Hagyományos vagy alternatív gyógyászat? Nehéz a döntés, de kell-e egyáltalán választani? Sokan szívesen kipróbálnak valamilyen alternatív módszert a gyógyulás érdekében, miközben a nyugati medicinát sem utasítják el!

Hagyományos és alternatív orvoslás – Együtt a gyógyulásért

Hagyományos vagy alternatív gyógyászat?

A kiegészítő vagy alternatív gyógyászat a világ minden tájáról összegyűjtött, különféle gyógymódokat foglalja magában. Nagy részük az ősi kínai, indiai, tibeti és afrikai gyógymódokból ered. És hogy mi a különbség az alternatív és a hagyományos orvoslás között? Nem könnyű meghatározni a különbséget, de egy alapvető filozófiai különbség jól megfogalmazható. A hagyományos orvoslásban az egészség a betegség hiányát jelenti, és a betegségek okát többnyire valamilyen jól körülírható tényezőben határozzák meg, például kórokozók (baktériumok, vírusok) vagy valamilyen biokémiai kiegyensúlyozatlanság. A kezelések során gyakran alkalmaznak különböző gyógyszereket, műtéteket. Ezzel szemben az alternatív orvoslás az egészséget mint a test fizikai, érzelmi és szellemi kiegyensúlyozottságát látja az egész emberre vonatkozóan, egyfajta szellemi megközelítésből. Az alternatív gyógyászat szerint a betegségek kialakulását ezek diszharmóniája okozza. A gyógymódok a test saját védekező rendszerét fejlesztik, illetve visszaállítják az egyensúlyát.

TIPPEK A ZAVARTALAN EGYÜTTMŰKÖDÉSHEZ

1. BESZÉLJ AZ ORVOSODDAL ŐSZINTÉN!

Az orvosi egyetemeken gyakorlatilag minimális az alternatív kezelésekkel foglalkozó tanórák száma. Az orvosok posztgraduális képzéseken szereznek ilyen jellegű ismereteket, napjainkban egyre többen. Ha felmerül benned az igény arra, hogy kipróbálj valamilyen alternatív gyógymódot, beszéld meg kezelőorvosoddal a különböző kezelési lehetőségeket, így tudtok a jövőben együttműködni. Mondj el minden tünetet, ne hallgass el semmit az orvosod elől. Tájékoztasd arról, hogy milyen nem gyógyszernek minősülő készítményeket szed. Ez azért is fontos, mert néhány közülük nem szedhető együtt a hagyományos gyógyszerekkel, módosíthatja azok hatásait.

2. BESZÉLJ AZ ALTERNATÍV KEZELÉST VÉGZŐ SZAKEMBERREL!

Az őszinteség a másik oldalon is kötelező! Ne feledd, hogy mindenki a te érdekedet tartja szem előtt, mindkét szakembernek a legfontosabb a te gyógyulásod. (Ha ebben egy percig is kételkedsz, jobb, ha továbbállsz.) Az azonban fontos, hogy a kiegészítő vagy alternatív gyógyászat szakemberét is tájékoztasd arról, hogy milyen gyógyszereket szedsz. Így biztosan elkerülhetők a kellemetlen, sőt olykor veszélyessé váló kölcsönhatások.

3. NE HAGYD ABBA A KEZELÉST!

Egyes szerek kiegészíthetik vagy helyettesíthetik is a hagyományos gyógyszereket. De soha ne hagyd abba az előírt gyógyszeres kezelést, és ne változtass az adagoláson anélkül, hogy az orvosoddal megbeszélnéd!

4. TUDJ DÖNTENI!

Vannak helyzetek, amikor veszélyes elutasítani a nyugati orvoslást. Ilyenek például a sebészeti vészhelyzet, súlyos fizikai sérülések, akut fertőzések vagy olyan súlyos betegségek, amelyek kialakulása megelőzhető védőoltással. Valamint rákos megbetegedésnél fontos megvitatni a kiegészítő terápiát a beteget kezelő specialistával – ezzel időt, energiát és pénzt spórolhatsz meg.

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

 

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.

Ajánlataink