Az immunerősítés most fontosabb, mint valaha, így a testmozgásról lemondani nem jó ötlet, akkor sem, ha a négy fal közé vagyunk zárva: sportolni otthon is lehet! A mozogni vágyók kreatívabbak, mint valaha: egyre-másra érkeznek a hírek a teraszon, vagy éppen a lakásban lefutott félmaratonokról, maratonokról. Itt az ideje, hogy mi is innovatívak legyünk, és ha nem is futunk napi 42 kilométert a a teraszon, alakítsunk ki napi rutint, aminek fontos része a sport.
A jó hír, hogy ennek megvalósítása nem lehetetlen, az otthonunkban is könnyen megoldható, hívja fel a figyelmet a K&H mozdulj! program. Ilyenkor érdemes nyitottnak lenni, és akár a korábbi szokásainktól eltérően új megoldásokat, eszközöket, mozgásformákat kipróbálni, felfedezni.
1. Most is kaphatunk szakértői segítséget!
Sportolni otthon, ráadásul szakértő vezetésével? A jelenlegi helyzetben is kérhetünk segítséget a szakemberektől, személyi edzőktől – no persze személyesen, hanem digitális formában! Megannyi program, applikáció és videó közül választhatunk, így a nappaliban élvezhetjük az online edzéseket, legyen az edzésünk a jóga, tánc, vagy éppen gerinctorna – ezekhez mindössze egy kis szabad helyre lesz szükségünk a szobában.
2. Közösségi edzések az online térben
És persze nem kell hanyagolnunk a közösségi sportot sem – csak éppen ezek a találkozók is a virtuális térbe költöznek át. Több fitneszedző tart online órákat, csatlakozhatunk így a kedvenc csoportunkhoz is, de részt vehetünk különböző kihívásokban is.
3. Praktikus eszközök
Néhány eszközre is szükségünk lesz, de nem feltétlen drága és nagy, sok helyet foglaló fitneszgépekre. Remek megoldás a gumikötél, amit ezerféleképpen használhatunk, jó szolgálatot tesznek a kis kézi súlyzók (és azok, amiket csuklóra vagy bokára erősíthetünk), az ugrálókötél és a fitball. És használhatunk sporteszközként hétköznapi tárgyakat is: súlyzó helyett töltsünk meg vízzel másfél literes palackokat, támaszként pedig használjuk a falat vagy egy széket.
Eddig csak 32 százalék
Az otthoni mozgást most sokunknak kell megszokni: az Eurobartométer korábbi kutatásaiból kiderül, hogy a legtöbben a szabadban, edzőteremben, csoportos órán szeretünk mozogni, a lakásban mindössze 32 százalékunk végez rendszeresen testmozgást.
EZ IS ÉRDEKELHETI:
- Futás: 5 km-es edzésterv kezdőknek
- 4 perces otthoni zsírégető edzés
- Formáló, tartást adó, erősítő gyakorlatok Béres Alexandrától
- Fit percek: komplex kar edzés