen nem csak a sportban lesznek eredményesek, de abban is, hogy megtalálják, mely tevékenységekkel tudják fenntartani a lelkesedésüket és fokozni az boldogságukat.
Kérdezzük magunkat!
Mielőtt hozzáfogunk az edzésprogramunk teljes megváltoztatásához, tegyük fel magunknak a következő kérdéseket, hogy könnyebben tudjunk dönteni, milyen irányba induljunk.
- Mennyire vagyok ma ideges? Kell erőfeszítést tennem, hogy ezt kimozogjam magamból?
- Milyen a mentális állapotom? Van türelmem nagy odafigyelést igénylő mozgáshoz, vagy inkább most csak lötyögnék?
- Fáradt vagyok, vagy van erőm keményebb mozgáshoz?
Az intuitív szó jelentése: ösztönös megérzésen, élményszerű felismerésen alapuló, sugallatszerű.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- Alapvető mozgásformák, amiket rendszeresen ajánlott űznie
- 4 perces otthoni zsírégető edzés – fogyaszt és formál!
- 3 ok, amiért érdemes megszeretni a kardiót!
- Combfeszítő, combhajlító nyújtása