Hagyományos vagy alternatív gyógyászat? Nehéz a döntés, de kell-e egyáltalán választani? Sokan szívesen kipróbálnak valamilyen alternatív módszert a gyógyulás érdekében, miközben a nyugati medicinát sem utasítják el!

Hagyományos és alternatív orvoslás – Együtt a gyógyulásért

Hagyományos vagy alternatív gyógyászat?

A kiegészítő vagy alternatív gyógyászat a világ minden tájáról összegyűjtött, különféle gyógymódokat foglalja magában. Nagy részük az ősi kínai, indiai, tibeti és afrikai gyógymódokból ered. És hogy mi a különbség az alternatív és a hagyományos orvoslás között? Nem könnyű meghatározni a különbséget, de egy alapvető filozófiai különbség jól megfogalmazható. A hagyományos orvoslásban az egészség a betegség hiányát jelenti, és a betegségek okát többnyire valamilyen jól körülírható tényezőben határozzák meg, például kórokozók (baktériumok, vírusok) vagy valamilyen biokémiai kiegyensúlyozatlanság. A kezelések során gyakran alkalmaznak különböző gyógyszereket, műtéteket. Ezzel szemben az alternatív orvoslás az egészséget mint a test fizikai, érzelmi és szellemi kiegyensúlyozottságát látja az egész emberre vonatkozóan, egyfajta szellemi megközelítésből. Az alternatív gyógyászat szerint a betegségek kialakulását ezek diszharmóniája okozza. A gyógymódok a test saját védekező rendszerét fejlesztik, illetve visszaállítják az egyensúlyát.

TIPPEK A ZAVARTALAN EGYÜTTMŰKÖDÉSHEZ

1. BESZÉLJ AZ ORVOSODDAL ŐSZINTÉN!

Az orvosi egyetemeken gyakorlatilag minimális az alternatív kezelésekkel foglalkozó tanórák száma. Az orvosok posztgraduális képzéseken szereznek ilyen jellegű ismereteket, napjainkban egyre többen. Ha felmerül benned az igény arra, hogy kipróbálj valamilyen alternatív gyógymódot, beszéld meg kezelőorvosoddal a különböző kezelési lehetőségeket, így tudtok a jövőben együttműködni. Mondj el minden tünetet, ne hallgass el semmit az orvosod elől. Tájékoztasd arról, hogy milyen nem gyógyszernek minősülő készítményeket szed. Ez azért is fontos, mert néhány közülük nem szedhető együtt a hagyományos gyógyszerekkel, módosíthatja azok hatásait.

2. BESZÉLJ AZ ALTERNATÍV KEZELÉST VÉGZŐ SZAKEMBERREL!

Az őszinteség a másik oldalon is kötelező! Ne feledd, hogy mindenki a te érdekedet tartja szem előtt, mindkét szakembernek a legfontosabb a te gyógyulásod. (Ha ebben egy percig is kételkedsz, jobb, ha továbbállsz.) Az azonban fontos, hogy a kiegészítő vagy alternatív gyógyászat szakemberét is tájékoztasd arról, hogy milyen gyógyszereket szedsz. Így biztosan elkerülhetők a kellemetlen, sőt olykor veszélyessé váló kölcsönhatások.

3. NE HAGYD ABBA A KEZELÉST!

Egyes szerek kiegészíthetik vagy helyettesíthetik is a hagyományos gyógyszereket. De soha ne hagyd abba az előírt gyógyszeres kezelést, és ne változtass az adagoláson anélkül, hogy az orvosoddal megbeszélnéd!

4. TUDJ DÖNTENI!

Vannak helyzetek, amikor veszélyes elutasítani a nyugati orvoslást. Ilyenek például a sebészeti vészhelyzet, súlyos fizikai sérülések, akut fertőzések vagy olyan súlyos betegségek, amelyek kialakulása megelőzhető védőoltással. Valamint rákos megbetegedésnél fontos megvitatni a kiegészítő terápiát a beteget kezelő specialistával – ezzel időt, energiát és pénzt spórolhatsz meg.

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

 

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

A legjobb tippek, hogy nyárra tökéletes formában légy
Kedvetlennek és állandóan kimerültnek érzed magad? Lehet, hogy te sem tudod leküzdeni a hosszú téli hónapok után jelentkező tavaszi fáradtságot.
Íme a legdurvább okok, amiért nem tudsz lefogyni
Salátát eszel salátával, megvonod magadtól a finom falatokat, még némi sportra is ráveszed magad, a mérleg mégsem mozdul. Vagy ha igen, akkor is csak felfelé. Mit csinálhatsz rosszul? El sem hiszed, milyen apróságokon múlhat a fogyókúra sikere.
Bazsalikom, a fűszerek királya
A bazsalikom egyike a legkedveltebb és legnagyobb becsben tartott fűszernövényeknek, ami nem is csoda, mert aromája egyedülálló és nagyon különleges növény. Sokszor emlegetik együtt a rozmaringgal: „a bazsalikom a fűszerek királya”, a „rozmaring a fűszerek királynője”.
3 egyszerű diétás vacsora, ami hús nélkül is remek
Régóta bizonyított tény, hogy azoknál, akik kerülik a húsfogyasztást, vagy legalább csökkentik annak mennyiségét, azoknál bizonyos betegségek ritkábban fordulnak elő.
Puffad a hasad? Segítünk kideríteni az okát!
Mindenki lapos hasra vágyik. És sokan igencsak kitartóak, ha áramvonalas testről van szó. Mégis, vannak helyzetek, amikor minden igyekezet dacára a has puffadt, feszes, még behúzni is képtelenség. Mi lehet az oka?
Egy hetes diéta eperrel: itt a pontos program
A május minden évben az eperről szól: gyakorlatilag alig akad olyan, aki nem szereti ezt a csodálatos, zamatos gyümölcsöt. Nemcsak finom íze, de az egészségre gyakorolt jótékony hatásai miatt is érdemes pár napos eperdiétát tartani. Alább egyhetes menüt ajánlunk, középpontban a szuper bogyós gyümölccsel.
Mutatjuk, hogy szépít meg a kávé! Most figyelj!
Összegyűjtöttük, mire használhatja szépségápolási rutinjában a kávét, illetve a kávézaccot.
Ezek a gyógynövények segíthetnek, ha allergiás vagy
A pollenszezonnal járó szénanátha hónapokig megkeserítheti az érintettek életét: bedugult, kipirosodott orr, gyakori tüsszögés, viszkető szemek… Számukra jó hír, hogy rengeteg olyan növény van, ami enyhíti a szervezet által adott túlzott reakciókat.

Ajánlataink