Júniusi címlaplányunk már a vele készült interjúnkban elárulta, hogy bár régen nem szeretett futni, az elmúlt években a sportág szerelmese lett, és ma már el sem tudja képzelni az életét nélküle. Szorgalmas és kitartó munkával Nyári Dia felkészült a félmaratonra: eredetileg tavasszal állt volna rajthoz, de a járványhelyzet miatt akkor elmaradtak a versenyek. Így a szeptember 6-i Wizz Air Budapest Félmaratonon veselkedett neki a távnak – sikerrel!
A tervezettnél is jobban
Dia célja a 2 óra 5 perc alatt idő volt, ezt még bőven felül is múlta vasárnap: 1:57:26-os eredménnyel ért célba. „…legyőztem magam, csodás érzés, vitt a tömeg, nem volt mélypont, biztos hogy nem ez volt az utolsó versenyem” – írta az Instagramján.
A felkészülésről
A színésznő a tavasz végén készült interjúnkban a felkészülés fontos lépéseiről is mesélt:
– Eleinte három-négy kilométert futottam, majd egyre növeltem a távot, később minden másnap tízet. A célom a félmaraton, amit „okosan” akarok elérni, ezért edzőhöz fordultam. Mivel mindig ugyanazt a távot futottam, tíz kilométernél jelzett a szervezetem, hogy elég. Szakmai segítséget kértem: Dékány Dominika lett az edzőm. Ő javasolta, hogy ne mindig ugyanazokat a távokat fussam, ugyanabban a tempóban, hanem állítsam kihívás elé az izmaimat. Fussak pörgősebb rövideket, lassabb hosszúkat, menjek terepre, és kocogjak a betonon. A lényeg a változatosság, ezért minden héten más terv szerint futok – mesélte Nyári Dia.
Az erősítő edzések a futásban is segítették
A futóedzések mellett az erősítés is fontos szerepet kapott az edzésprogramban.
– Futóként kifejezetten fontos volt számomra a vázizomzat megerősítése, különös tekintettel a gerinc melletti izmokra. Saját testsúlyos gyakorlatokat végzek, illetve a karantén kezdetekor beszereztem otthonra egy gumikötelet, szuper eszköz, nagyon hatékony. Az erősítésnek köszönhetően
nemcsak szebb, tónusosabb lett az izomzatom, a gyors eredményben közrejátszik a szinkronúszói múltam, de a futásban is ügyesebb lettem. Vallom, hogy nem érdemes egyetlen mozgásformát űzni vagy szélsőségesen edzeni – annak mindig sérülés a vége. Megtanultam, hogy türelmesnek kell lenni, lassan, de koncentráltan kell edzeni, és a lényeg, hogy élvezzem a sportot.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- Gyorsabban, erősebben! Dinamikafejlesztő gyakorlatok futóknak
- Lábdiagnosztika személyre szabva – Mert a „futóműved” megérdemli
- Futás: 5 km-es edzésterv kezdőknek
- Rajt-cél győzelmet aratott Csere Gáspár