Az édesgyökérről szinte mindenkinek a medvecukor jut az eszébe, hiszen ez a gyógynövény gyerekkorunk kedvelt édességének fontos alapanyaga. Az élelmiszeripar ízjavítóként használja, de sokféle hatóanyagának köszönhetően a gyógyításban is évszázadok óta jelen van.

Így segít a fogyásban az édesgyökér

Gyógyászati felhasználása

Hatékony a gyomorfekély természetes kezelésére, gyomorhurutra, bélgörcsre, ízületi gyulladásra, tuberkulózis és májgyulladás ellen. Enyhítheti a hepatitisz C okozta májkárosodást és hepatitisz B eset ében is kedvező hatást fejt ki. Védi a májsejteket, fontos szerepet játszik a regenerációjukban. Fokozza a tisztább váladék kiválasztását a légúti rendszerben, csillapítva a köhögést. Fájdalomcsillapító, enyhíti a torokfájást és fellazítja a légutak nyálkahártyájára tapadt váladékot.

Menstruációs és klimaxos panaszok enyhítésére is alkalmas, mivel a glicirrizin nevű hatóanyaga gyenge ösztrogén hatással rendelkezik. Menstruáció előtt, amikor magas az ösztrogénszint, az édesgyökér gátolja annak hatását, ha pedig alacsony az ösztrogénszint, mint a változókorban, akkor gyengébb, de hatékony ösztrogénpótló szerként hat. Erősíti az immunrendszert, hatásos a fogkő és a fogszuvasodás megelőzésében is.

Fogyás édesgyökérrel

Az édesgyökérben található glabridin flavonoid fogyasztó hatást fejt ki, mégpedig úgy, hogy módosítja a hízásért felelős géneket. Ez a hatóanyag képes átkódolni a szervezet bizonyos génjeit, befolyásolja az enzimaktivitást, optimalizálva a zsírégetést a szervezetben. Ennek köszönhetően csökkenthető a testzsír, ráadásul elsősorban a legkritikusabb területeken, azaz a csípő és a has tájékán.

Ügyeljen a mennyiségre!

A glicirrizin napi egy gramm mennyiségben való fogyasztása fejfájást, levertséget, vízvisszatartást, az elektrolit-egyensúly zavarait, magas vérnyomást és szívelégtelenséget eredményezhet. Előfordulhat, hogy a tünetek csak lassan alakulnak ki. Naponta 75 mg-nál nem szabad többet fogyasztani! A huzamosabb ideig szedett édesgyökér befolyásolhatja számos gyógyszer – mint például az aszpirin, a nemszteroid gyulladáscsökkentők, a szteroidok, a vizelethajtók, a szívgyógyszerek és az inzulin – hatását.

Ezt már olvastad?

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

5 zseniális hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.

Ajánlataink